Autor Wątek: Poszukujesz idealnego multitula ? Tu zadaj pytanie !  (Przeczytany 353286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _HDO

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
  • **

Offline kostek.ok

• Opinii: (58)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Poszukujesz idealnego multitula ? Tu zadaj pytanie !
« Odpowiedź #4602 dnia: 02-02-2020, 21:01:49 »
No właśnie niekoniecznie chcę Szkieletora. Przez długi czas uważałem, że to tool zupełnie bez sensu. Jednak w miarę noszenia ze sobą Rebara, powoli krystalizuje się co się sprawdza, a co niekoniecznie.
Czyli Wave jest odpowiedzią na Twoje potrzeby  :rotfl:
Tak jak Ci kolega napisal , nie ma sensu szukac , bierz Wave , ma fajne kombineki , ostrza , pile , pilnik z posypka diamentowa , nozyczki , takze bity sa fajne i dobrej jakosci , jest bardzo fajnej wielkosci .

Offline orita

• Opinii: (7)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4604 dnia: 02-02-2020, 22:34:36 »
Tak jak Ci kolega napisal , nie ma sensu szukac , bierz Wave , ma fajne kombineki , ostrza , pile , pilnik z posypka diamentowa , nozyczki , takze bity sa fajne i dobrej jakosci , jest bardzo fajnej wielkosci .

Jeżeli rebar nie wystarczy to faktycznie może przemyśl Wave ,  waży nie wiele więcej od Rebara,  wymiary też tylko trochę większe a funkcji sporo , mnie np. bardzo przydają się nożyczki.  Gdyby jeszcze miał korkociąg jak Juice to chyba byłby ideał.
Jedynie nie mogę się zgodzić z dobrą jakością bitów ,  no nie za te pieniądze . Tu można rozważać przedłużenie do bitów LM i listek z normalnymi , pełnoprofilowymi bitami dobrej jakości.  Tylko taki zestaw noszony w pokrowcu na pasie już waży i nieźle odstaje (testowałem na sobie i jednak zbyt dużo ) .  Raczej bity to do schowka w aucie albo w plecaku .
W dodatku Wave można  czesto ostatnio kupić w dobrej cenie ( używki,  promocje ) .

Offline witeg

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4605 dnia: 02-02-2020, 23:45:10 »
Tym tropem dojedziemy do Surge. :-)
Pomysł Szkieletora wziął się z potrzeby "jednorękiego" noża i redukcji wagi w stosunku do Rebara kosztem narzędzi bez których mógłbym się obyć.

Offline Trak

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4606 dnia: 03-02-2020, 00:22:31 »
W dodatku Wave można  czesto ostatnio kupić w dobrej cenie ( używki,  promocje ) .
Czyli w jakiej?

Offline orita

• Opinii: (7)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4607 dnia: 03-02-2020, 21:59:37 »
Czyli w jakiej?

Ostatnio black cośtam  np.w Militaria.pl  cena była ok. , chyba przemierzają się do zmiany generacyjnej na  serię P , według mnie strzał w stopę bo Wave to szlgier , coś jak PST .  Obniżki zdarzają się co jakiś czas w różnych firmach., wygląda to tak jakby pozbywali się zapasów magazynowych .Nie wspominam  o używanych  bo tu można kupić jeszcze taniej  a przy serwisie LM to czego jeszcze można chcieć więcej. .

Tym tropem dojedziemy do Surge. :-)
Pomysł Szkieletora wziął się z potrzeby "jednorękiego" noża i redukcji wagi w stosunku do Rebara kosztem narzędzi bez których mógłbym się obyć.

I to jest prawidłowe rozwiązanie problemu  :-) , piszę to z pełną  odpowiedzialnością  jako posiadacz dwu sztuk Wave ( pierwsza i druga odmiana ) , Surge,  Rebara ( ostatnio oddałem  żonie na jej wyraźną prośbę ) i kilku innych  LM . W zależności od humoru biorę któregoś z półki i edecuję .  Wszystkie które posiadam testuję i po kilku miesiącach już wiem co,potrafią.  Wave daje radę,  naprawdę nie jest dużo większy od Rebara a ma ostrza OH , nożyczki.. Ostatnio na pasku na zmianę z surge.  Szkieletor  dla mnie ma za mało funkcji dlatego poszedł do ludzi po testach ale to nie znaczy że jest zły.  Jest mały lekki i zwinny , szczypce wystarczające na codzień  .  Ja akurat potrzebuję więcej narzędzi a dla innych może być graalem .
A Surge nie jest wcale taki ciężki .
Pozdrawiam

Offline MatrixNSW

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4608 dnia: 11-02-2020, 20:37:52 »
Cześć

Szukam multitoola dla siebie. Przebyłem już drogę z LM Surge i LM Wave, od dłuższego czasu myślę nad Rebarem w wersji "knifeless" jednak 450zł za Rebara z nożyczkami to przegięcie.
Przewinął mi się w ubiegłym roku nowy SOG - https://cqb.pl/multitool-powerpint-pp1001-p-10314.html
Jak wygląda kwestia jakości, gwarancji/serwisu w Polsce?
Warto zainteresować się tym SOGiem czy wybór wciąż pozostaje między drogimi Vickami i średnimi LM?

Offline smutna_niespodzianka

• Podlaska Grupa Knives
  • Opinii: (43)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4609 dnia: 11-02-2020, 20:50:14 »
Sog’i fajne przez tą przekładnię i opinie mają trwałych, jak z serwisem wyglada to dystrybutora trzeba atakować
@killrathi używa na codzień sog’a, Marcinie jak Twa opinia ?

Offline nielet

• Opinii: (122)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4610 dnia: 11-02-2020, 21:26:04 »
Cześć

Szukam multitoola dla siebie. Przebyłem już drogę z LM Surge i LM Wave, od dłuższego czasu myślę nad Rebarem w wersji "knifeless" jednak 450zł za Rebara z nożyczkami to przegięcie.
Przewinął mi się w ubiegłym roku nowy SOG - https://cqb.pl/multitool-powerpint-pp1001-p-10314.html
Jak wygląda kwestia jakości, gwarancji/serwisu w Polsce?
Warto zainteresować się tym SOGiem czy wybór wciąż pozostaje między drogimi Vickami i średnimi LM?

Osobiście bardzo lubię SOG-i, miałem PowerLocka, mam PowerAssist-a oraz PT540. Osobiście bardzo je lubię, ale właśnie dlatego mogę być nieobiektywny. W Polsce dystrybucją zajmuje się CQB , czyli @Dziki który jest na forum. PowerPint rozłożony ma ok. 12,7 cm https://cqb.pl/multitool-powerpint-pp1001-p-10314.html , czyli złożony, to ok. 8 cm. Jak widzisz, to prawdziwy maluszek, czy będzie Ci odpowiadał  :question: Miałeś Surge i Wave, to toole z prawdziwymi narzędziami, PowerPint ma narzędzia bardziej delikatne, krótsze, cieńsze. Skoro miałeś Leathermana, to chyba czas wypróbować Vicka Spirita  :D

Mój PowerAssist musiał lecieć do USA z uwagi na pęknięcie blokady noża. Musiałem wysłać na swój koszt, bo szedłem w jego posiadanie właśnie tam. Został naprawiony w ramach gwarancji bez żadnych papierów, ale trwało to dość długo.

Offline poplus

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4611 dnia: 05-03-2020, 10:13:29 »
Mam pytanie szukam typowego pomocnika w domu leatherman super tool czy leatherman wave??? Do takich drobnych prac domowych i jako podstawowe narzędzie do plecaka ( nie jestem survivalowcem bushcraftowcem, tylko zwykłym wlóczykijem turystom)  :P :D
Życie jest piękne :)

Offline Trak

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4612 dnia: 05-03-2020, 11:08:44 »
Wave najlepsze :).

Offline Bushpanter

• Jebać biedę !
  • Opinii: (105)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Tylko Cold Steel.
« Odpowiedź #4613 dnia: 05-03-2020, 11:10:05 »
Mam pytanie szukam typowego pomocnika w domu leatherman super tool czy leatherman wave??? Do takich drobnych prac domowych i jako podstawowe narzędzie do plecaka ( nie jestem survivalowcem bushcraftowcem, tylko zwykłym wlóczykijem turystom)  :P :D
Polecam tego:
https://forum.knives.pl/index.php/topic,193101.0.html

Offline poplus

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4614 dnia: 05-03-2020, 11:35:01 »
Fajny tylko budżet mam mniejszy  :(

Offline Bushpanter

• Jebać biedę !
  • Opinii: (105)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Tylko Cold Steel.
« Odpowiedź #4615 dnia: 05-03-2020, 11:40:06 »
To możesz tylko poszukać używanego Wave , bo nowy stoi za więcej niż 4-stówy.

A Rebara nie brałeś pod uwagę? To taka mniejsza wersja super toola.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2020, 11:42:43 wysłana przez Bushpanter »

Offline bestsiwy

• Zakon Świętej Victorii i Świętego Griptiliana
  • Opinii: (116)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4616 dnia: 05-03-2020, 11:42:37 »
Fajny tylko budżet mam mniejszy  :(
Zerknij też na rebar. Każdy z nich będzie dobry do majsterkowania. Wave ma opcje dostępu do niektórych narzędzi jedna ręka, bez otwierania toola. Choć ja do majsterkowania używam najczęściej charge i skeletool.

Offline witeg

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4617 dnia: 05-03-2020, 11:48:43 »
Oba będą dobre, Charge będzie dobry, podobnie jak Wingman, Sidekick, Rebar, Surge.... zależy dla kogo, bo każdy może wybrać coś innego i wszyscy będą mieli rację.
Zależy ci na dostępie do noża przy zamkniętym toolu? Jeśli tak to raczej odpada Super Tool i Rebar
Masz duże dłonie? Przy małych Super Tool i Surge mogą być niewygodne. Przy dużych cała reszta może być za mała.
Najlepiej macnąć różne modele, bo te które teoretycznie pasują, w rzeczywistości mogą okazać się pomyłką i na odwrót.

Offline poplus

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4618 dnia: 05-03-2020, 12:53:48 »
Wingmana mam i jest trochę za mały, szukam czegoś większego, z blokowanymi narzędziami, super tool 300 miałem w ręce i jest ok, ale  wave ma nóż z zewnątrz co jest bardzo wygodne

Offline witeg

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4619 dnia: 05-03-2020, 13:32:35 »
No to odpowiedzią jest Surge. :-)
Wave jest w przybliżeniu wielkości Wingmana.