Autor Wątek: kukri/allegro  (Przeczytany 5308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
kukri/allegro
« dnia: 21-01-2005, 14:55:32 »
na allegro czesto sa orginalne (podobno) nepalskie kukri za nieduze pieniadze.
czy ktos z Was ma taki noz, i moze zweryfikowac jakosc? czy to nie sa jakies kukri dla turystow na polke, czy takie zwykle noze ktorymi nepalczycy tna drzewka (czyt. powazne narzedzie)?

edit: moze ktos wie, jak te kukri z allegro maja sie do himalayan imports?
[link]http://www.himalayan-imports.com[/link]
[ Redagowany dnia  ]
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Jarek

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 23-01-2005, 20:29:47 »
Też się parę razy nad tym zastanawiałem i za każdym razem jak chciałem kupić, to rozsądek, którego nadmiaru w tej kwestii nie posiadam mówił mi tak: "Jarek, weź się kurwa wyluzuj, lepiej te 150 PLN daj na biedych to się nie będziesz tydzień wkuriwał patrząc na swój zakup". Notabene potem rozsądek powiedział: olej biedych i tak się skończyło.

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 24-01-2005, 13:08:42 »
[link=http://zvis.com/knives/fixed/himp/himpall.shtml]tu mozna nieco poczytac[/link]
poprostu czasenim nie wiadomo co sie dostanie  !ill
sam sie ciagle zastanawiam, ale diabli wiedza skad oni biora te kukri, napisza mi ze z Himalayan Import a prawda bedzie nico innej barwy  !dodge
jak nie bede mial co robic z kasa to przetestuje, czyli nie to piecilecie  :p
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 24-01-2005, 16:58:48 »
wiem o tym, ale te allegrowe nie wygladaja na himalyan imports. nie sadze ze wszyscy maja z jednego zrodla.
tez sie obawiam ze tydzien bede chodzil zly, a kukri wyladuje za lozkiem zeby nie przypominal ;)
FP

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 09-02-2005, 20:32:56 »
to chyba coś na zasadzie przywiezienia sobie pamiątkowej ciupagi z Tatr, Ciupaga, orginalna, od górali ale conajwyżej po tyłku można sie nią poskrobać
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline G3d

• Plugawy Poganin
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (39)
  • *
  • Człowiek Kydex
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 09-02-2005, 20:41:33 »
Moze te z allegro tak, ale jak kumpel z nepalu przywiozl to uuuuu masakra :>:>:> Masywne ostre duze, piekne i milutkie :)
Metrotactics 2004
G3D - CUSTOM CNC GEAR na Facebooku

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 09-02-2005, 20:43:03 »
odpuscilem sobie po tym, jak dostalem odpowiedz od osoby ktora sprzedaje je na allegro:
"potencjalnym kupujacym udostepniam swiadectwo pochodzenia"
a ja to kto? potencjalu mam za malo?
FP

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 12-02-2005, 04:35:10 »
Kukri na Allegro to typowe noże robione dla turystów. Daleko im do tych, które użytkowane są na codzień. Certyfikat dodawany przez sprzedających... hmm, znaczy się drukarka i jazda...

Jedyny sposób zdobycia takiego oryginalnego noża, to niestety wyprawa.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 12-02-2005, 10:56:21 »
No radykalne podejście Jumbo ;) Ale prawdziwe ...
http://www.himalayan-imports.com/
panowie cieszą się dobrą renomą i mają przyzwoite ceny.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Kobra

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 31-03-2005, 12:13:51 »
Co do kukri na allegro to kilka razy oglądałem, i same zdjecia pokazywały juz watpliwą jakość tego sprzetu. Byłbym skłonny nawet stwierdzic ze takie kukri to niektórzy rozbią sami i pisza tylko że to z Nepalu. Niestety himalayan imports nie testowałem ale słyszałaem raczej pozytywne opinie.

Offline cromcruah

• knifemaker
  • Opinii: (7)
  • *
  • operator mopa
    • crom knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 31-03-2005, 21:24:51 »
kukri  to narzedzie robione w prymitywnych warunkach przez prostych ludzi. taka polska siekiera.  kowale którzy robią uzytkowe noze tego typu siedza w kucki przy kawałku stali imitującym kowadło i klepią wygrzany w palenisku kawałek resora z cięzarówki.  jak powstaja kukri dla armii - nie wiem wiec sie nie wypowiadam, ale mysle ze robione na potrzeby komercyjne sa pare razy lepsze od tych klepanych przez tubylców choć pewnie przez to tracą to "coś"
to czy kukri jest z nepalu, indi czy z poznania nie ma znaczenia, ważne jest wykonanie, w nepalu tez robią dupiaci kowale i przez to ze tam mieszkają nie sa automatycznie fachowcami.  jak ktoś chce kukri dobre /a niekoniecznie oryginalne/ to musi pomacac pare sztuk, a na allegro niestety takiej mozliwosci nie ma. albo zamówic u guldana lub jumbo, bo co prawda nie mieszkają w tybecie ale zrobią to z sercem. marcina nie polecam bo co to by było za kukri co wyglądało by jakby stworzył je szwajcarski automat.