Autor Wątek: Poszukujesz idealnego multitula ? Tu zadaj pytanie !  (Przeczytany 353306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Essefer

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Poszukujesz idealnego multitula ? Tu zadaj pytanie !
« Odpowiedź #4560 dnia: 27-09-2019, 19:48:49 »
Ależ ja nie mówię, że to marnotrawstwo po prostu mam jednarozowo większą kwotę niż zazwyczaj i chciałbym wybrać mądrze chyba jednak będzie MUT, na Were sobie nazbieram po LM
Ja MUTa używam w warunkach cywilnych. Kawał narzędzia. Ja akurat trafiałem na jakąś wadliwą serie ale ostatni jaki mam spisuje się świetnie. Ciężkie bydle z jedną mega kozak opcją: jak wyjmiesz ten długi bit z imbusami to w jego miejsce wchodzą dwa zwykłe + miejsce w okladzinie + długi bit (ten długi bit też kozak opcja!) i masz 4 bity w szkielecie! Od biedy piątego można wbić w miejsce docelowe. Ja nie polecam tej opcji bo przy użytkowaniu kombinerek, naciskasz na blokadę i wypada. No i wygląda naprawdę dobrze!
?igshid=1a0drh6ttmey5

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Online Daimyo_K

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4561 dnia: 15-10-2019, 11:36:08 »

Offline Wojgal

• Opinii: (2)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4562 dnia: 08-01-2020, 10:25:40 »
Cześć. Panowie czy ktoś z Was używa już dłużej Lethermana Free P4 i może coś więcej o nim napisać?

Offline _HDO

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #4563 dnia: 08-01-2020, 10:38:36 »
Podejrzewam, że 90% posiada po ostatniej wyprzedaży P2 (w tym ja :D ), aczkolwiek to prawie to samo. Budowa i mechanizm trochę odbiega od dotychczasowych LMów. Jeżeli Ci ten fakt nie przeszkadza oraz to, że nie ma możliwości zastosowania wymiennych bitów i jest strasznie drogi, możesz śmiało brać :P ewentualnie jak chcesz wiedzieć coś konkretnego to daj znać.

Online GarbatyAnioł

• Typowy Janusz nożownictwa, kiedyś zwali mnie Garbaty!
  • Opinii: (102)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię CF i jebać foty z netu FZN®
« Odpowiedź #4564 dnia: 08-01-2020, 10:51:21 »
Cześć. Panowie czy ktoś z Was używa już dłużej Lethermana Free P4 i może coś więcej o nim napisać?
@mariaczi ?
Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

Mam nadzieję że Ziemia ukarze ludzkość zagładą planety, my jej nie szanujemy, to i ona niech nas nie szanuje!

Offline Wojgal

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4565 dnia: 08-01-2020, 11:32:36 »
Myślałem nad P2, ale P4 wydaje się bardziej kompletny, ze wzgledu na większą ilość narzędzi. A przedłużka na bity pasuje do P2? Ktoś z Was może sprawdzał?

Offline domingez

• Opinii: (45)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4566 dnia: 08-01-2020, 14:25:13 »
Myślałem nad P2, ale P4 wydaje się bardziej kompletny, ze wzgledu na większą ilość narzędzi. A przedłużka na bity pasuje do P2? Ktoś z Was może sprawdzał?
Szczerze to mialem w reku tego p2 i naprawde niedalbym za niego wiecej niz 400zl. Cena p4 to juz naprawde kosmos i jesli mam byc Toba szczery to niekupilbym zadnego z nich. Chcesz fajnego toola to wez sobie Charge AL z nozyczkami albo TTi. Tego pierwszego idzie wyrwac za 400-420zl na olx, tti w granicach 450-500.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Sami się rodzimy, sami umieramy.

Offline Wojgal

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4567 dnia: 08-01-2020, 18:04:04 »
Widziałwm używki/nowe za 700 pln. Jakbym miał kupiwać to w Niemczech wyjdzie taniej o 50 pln bo jest za 190 euro. Docieniają nas w cenach jak na zachodzie. Na polskie warunki uważam ze jest drogo, za drogo bo w tej cenie jest nowy Swisstool.

Offline domingez

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4568 dnia: 08-01-2020, 19:34:13 »
Widziałwm używki/nowe za 700 pln. Jakbym miał kupiwać to w Niemczech wyjdzie taniej o 50 pln bo jest za 190 euro. Docieniają nas w cenach jak na zachodzie. Na polskie warunki uważam ze jest drogo, za drogo bo w tej cenie jest nowy Swisstool.
Aktualnie na rynku wtornym sa p2ki z tej promocji militariow, ktore sprzedawali za 374zl i w tej cenie oplacalny byl jej zakup. Wydanie 700zl za p4 to bedzie Twoj blad.

Offline mariaczi

• OSTRO ZBOCZONY
  • Grupa Pomorska
  • Opinii: (334)
  • **
« Odpowiedź #4569 dnia: 09-01-2020, 21:09:01 »
Aktualnie na rynku wtornym sa p2ki z tej promocji militariow, ktore sprzedawali za 374zl i w tej cenie oplacalny byl jej zakup. Wydanie 700zl za p4 to bedzie Twoj blad.

Kwestia podejścia. Może Twoim błędem jest niewydanie tych 700zł na niego...?

Od dłuższego czasu P4 jest moim codziennym edc. Nie noszę foldera tylko sam tool.
W modelu free mechanika samego toola jak i dostępu czy otwierania narzędzi to kosmos w porównaniu z modelami wave czy charge. Ten tool po prostu lata jak balek na łożyskach a luzów nie ma. Kto z was ma toola bez najmniejszego luzu na blokadach, ale tak ani ciut ciut? Bo mój trzyma jak zaspawany. Sama blokada jest wygodna i ufam jej bardziej niż którejkolwiek z folderów.

Z minusów to może wielkość narzędzi wewnętrznych jest taka se, np pilnik to raczej do paznokci. Do tego tool dobrze leży w dłoni czego o wave nie można powiedzieć. Z charge jest lepiej.

No i wkońcu zniknęła moja bolączka, ten beznadziejny dotychczasowy wciskany klips. Wszystkie jakiem miałem były luźne, 3 chyba mi pękły podczas eksploatacji. W Free jest świetny przykręcany deep carry.

Polecam, dobry tool. Kupiony okazyjnie jeszcze lepszy.
EDC: LM Free P4, Vespa Ripper, Smini Ti, Ti Pen, Longines Conquest, Samsung S10E , Oakley Five Squared, Wisport Egg, Max C.M.C

Offline domingez

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4570 dnia: 09-01-2020, 22:23:06 »
Oczywiscie ze to kwestia podejscia indywidualnego ale w przypadku tej serii free trzeba chodzic na kompromisy. Bo niby tool lata dobrze ale mogli wsadzic tam ostrze z ciut lepszej stali. Moze i lepiej lezy w reku ale rozmiar tego pilnika to kpina. Te pozostale narzedzia tez srednio dobrane. Linijka nadaje sie do mierzenia dlugosci przyrodzenia chinczykow, brak gniazda na bity.

Generalnie p4 to moim zdaniem zabaweczka, ktorej glownym efektem wow jest zamykanie na magnesy. Plynnosc dzialania free powinna byc w kazdym toolu leathermana ale to wymaga wiekszej precyzji obrobki a co za tym idzie - wieksze koszta.

Jeden mocny argument, ktory przemawia na nie dla zakupu p4? Kiepskie / bezsensowne narzedzia boczne.

Offline mariaczi

• OSTRO ZBOCZONY
  • Grupa Pomorska
  • Opinii: (334)
  • **
« Odpowiedź #4571 dnia: 09-01-2020, 22:26:44 »
Gładkie ostrze w P4 to najlepsze ostrze jakie spotkałem w toolu. Raczej pod każdym względem.
EDC: LM Free P4, Vespa Ripper, Smini Ti, Ti Pen, Longines Conquest, Samsung S10E , Oakley Five Squared, Wisport Egg, Max C.M.C

Offline domingez

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4572 dnia: 09-01-2020, 22:42:39 »
Pewnie i fajnie tnie ale ja mam na mysli caloksztalt toola, a ten w porownaniu do poprzednich modeli wypada moim zdaniem kiepsko. Napewno nie za ta kase.

Online GarbatyAnioł

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4573 dnia: 09-01-2020, 22:54:54 »
Wyraziłeś swoją opinię i super. Mariacz używał i używa, mnie też przypasował choć miałem go w dłoni kilka minut. Niech chłopaczyna sam zadecyduje :-*
której nie można odetkać

Mam nadzieję że Ziemia ukarze ludzkość zagładą planety, my jej nie szanujemy, to i ona niech nas nie szanuje!

Offline Trak

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4574 dnia: 10-01-2020, 00:21:32 »
Wyraziłeś swoją opinię i super. Mariacz używał i używa, mnie też przypasował choć miałem go w dłoni kilka minut. Niech chłopaczyna sam zadecyduje :-*
Przychylam się do zdania kolegi @domingez, a jestem chłopaczyną, który miał parę tooli w rękach :).

Online GarbatyAnioł

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4575 dnia: 10-01-2020, 00:31:23 »
Kolego sympatyczny, jesteś tu nowy i nie masz pojęcia co się tu wyrabia!!! :rotfl:
której nie można odetkać

Offline Trak

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4576 dnia: 10-01-2020, 00:38:09 »
Kolego sympatyczny, jesteś tu nowy i nie masz pojęcia co się tu wyrabia!!! :rotfl:
Nie prześladuj mnie ;P.

Offline Vigo

• Opinii: (273)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
« Odpowiedź #4577 dnia: 10-01-2020, 01:40:22 »
Ja mam P2, więc uboższą wersję i tak, Tool jest ciekawy (innowacyjna blokada) i prezentuje się świetnie, według mnie jest po prostu ładny.
Blokady wszystkich narzędzi trzymają jak wyżej już napisano "jak zaspawane", wszytko pięknie klika, choć sam wybór narzędzi dosyć skromny, jeżeli pominiemy ostrze, niezłe, choć wolałbym bezzębne (liny, sznury tnę naprawdę od święta) i nożyczki, tu w odróżnieniu od linii Wave, Charge już całkiem spore (choć vickowe są moim zdaniem nadal najlepsze), to do dyspozycji mamy jedynie wkrętaki, i to jakby nie patrzeć, poza jednym rodzynkiem, dużym philipsem (PH2), same płaskie (a śrubki, które takowymi odkręcimy odchodzą obecnie już raczej do lamusa), szydło, a raczej rozwiertak (jedna krawędź jest ostra), to w sumie też mały płaski z dziurką, ewentualnie mikro dłutko.
Pilnik jest zupełnie symboliczny (35mm ostrego  ;>), więc mogłoby go nie być i nikt by nie płakał po takim kikutku, tak jak i po otwieraczu do konserw (kto tego jeszcze dziś używa :question: ), mogliby dać zamiast tego np. większe dłutko, bo piłka do drewna przy długości podobnej do pilnika (nic dłuższego tam nie wejdzie, chyba, że pod okładką chwytu jak w P4), tak samo nie miałaby sensu.

Wydobywanie narzędzi też mnie nie przekonuje, naciskamy u nasady i wychodzą wszystkie wachlarzem z którego wybieramy, to jedno potrzebne, a resztę wciskamy z powrotem, jakoś, tak nieelegancko się to odbywa i niezbyt wygodnie.

Nie jestem zwolennikiem klipsów w ciężkawych toolach (nawet tych "deep"), choć muszę przyznać, że we Free ten jest umieszczony w dobrym miejscu, takim, że przy odpowiednim chwycie (stroną toola z klipsem do siebie), klips nie uwiera w dłoń i zupełnie nie przeszkadza podczas operowania kombinerkami.

Podsumowując, po pierwsze do wywalenia otwieracz do konserw, albo chociaż zakończyć go czubkiem z wąskim płaskim, który można by wykorzystać jako namiastkę mini philipsa, secundo, po kiego czorta są dwa, praktycznie identyczne wkrętaki płaskie, jeden po stronie nożyczek i dużego philipsa, a drugi na końcu tej zabawnej "miarki" (25mm podziałki  ;>) co tym mierzyć?
Dobry, dłuższy pilnik (np. taki świetny z "diamentem", jak w Wave/Charge), bardzo by się przydał, nawet w P4 zamiast drugiego, "falowanego" ostrza.
Koniec, końców nieco się zawiodłem na tych nowościach, bo "wypasiona" blokada do blokowania kilku płaskich wkrętaków, to trochę za mało jednak i summa summarum, taki Free P2 wyposażeniem i funkcjonalnością przypomina trochę, niemalże czterokrotnie tańszego Wingmana z "biednej" linii. :x
« Ostatnia zmiana: 10-01-2020, 01:44:10 wysłana przez Vigo »

Offline AndrzejMick

• Opinii: (115)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4578 dnia: 10-01-2020, 08:30:07 »
Kwestia podejścia. Może Twoim błędem jest niewydanie tych 700zł na niego...?

IMO wydanie w sklepie 700 zł na multitoola EDC w podstawowej wersji, niezależnie jakiego, to jednak błąd. W nich nie ma nic co by taką cenę usprawiedliwiało.

Offline Wojgal

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4579 dnia: 10-01-2020, 08:36:51 »
Dziękuje Panowie za opinie i przedstawienie swoich odczuć. Mam Swisstoola a Lethermana oglądałem dla porównania i chęci posiadania go. I jedyny który mi sie podoba ma pierwszy rzut oka to p4 ewentualnie Wave. Dla mnie Free ma plus w postaci wyciąganych narzędzi bez otwierania toola, jakoś po Swisstoolu trudno mi się wydaje przestawić na otwieranie toola żeby otworzyć narzędzia.