Autor Wątek: Oplot na Striderze MFS - czy ktoś robił?  (Przeczytany 3787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
Oplot na Striderze MFS - czy ktoś robił?
« dnia: 22-12-2005, 20:57:55 »
Czy ktoś z Was robił / odnawiał już kiedyś oplot na Striderze MFS albo innym z oplotem? Czu to coś trudnego? Czy jest jakiś rysunek instruktażowy? Macie jakieś doświadczenia, wskazówki, rady?
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline Akme

• Backpacker
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Backpacker
    • Akme on Picasa
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 22-12-2005, 21:03:39 »
Moje doswiadczene jest takie, ze ten oplot, choc bardzo fajnie przylega do lapy, to jednak strasznie sie syfi :(
Szczegolnie przy sprawianiu ryb i przygotowywaniu zarcia w lesie...

A rada? Gdybym ponownie stal sie wlascicielem tego sympatycznego noza, oddalbym go w rece ktoregos z naszych zdolnych nozorobow celem dorobienia fajnych okladzin z G10/micarty/Blacharty or samfing lajk dat ;)

Jesli jednak pasuje Ci oplot to zerknij tu:
http://striderknives.com/html/handlewrapping.html

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 22.12.2005r.- 21:07 ]</span>
Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 22-12-2005, 21:12:08 »
Dzięki Akme :)

A robił to ktoś z Was?

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.

Online lepermessiah

• Małpa z lasu
  • Opinii: (82)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię słowo "pierś"
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 22-12-2005, 21:34:47 »
Bagnet, uzytkownik 6S zakładał czarny oplot do Stridera DB i całkiem fajnie mu to wyszło. Poslij mu priva (jest zalogowany tutaj jaki na budo)
Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

Offline 6S

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
  • lubię ostre
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 22-12-2005, 21:41:31 »
Witam,

(brak czcionki PL......sorx)

Robilem ale nie na MFS tylko na DB i sadze ze na MFS bedzie nawet prosciej, poniewaz brak jest wciecia w rekojesci na palec wskazujacy, tylko jest prosta co ulatwia sprawe...
Mi sie bardziej podoba czarny niz zielony khaki....wiec zmienilem...:)

Na pewno potrzebujesz linki nylonowej (ja kupilem nylon rothco w Military.pl bo moge z buta tam na zakupy chodzic, przez internet by mi sie linki nie chcialo zamawiac chyba 8]

tak czy siak...
Moje wskazowki:
0. Nie wyszlo mi za 1szym razem (lagodnie powiedziawszy za 1szym :) hehe)
1. Na stronce stridera jest link do wskazoowek z paroma zdjeciami ktore w zasadzie pokazuja jak to zrobic...
2. pomimo wskazoowek stridera zrobilem sobie szkice tego jak ulozone sa "petelki" na koncach rekojesci, szczegolnie tam gdzie wchodzi w kydex, aby byly dopasowane (i tak w koncu skroocilem oplot o 1 petle wiec pominalem ten problem, ale na poczatku proobowalem....nie taka prosta sprawa...niby sie zgadza ale kydex jakos nie chodzil tak jak wchodzil przedtem...),
Wazne sa "kierunki" tych petelek, wiec zanim zdejmiesz oplot to musisz zwroocic uwage na te detale.....
3. Jak zdjalem linke "original" to odmierzylem odrobine dluzsze kawalki nowego nylonu....
4. nylon wewnetrznego oplotu jest jakos mocno splaszczony ale nie prasowany na goroco bo nie jest nadtopiony, jakos go musieli zgniesc, ja to pominalem, poprostu bardzo mocno naciagalem i jakos jest git
5. Ja to robilem samymi rekami i zebami....i sie nameczylem ... :)....wiec fajnie bys mial gdybys sobie jakies imadelko sprawil (oczywiscie nie na lyso metal/metal) zeby noz trzymal....
6....hmmmm...to chyba z grubsza wszystko....moj oplot trzyma, nie lata, brudzi sie tak samo jak brudzil ale na razie nie zamienie oplotu na rekojesc z g10 jak na np. EBS bo mi ksztalt nie odpowiada...jest "kwadratowy", a oplot bardzo dobrze sie trzyma w lapie (bez sciemy) czy mokry, czy suchy, czy we krwi (byle nie swojej) czy czym tam go wybrudzisz......ale kwestia gustu....prawda ze kawalki wnetrzosci ryby zaplatane w szpary nie sa najwiekszym wypasem to jednak jestem za oplotem...strider to nie modelka na wybiegu a pozatym da sie go doczyscic jak trzeba.....

zycze powodzenia i pozdrawiam
ciach

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 22-12-2005, 22:41:00 »
Bagnet, spokojnie zrobisz. Mi wyszło w sumie bez problemów. Nóż w imadło i jazda!!

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 23-12-2005, 00:35:51 »
Dzięki Panowie, jeszcze tamat przemyślę, bo nie wziąłem pod uwagę dopasowania kydexu... :( Warto jednak zapytać przed robotą :)

Ale jak się zawezmę, to będzie tak jak z Busse, wszyscy mówili nie rób, a zrobiłem :)

Jeszcze raz dzięki.

Offline alx

• Alek
  • Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 23-12-2005, 09:18:52 »
Cześć
ten wewnętrzny oplot to najlepiej wychodzi jesli wysnujesz
środek z paracordu i samą powłoką owijasz.
I oczywiście całoś oplotu musisz robić na mokro, wyciskając z niego wodę - jak wyschnie
to sam się jeszcze trochę napnie.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 23-12-2005, 22:41:29 »
robiłem nie raz
jakby co to możemy skoczyć do knajpy i w czasie jednego browara Ci zaplote od ręki
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline 6S

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
  • lubię ostre
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 23-12-2005, 23:08:39 »
hmmm....ten pusty paracord i metoda na mokro...chyba trzeba bedzie jakiegos upgrade-a zapodać....kiedyś :)
ciach

Offline bagnet

• Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 24-12-2005, 00:29:47 »
Ale potem jak zmoczysz przy robocie to wszystko zjedzie... ;)

Z owinek paracordu o robię breloczki - kwadracicki - takie jak te z czaszką tylko bez czaszki :)

Offline gpw

• Opinii: (88)
  • Użytkownik knives.pl
    • gpw knives & tactical
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 24-12-2005, 02:25:27 »
Hej! Bagnet mam taka instruktazowa dvd jak robic oploty na nozach .Ciekawe i pouczajace moze uda mi sie to jakos podeslac ale musze zrobic kopie.
www.gpwknivestactical.com  ostry sklep noze , latarki , sprzet taktyczny