Reklama

Poszukujesz idealnego multitula ? Tu zadaj pytanie !

Zaczęty przez Samuel Trautman, 03-12-2005, 21:28:52

witeg

No właśnie niekoniecznie chcę Szkieletora. Przez długi czas uważałem, że to tool zupełnie bez sensu. Jednak w miarę noszenia ze sobą Rebara, powoli krystalizuje się co się sprawdza, a co niekoniecznie.


_HDO

Czyli Wave jest odpowiedzią na Twoje potrzeby  :rotfl:


neo.vin

Jeśli potrzebuje tylko szczypiec i ostrza to faktycznie skeletool bo freestyle niestety już nieprodukowany. Jeśli nie zależy Ci na nowym to za ~100zł powinieneś coś upolować.


dzyndzl

Cytat: neo.vin w 13-01-2020, 15:16:57

Jeśli potrzebuje tylko szczypiec i ostrza to faktycznie skeletool bo freestyle niestety już nieprodukowany. Jeśli nie zależy Ci na nowym to za ~100zł powinieneś coś upolować.

Skeletool za stówkę? Nie masz przypadkiem rev-a na myśli? ;)

..... ...

lukness

A może Gerber Crucial? Albo Xiaomi Nextool? Lub coś całkiem z tańszych True Utility Seven?  :)


witeg

Xiaomi to już kawał ciężkiego klocka i bez blokady noża, True Utility z kolei za małe, nóż otwierany oburącz i chyba też bez blokady, natomiast Gerber ... mniej więcej o coś takiego chodzi.


lukness

A co powiesz na taką koncepcję? Chyba wygodniejszy w użyciu od multitoola, wyskakujące szczypce to fajna sprawa na rybach :P

https://www.youtube.com/watch?v=1Hwi6nzl1-w
Swoją drogą, przypomniało mi się o takim multitoolu jak SOG Reactor ale on cenowo podobnie do skeletoola raczej wychodzi :)

v21

Jest jeszcze Leatherman Squirt PS4.
Wprawdzie jedną ręką głównego ostrza chyba nie otworzysz, ale resztę założeń spełnia.

All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Roy Batty

Sahar

Cytat: v21 w 14-01-2020, 10:55:52

Jest jeszcze Leatherman Squirt PS4.
Wprawdzie jedną ręką głównego ostrza chyba nie otworzysz, ale resztę założeń spełnia.

Jeden z najfajniejszych microtooli jakie są. A te małe kombinerki są zaskakująco mocne i precyzyjne. W kieszeni każdego dnia od dwóch lat.

smutna_niespodzianka

Cytat: Sahar w 14-01-2020, 11:24:21

A te małe kombinerki są zaskakująco mocne

No nie wiem, dwie sztuki już połamałem :D
ale może ja nie mam wyczucia  :?


witeg

 Reactor chodził mi po głowie, ale po obejrzeniu

https://www.youtube.com/watch?v=MSWwc4OjxSM
i biorąc pod uwagę gwarancję Leathermana, jednak Szkieletor górą.
Otwieranie jedną ręką jest priorytetem, przy Rebarze często się łapię, że coś trzymam jedną ręką, trzeba uciąć kawałek, wyjmuję toola i brakuje trzeciej ręki. Z gniazda bitów też nie chciałbym rezygnować bo pozwala na stosowanie w miarę "normalnych " śrubokrętów, a poza tym można dopasować przedłużkę/przejście na typowe bity.
No nic zostaje chyba pogodzić się, że jako docelowe EDC jednak wygrywa Skeletool CX.

Sahar

Cytat: smutna_niespodzianka w 14-01-2020, 11:36:02

No nie wiem, dwie sztuki już połamałem :D
ale może ja nie mam wyczucia  :?

To jest tzw. kwestia wyczucia :D


bfxXx

Raczej nie podróba, a radosna twórczość jakiegoś chińczyka


GarbatyAnioł

Zaryzykuj kup, przetestuj, zdaj relację czy warto :/

Nie ma takiej rury na świecie,
której nie można odetkać

_HDO



kostek.ok

Cytat: witeg w 13-01-2020, 15:12:07

No właśnie niekoniecznie chcę Szkieletora. Przez długi czas uważałem, że to tool zupełnie bez sensu. Jednak w miarę noszenia ze sobą Rebara, powoli krystalizuje się co się sprawdza, a co niekoniecznie.

Cytat: _HDO w 13-01-2020, 15:15:42

Czyli Wave jest odpowiedzią na Twoje potrzeby  :rotfl:

Tak jak Ci kolega napisal , nie ma sensu szukac , bierz Wave , ma fajne kombineki , ostrza , pile , pilnik z posypka diamentowa , nozyczki , takze bity sa fajne i dobrej jakosci , jest bardzo fajnej wielkosci .


v21

All those moments will be lost in time, like tears in rain.
Roy Batty

orita

Cytat: kostek.ok w 02-02-2020, 21:01:49

Tak jak Ci kolega napisal , nie ma sensu szukac , bierz Wave , ma fajne kombineki , ostrza , pile , pilnik z posypka diamentowa , nozyczki , takze bity sa fajne i dobrej jakosci , jest bardzo fajnej wielkosci .

Jeżeli rebar nie wystarczy to faktycznie może przemyśl Wave ,  waży nie wiele więcej od Rebara,  wymiary też tylko trochę większe a funkcji sporo , mnie np. bardzo przydają się nożyczki.  Gdyby jeszcze miał korkociąg jak Juice to chyba byłby ideał.
Jedynie nie mogę się zgodzić z dobrą jakością bitów ,  no nie za te pieniądze . Tu można rozważać przedłużenie do bitów LM i listek z normalnymi , pełnoprofilowymi bitami dobrej jakości.  Tylko taki zestaw noszony w pokrowcu na pasie już waży i nieźle odstaje (testowałem na sobie i jednak zbyt dużo ) .  Raczej bity to do schowka w aucie albo w plecaku .
W dodatku Wave można  czesto ostatnio kupić w dobrej cenie ( używki,  promocje ) .