Reklama

Poszukujesz idealnego multitula ? Tu zadaj pytanie !

Zaczęty przez Samuel Trautman, 03-12-2005, 21:28:52

perverted_Pit

ostatnio macałem w świecie noży jeden z nowszych Gerberów, słabizna te kombinerki (luzy). Zastanawiam się nad nowym Leatherman Wave lub Surge. Doradźcie. Surge ma mocniejsze nożyczki/przecinak.


Chytrus

ja mam Wave i jak na moje potrzeby jest ok, jak chcesz pancerne kombinerki to bierz Swiss Toola  ;)

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko JA.
Blade Brothers Member

arnarnpl

Osobiscie mam Charge i polecam calym sercem :) Wbijalem juz gwozdzie ,rozbrajalem duze palety itd. I jak narazie nic sie nie dzieje ! A tak na marginesie maja super servis! nio i 25lat gw.


gooral

Cytat: Samuel Trautman w 03-12-2005, 21:28:52

Podoba mi się np. Leatherman Charge XT

Kupilem jakis czas temu SURGE'a i jestem mega zadowolony.
Najchetniej polaczylbym rozmiar i narzedzia surge'a z ostrzem z wave'a(s30v) i dodatkami swisstoola (grzechotka duzy futeral etc)
no moze material ostrzy moglby byc lepszy, ale tutaj malo firm oferuje cos zdecydowanie lepszego.

McCudak

A czy pod względem jakości wielkości i wagi można porównywać wave(lub starego wave) i swisstool spirit? Interesuje mnie wytrzymałość obu konstrukcji w szczególności szczypiec i blokad i Ergonomia śrubokrętow płaskich i philips(podobno te bity z new wave mają ograniczona penetrację wąskich głębszych dziuręk:) a tool będzie używany do prac przy elektronice i w garażu (taki majsterkowicz ze mnie:) )

Nie ma rzeczy niemożliwych, mogą być co najwyżej bardzo pracochłonne.

vrtel

Mam Spirita, szczypce są masywniejsze niż w Wave, na forum już sporo o tych toolach napisano, najlepiej pomacaj, narzędzia są (prawie) wszędzie te same


hubi

#26

bierz TTi jak Ci sie podoba bo tak naprawdę pomiędzy XTi a TTi to tylko stal na głównym ostrzu  :dodge:
TTi -s30v
XTi-154cm
Ti -154cm ,ale niema nożyczek. oba ostatnie już nie produkowane
Mam Ti i jest to dobry tool.Ale niedawno nabyłem mojego wymarzonego starego wava jeszcze z normalnymi śrubokrętami :D :D :D
jestem taki szczęśliwy 8D :D

ps. jeśli do elektroniki to zapomnij o bitach  :frown: po prostu są za krótkie,za grube.Ale w żadnym toolu nie znajdziesz naprawde 100% śrubokrętów
ale za to masz w LM naprawdę niezłe dość silne i nawet precyzyjne kombinerki


Ypoznan

Cytat: Hakas w 06-12-2005, 08:19:51

Tu masz wszystko podane pozdrawiam i polecam ten sklep robiłem tam zakupy, jestem zadowolony z ich usług.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=25_35&products_id=658&osCsid=16b5d5444dc98c8d456972c9f381b04d

Owszem. Szybko i bez kłopotów, ale niestety drogo.
Tu masz taniej i też bez problemów:
http://www.militaria.pl/leatherman/multitool_leatherman_charge_tti_(830682)_p4252.xml
A tu to już w ogóle...
http://www.newgraham.com/detail.aspx?ID=7167

Mam TTi i jestem bardzo zadowolony :)

Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

Vick

Jeśli chodzi o bity, najbardziej sensowne moim zdaniem jest rozwiązanie Victorinoxa - dostajemy osobny kluczyk z bitami. Dzięki temu wygodniej się nimi operuje niż całym toolem, oraz druga zaleta - są niezależne, dzięki czemu można operować kluczem z bitem, a z drugiej strony trzymać śrubę kombinerkami toola. U innych producentów adapter wbudowany jest w toola, ale niewiele to dodaje do "kompaktowości" bo i tak bity trzeba nosić osobno. A jak ich nie nosimy, to z kolei mamy w toolu zbędne narzędzie, które bez bitów do niczego się nie przyda.
Dodatkowo, jeśli idziemy gdzieś, gdzie bity nam się nie przydadzą (np. do lasu), można wyjąć klucz z bitami, a w jego miejsce wsadzić sobie małą latakę, krzesiwko, zapalniczkę, mały kompas, czy kto tam co uważa.


Robin

Cytat: McCudak w 03-12-2008, 00:38:42

A czy pod względem jakości wielkości i wagi można porównywać wave(lub starego wave) i swisstool spirit? Interesuje mnie wytrzymałość obu konstrukcji w szczególności szczypiec i blokad i Ergonomia śrubokrętow płaskich i philips(podobno te bity z new wave mają ograniczona penetrację wąskich głębszych dziuręk:) a tool będzie używany do prac przy elektronice i w garażu (taki majsterkowicz ze mnie:) )

Tak, oba toole sa podobne. Mam je i uzywam, wiec spostrzezenia prosto z warsztatu :)
LM posiada troche wiecej funkcji, np diamentowy pilnik oraz kolko na linewke. Jest ogolnie fajniejszy, wiecej bajerow. Ale do roboty wybralem Spirita - robi wrazenie solidniejszego, szczegolnie kombinerki. Srubokretow jak dla mnie jest nadmiar w obu. Reszta to kwestia gustu, toole sa podobne, ceny tez.

Oso

Polecam Wave'a. Mam dwa jeden nonstop używany w pracy.Dwa ostrza rozwiązują problem EDC a reszta narzędzi idealnie dobrana.Można dokupić bity za ok 65zł. Jeśli wyższe modele to zwróć uwagę na to czy akceptujesz wzrost ceny w stosunku do zastosowań.
Pozdr

Czyszczenie i ostrzenie noży mnie uspokaja, przywraca wewnętrzną harmonię....

virhilo

#31

Witam
Jakiego  multitula pocecacie tak do 160 zl? Zastanawiam sie pomiedzy 'gerber suspension' a 'leatherman kick'
zastosowanie: glownie w miescie, milo by bylo gdyby wygodnie rozkrecalo sie nim komputery/elektronike
bardzo zalezy mi tez na wytryzmalosci

pozdrawiam


slawol

Zupę swojej kobiety chwal zawsze,choćby przesolona lub przypalona była.Gdy dwakroć zupę taką pochwalisz,piwo dostaniesz i pokój będzie z Tobą :-)

virhilo

mi jakos to wyglda zbyt delikatnie-czy jestem w bledzie?


Lubek

Leatherman Wave. (Jak coś brakuje to dorzuć)

"Organizm żywy zwany człowiekiem do funkcjonowania potrzebuje węglowodorów" -Lubek

"I just want something i can never have"  -Trent Reznor

Organizator dwóch najbardziej żenujących zlotów w historii Knives.

KKK - Kelly Kettle Klan

virhilo

#35

poczytalem troche poprzednie tematy zanim napisalem-rzeczywiscie wszyscy chwala go sobie mardzo-tylko przekracza palnowana przeze mnie kwote o jakies 100zl;]


Lubek

 A ja powiem - naprawdę warto dorzucić.

"Organizm żywy zwany człowiekiem do funkcjonowania potrzebuje węglowodorów" -Lubek

"I just want something i can never have"  -Trent Reznor

Organizator dwóch najbardziej żenujących zlotów w historii Knives.

KKK - Kelly Kettle Klan

virhilo

hehe... zobacze jeszcze
ktos mial moze do czynienia z tymi przezemnie wymienionymi?
i druga kwestia jak sie sprawuje podany wyzej cyber tool?


DonCipcio

mam LM Blast już ze dwa lata i nie narzekam  ;)

...złodziej i pijak, bo każdy pijak to złodziej!
Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad własną inteligencję
SPRZEDAM

demon

Chwilowo nie mam czasu. Takie tam, różne...

Tu wrzucić jakiś mądry / szokujący cytat - najlepiej po angielsku lub po łacinie, ewentualnie nazwę zespołu o którym nikt nie słyszał.