Autor Wątek: SW Tanto Cammo  (Przeczytany 4044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kabar24

• Opinii: (53)
  • Mieszkaniec knives.pl
SW Tanto Cammo
« dnia: 25-01-2005, 15:51:58 »
Witam.
I kolejny nóż do Waszej oceny i słuchania opinii (o ile to możliwe ze zdjęcia). Czy ktoś ma, miał, używa, używał? Będę wdzięczny za opinie.

<span class='smalltext'>[ swtanto.jpg ]</span>
Pozdr Krzysztof

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia

Rozliczenia, PITy i inne takie:
https://www.facebook.com/m.lewandowska84/

Offline Jarek

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 26-01-2005, 09:30:59 »
Mam taką radę, pomimo faktu, że promuje przede wszystkim użytkowość a nie cenę, musze się do czegoś przyznać.
Z folderów, powinieneś zacząć albo od firmy CRKT albo od produktów BM niskiej póki jak pika czy mini pika. CRKT jest uznawane za firmę produkującą przyzwoite noże, za bardzo przyzwoite pieniądza a S&W raczej do takiego poziomu nie doczołgał się jeszcze.

Offline kabar24

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 26-01-2005, 12:02:45 »
A dziękuję za radę. No cóż, może nowy na forum jestem, troche o nożach wiem, głównie ze strony czysto użytkowej, choć wiem że wiedzą niedorównuję większości z Was. Już od długiego czasu pozostaje wierny firmie Kabar, choć może nie jest tą najlepszą, ale ani Warthog ani inne kabary nigdy mnie nie zawiodły. Tak samo ma się sprawa z Leathermanem Wave`em, choć to multitool. Mam też foldery, jak choćby Spyderco Endura czy Kershaw Boa, i kilka innych noży jak Osa, Glock itp. Choć nie są z tej "najwyższej" półki sprawują się świetnie. Bardzo chciałbym kupić Emersona Specwar-B BTS ale na razie pozostaje w sferze marzenia. Wklejając zdjęcie SW i prosząc o opinię chciałem zaproponoważ coś nowego do oceny, bo odnoszę wrażenię iż cały czas poruszamy się w kręgu tych samych modeli noży, i forum czasowo zamiera. Naturalnie mogę się mylić w mojej ocenie i wyrażając własne zdanie nie chcę nikogo urazić :)
Pozdr Krzysztof

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 26-01-2005, 12:14:01 »
Jumbo popełnił kiedyś bardzo dobry artykuł pt. "Dlaczego warto kupować drogie noże". Abstrahujac trochę od pojecia drogie (M21 za 250 zł jest drogi, czy nie ?) trzeba jedną rzecz powiedzieć:
nie wszystkie firmy produkując noże typu "volksmesser" ;) przykładają wagę do jakości. Jarek dobrze napisał, że porównanie Benchmade'a Red Class, CRKT czy Spyderco do S&W mija się troche z celem. Bo u tego ostatniego pojęcie "kontrola jakości" jest fikcją. W ramach tej samej serii możemy dostać noże poskładane bardzo rzetelnie, oraz takie, gdzie jedynie zalanie linera żywicą umożliwi bezpieczną pracę nożem. Dlatego niestety jesteśmy poniekąd zmuszeni do obracania sie wciąż w kręgu tych samych firm, niestety w ostatnim czasie nie pojawiła się chyba żadna nowa firma robiąca dobrej klasy noże za niewygórowaną cenę. Albo startują od noży za ca. 100-200 usd, albo masowo tłuką nożyki po 20 usd oszczędzając w ich przypadku na wszystkim.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline kabar24

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 26-01-2005, 13:20:13 »
No właśnie o to mi chodziło. Ostatnio nic nowego na rynek nie wpłynęło więc nastała cisza (mam nadzieję że przed  burzą :D), dlaego to pytanie. A orientujesie się może jak kupić Emersona Specwar-B BTS tak aby było najtaniej??
Pozdr Krzysztof

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 26-01-2005, 13:41:56 »
Specwara to już chyba tylko z drugiej ręki kupisz ...
eBay, fora internetowe, w sklepach nie uświadczysz żadnej z wersji.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 26-01-2005, 18:16:19 »
Ebay, ebay... Amerykanski przede wszystkim, dzisiaj zwirkowi poslalem searche, chyba z siedem tam bylo w roznym stanie.
[ Redagowany dnia 26.01.2005r.- 18:16 ]
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Jarek

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 27-01-2005, 08:37:51 »
Cytat: kabar24
Mam też foldery, jak choćby Spyderco Endura czy Kershaw Boa

No to nie łapie, masz Spyderco i masz Cebule to są dobre noże. NIe bardzo rozumię skąd zainteresowanie akurat S&W. Ta firma naprawdę nie za bardzo zasługuje na nasze/Twoje zainteresowanie bo jej wyroby są kiepskiej jakości. Co mamy pisać o tym jak kiepskie są S&W ? I chociaż musze przyznać że design tej firmy jest interesujący to materiały z których korzysta nie są najwyższych lotów, przeto właśnie dlatego moja ocena tych wyrobów jest taka jaka jest.

Offline kabar24

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 27-01-2005, 10:44:39 »
A przyznaje się że chodziło o design :)Ponieważ nigdy nie miałem żadnego noża SW w swojej dłoni, nie używałem, więc zwróciłem się do Was z pytaniem czy warto. Nawet gdybyście gremialnie stwierdzili że super, rewelacja, warto kupić, to i tak bym go nie kupił ze względu na to że go po prostu nie potrzebuję. Warthog, Wave, Endura, Cebulak i Osa w zupełności mi w tej chwili starczają. No szukam jeszcze jakiegoś małego cuda, ale tu już sprawa jest w toku z Jumbo :)I pewnie jeszcze nie raz zapytam Was o opinię w jakiejś sprawie, bo może znów design mi się spodoba. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, że nawet takie pytania spotykają się z odpowiedzią z Waszej strony. Cóż, uczę się cały czas :p
Pozdr Krzysztof

Offline andorfine

• żul i darmozjad
  • Opinii: (35)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 27-01-2005, 17:44:26 »
ja etz sie kiedys na niego napalalem ale to chyba jednak kicha. faktycznie wyglada calkiem niezle i ma cos w sobie, ale ja bym go nie kupil :)
"If you do not change direction, you may end up where you are heading" - Lao Tzu

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 09-02-2005, 20:31:10 »
fajnie wyglądająca kicha, szkoda kasy i palców
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Desmo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 09-02-2005, 22:21:03 »
mialem kiedys w lapie SW zdaje sie model SWAT. wygladal niezle, ale nawet dla mnie laika(wtedy jeszcze nie mialem w zyciu zadnego markowego foldera w lapie) jak go wzialem do reki czulem ze to max tandeta - chocby sama stal na rekojesc sprawiala wrazenie kichowatej (a to juz cos hehe).

SW - niewarto, naprawde!
"Integrity is Being Good Even if No One is Watching"

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 09-03-2005, 13:29:59 »
Mam toto już z poł roku:                                                        

duże ,ciężkie ,łatwo się ostrzy.Tnie lepiej niż przyzwoicie , wzbudza popłoch wśród znajomych i świetnie się otwiera o brzeg kieszeni .
Pięknie wkomponowuje się w bezrękawnik w podobnym kamuflażu .
Ogólnie bardzo fajny knypek . Frame trzyma jak skąpiec portfel (o palce się nie boję) . Zero bladeplay . Niska cena-super. Niestety nie używam go do niczego "trudnego" ,jakoś nie mogę się zdobyć na porysowanie tego piknego camo. Do pracy ...wątpię ....do kuchni ...może być ,ale jestem przekonany o tym ,że poradziłby sobie z wszelkimi zadaniami EDC.
Napisałem to dlatego ,żeby nie odrzucac noża po nazwie ,warto się trochę z nim zapoznać .  Aha nasze sklepy nie wiem czemu wciskają klijentom bajkę o 440c . 440 owszem ale to wszystko .

Soory za odgrzanie kotleta . Opier..al przyjmę ze zrozumieniem .  ;)

Offline kabar24

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 24-03-2005, 10:26:23 »
Cytat: kangoo owner
Mam toto już z poł roku:                                                        (Obrazek został usunięty z cytatu.)

Niska cena-super.

zrozumieniem .  ;)

A ile za niego dałeś? Bo w jednym z demobili w gdańsku jest taki sam za 66 PLN.
Pozdr Krzysztof

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 24-03-2005, 11:07:25 »
Kabar24 - kupowałem w Military  . wtedy  180 dziś 175 .

Edyta/ cena niska jak pokombinujesz , jak teraz patrzę to wcale tanio nie wyszło :(
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 24.03.2005r.- 11:09 ]</span>

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 20-04-2005, 11:37:53 »
Szykowałem się na ten nóż ale jak go do łapki wziąłem to kiła i kuniec. Zamiast niego dopłaciłem i kupiłem BM Pika.
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima