Reklama

czas na folder

Zaczęty przez Parthagas, 21-12-2005, 15:01:38

marcins

hehehe - pomału ,pomału dopiero projektuje , ale potrzebna mi jest jedna malutka część . Chodzi o srube na os główną , taka śrubka w śrubce - nie wiem jak sie to nazywa ale chyba każdy wie co to za  częśc . Mam prosbe , gdyby sie komuś walała taka część po szufladzie - stalowa , najlepiej szlifowana , oczywiście w jakiejść ludzkiej średnicy ( zanaczy nie calowej , co by jakiego rozwiertaka podebrać )  i mogła skręcić do kupy materiał o łączne grubości 10-12mm i średnicy czpienia ok 5-6mm, bardzo prosze po PW lub maila do mnie , jakoś sie dogadamy . Cięzko to dorobić i tak naprawdę nie ma gdzie .
Z resztą klamotów i częsci  powinieniem  dać sobie rade - tak mysle
zdrówka
marcins


buzz

Marcins - wal do Mrozika. On się w tokateczkę zaopatrzył i zgłaszał chęć pomocy bliźnim. :) Pozdro
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 21.12.2005r.- 15:04 ]</span>


mrozik

Witam, mam trochę różnych pivocików, odezwij się na pw a ja sprawdze co mam.

BM Osborne 943 - porządam, oddam co mam za niego.

Usługi tokarskie, nietypowe srubki, pivoty, thumb study, piny, nity Cr-Ni, moletowanie, wytaczanie, nietypowe prace tokarsko-frezarskie - masz problem - pisz do mnie.

marcins

poprawka
grubość materiału 12-14mm
marcins

ps , a Mrozik sie pojawia teraz na knivsach ? Nie wiem czy jest to do zrobienia na tokarce , chodzi o nieprzelotowy gwint , nawet gwintownikiem maszynowym chyba bedzie trudno , na takiej długosci

edycja . O wilku mowa :) , Mrozik juz cos pisze na PW

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 21.12.2005r.- 15:16 ]</span>


kostek.ok

Jak by się nadawały to mam takie od zębatek do roweru ala strider jak nie takie same czarne lub chromowane stan prawie idealny jak by co wal na pw .


cromcruah

Cytat: marcins

hehehe - pomału ,pomału dopiero projektuje ,....

juz sie boje......

_________________________________________________
cromcruah - apostoł
omnia mea mecum porto
http://crom.glt.pl

obol

podbij do Marsa to moze ci cos takiego ze stajnu ER załatwi ;)

oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

jawor

To już poważne wyzwanie. Szczerze mówiąc czekałem na folderki z rąk naszych mistrzów.

>THINK TWICE CUT ONCE<

Smoke

stawiam w ciemno, że będzie super folderek   :D powodzenia ...

... emkoholic ...
... to download is human, to share is divine ...
[/size]

cromcruah

a ja mysle ze bedzie niedokładny, krzywy, bez blokady i  brzydki. a szlif wyprowadzony do dupy. o .

_________________________________________________
cromcruah - apostoł
omnia mea mecum porto
http://crom.glt.pl

Guldan

ta, napewno bedzie chujowy!


marcins

Cytat: cromcruah

a ja mysle ze bedzie niedokładny, krzywy, bez blokady i  brzydki. a szlif wyprowadzony do dupy. o .

może tak być Crom ,....... ale wtedy napewno go nie zobaczycie :) osbiście zleje go młotkiem 5kg %-6
jak wyjdzie precyzyjne nawiercenie otworów i spasowanie frame reszta to pikuś, ale to potrwa z 2-3miesiące zanim sie przekonamy  bo spieszyć sie nie zamierzam
zdrówka
marcins


cromcruah

jakbym nie widzial co potrafisz to bym uwierzyl ze moze nie wyjsc.

najwiekszy problem to wcale nie frame tylko ostrze. a wlasciwie ta czesc ostrza na której jest os. aj najpierw zrobilem własnie ostrze, potem mechanizm w ramkach z osia. a jak juz działało to dopiero zabrałem sie za wyprowadzanie kształtu frame.

jak zrobisz najpierw rekojesc a potem ciut niedokładnie wyjdzie ostrze to dupa. trza je robic jeszcze raz. a dopasowujac rekojesc do ostrza, nawet jak je spiepszysz to masz mniej roboty robiac nowe frame niz nowe ostrze. pomijam fakt kosztów. ostrze drozsze jest.

aha, gdybys potrzebował plaskownika 2,2mm z hs50 na frame to wal smialo- mam jeszcze kawalek.

powodzenia i czekamy na fotki.

_________________________________________________
cromcruah - apostoł
omnia mea mecum porto
http://crom.glt.pl

simon

Cytat: cromcruah

jak zrobisz najpierw rekojesc a potem ciut niedokładnie wyjdzie ostrze to dupa. trza je robic jeszcze raz.

racja. ja w swoim folderku musialem robic drugie ostrze bo w pierwszym zjechalem czesc stykajaca sie ze stop pinem o jakies 0,5 mm za mocno i luzy mial.

pozdrawiam.

Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

braveblades

Marcin, tylko błagam.. jak juz kolejna produkcja (folder albo cokolwiek innego)  to wloz w projekt wiecej pracy w jego zaprojektowanie ... choc zdaje sobie sprawe, ze to wiecej niz usiasc na godzinke i pomyslec. Moze warto jakies wsparcie zalatwic w tym obszarze..(w razie czego służę pomocą), bo warsztat masz moim skromnym zdaniem na razie najlepszy wsrod wszystkich rodzimych knifemakerow.

Wybacz ale samo "czyste" wykonanie to na Twoim poziomie to juz chyba zdecydowanie za malo. Ustawiles bardzo wysoko poprzeczke - nie tylko sobie, wiec teraz nie pozostaje Ci nic innego jak skakac na jej wysokosci ;)  sorry...

A na końcu jestem pewien, że będzie to przebój... jak pozostałe Twoje produkcje.

off-top: Kiedys pisałem Ci na priva o pewnym planowanym przedsięwzięciu (inne forum, inny nick). Prawdopodobnie od lutego powinno wystartowac.

pozdr
braveblades


marcins

witam witam i o zdrowie pytam :)

Braveblades- to jest zabawa i chce zeby tak narazie pozostało . Najważniejsze jest dla mnie to ze moge przy tym odpocząc , wyciszyć się , przedumać pare zyciowych zagadnień . Nie zamierzam sie z nikim ścigac , bo mnie nie o to chodzi , jest wielu utalentowanych chłopaków u nas którzy potrafią i robią noże . Niestety Polska to taki dziwny kraj , ze nawet jak by sie chciało zawsze kłody pod nogami , jak nie brak materiałów  to brak czasu na zabawę  bo jakoś na chleb trzeba zapracować .
Folder bedzie przy moim zapleczu technicznym duzym wyzwaniem  którego sie obawiam , jednak jeśli nie spróbuje i nie udowodnie właśnie sobie ze potrafię nigdy tego wiedział nie będe. Napewno nie bede go robił z "galopu" a każdą kolejną czynność dokładnie przemyśle bo nie ma mozliwości powtórki z powodów materiałowych
pozdrawiam serdecznie
marcins


braveblades

eeej... a kto ci kaze robic z tego "zawód"? nic takiego nie pisałem... ze jest to dla Ciebie zabawa, to naprawde wspaniale, a jezeli czerpiesz z tego jeszcze inne "profity" - jak wyciszenie, spokoj, czas zadumy (!), to .. tym lepiej! Czy nie zamierzasz sie z nikim ścigać? To kwestia twojego wyboru, choc z toim warsztatem (obecnie) i co wazne w tym kraju, to nie jest kwestia scigania sie, gdyz Ty wyznaczasz standard, ktory inni staraja sie "gonic". Tylko prosze - bez zbednej skromnosci, bo oprocz narodowego sportu polakow - jak to ktos ladnie okreslil ostatnio - czyli narzekania, brak umiejetnosci "akceptowania pochwal (zasluzonych)" jest naszą kolejną "przypadłością", która w rzeczywistosci zamiast nam (polakom) pomagać, bardziej szkodzi.

Zaslugujesz na to aby podziwiac to co robisz . Kropka. Ale to moje zdanie. Co do innych "zdolnych chłopaków" - to zdecydowanie masz racje, bo jest ich paru. A z kazdym kwartalem jest ich jeszcze wiecej. i dobrze.

Nie zgodze sie natomiast z Toba ze polska to "TAKI" kraj, gdzie "zawsze kłody pod nogami" - bo to typowe polskie myslenie. Zreszta sam jestes tego przykladem. Przy kazdym nozy piszesz jako "comment" ..ze brak ci tego, tamtego itd... cos w stylu naszej "narodowej dyscypliny",  a na koncu jednak powstaja naprawde wspaniale noze! Czyli jednak MOZNA! I to jest jedyne sluszne myslenie! ;) jedyne na co nie masz wplywu na uplywajacy czas.. ;)

Folder to faktycznie wyzwanie, szcezgolnie w przypadku 100% HM. to fakt. Ale skoro sie go podejmujesz, czyli jest cos co cie do tego "pchnelo". czy jest to udowadnianie sobie "ze potrafie?" - moim zdaniem chyba nie... ale to juz wiesz ty sam najlepiej... ;) i nie ma co na ten temat polemizowac.

pozdrawiam. Bez odbioru.
Brave


marcins

Cytat: braveblades

eeej... a kto ci kaze robic z tego "zawód"? nic takiego nie pisałem... ze jest to dla Ciebie zabawa, to naprawde wspaniale, a jezeli czerpiesz z tego jeszcze inne "profity" - jak wyciszenie, spokoj, czas zadumy (!), to .. tym lepiej! Czy nie zamierzasz sie z nikim ścigać? To kwestia twojego wyboru, choc z toim warsztatem (obecnie) i co wazne w tym kraju, to nie jest kwestia scigania sie, gdyz Ty wyznaczasz standard, ktory inni staraja sie "gonic". Tylko prosze - bez zbednej skromnosci, bo oprocz narodowego sportu polakow - jak to ktos ladnie okreslil ostatnio - czyli narzekania, brak umiejetnosci "akceptowania pochwal (zasluzonych)" jest naszą kolejną "przypadłością", która w rzeczywistosci zamiast nam (polakom) pomagać, bardziej szkodzi.

Zaslugujesz na to aby podziwiac to co robisz . Kropka. Ale to moje zdanie. Co do innych "zdolnych chłopaków" - to zdecydowanie masz racje, bo jest ich paru. A z kazdym kwartalem jest ich jeszcze wiecej. i dobrze.

Nie zgodze sie natomiast z Toba ze polska to "TAKI" kraj, gdzie "zawsze kłody pod nogami" - bo to typowe polskie myslenie. Zreszta sam jestes tego przykladem. Przy kazdym nozy piszesz jako "comment" ..ze brak ci tego, tamtego itd... cos w stylu naszej "narodowej dyscypliny",  a na koncu jednak powstaja naprawde wspaniale noze! Czyli jednak MOZNA! I to jest jedyne sluszne myslenie! ;) jedyne na co nie masz wplywu na uplywajacy czas.. ;)

Folder to faktycznie wyzwanie, szcezgolnie w przypadku 100% HM. to fakt. Ale skoro sie go podejmujesz, czyli jest cos co cie do tego "pchnelo". czy jest to udowadnianie sobie "ze potrafie?" - moim zdaniem chyba nie... ale to juz wiesz ty sam najlepiej... ;) i nie ma co na ten temat polemizowac.

pozdrawiam. Bez odbioru.
Brave

Pewnie i masz racje , materiały jednak ograniczaja , nie moge naprzykład sobie CF z micarta pomieszać na okładzinie bo nie dostepne u nas ,a na zachodzie drogie jak cholera ,  chętnie pobawił by sie jakąś s30v , 145cm, damastem ale cena na zachodzie mnie powala , dlatego stosuje to co złowie , co jest dostępne , - pewnie ze Można , ale sie ogimnastykować trzeba :)
Dobrze ze przybywa zdolniachów , świeża krew, świeże pomysły i coraz wyższy poziom , i tak ma być - byle była to zdrowa i przyjazna rywalizacja - taka najlepiej motywuje i każdemu na dobre wychodzi

zdrówka
marcins
ps , daj znać na Pw co i jak z tym lutym

mrozik

Moje rady: zamiast gwintować otwory w linersach lepiej wcisnąć tam gwintowane tulejki.
Nie robić foldera z backlockiem, plungelockiem jako pierwszego - bardzo trudno zrobić tak aby nie miało luzów. Przy wierceniu na wiertarce stołowej otworków element złapać łapkami do stolika, z ręki otworki zawsze uciekną.
Scienienie frame'a w miejscu zginania robić na zimno - w jednym folderku mi pękło tam bo szlifierką robiłem scienienie i się przegrzało.
Rzecz jasna oba linersy wiercić naraz, najlepiej by było współrzędnościowo na frezarce - ale to wiadomo że nie wszyscy mają dostep.

Większość z tych rzeczy jest dla marcina oczywista, to raczej rady dla innych ludziów.

Pozdrawiam MRozik

BM Osborne 943 - porządam, oddam co mam za niego.

Usługi tokarskie, nietypowe srubki, pivoty, thumb study, piny, nity Cr-Ni, moletowanie, wytaczanie, nietypowe prace tokarsko-frezarskie - masz problem - pisz do mnie.

marcins

Dzięki za porady Mrozik , sie przydadzą napewno , projekt jest , trzeba teraz wymyśleć cały proces tech . po kolei co bym w lesie z czymś nie został .
zdrówka
marcins