Autor Wątek: old sebcia  (Przeczytany 5356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jawor

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
old sebcia
« dnia: 23-12-2005, 20:01:03 »
Szukałem od dawna jakichś fajnych fotek i materiałów na temat pierwszych sebenz. Ciezko. to co znalazłem niestety podłej jakości, ale zamieszczam, bo może ktoś coś dołoży. Jakieś fotki i ciekawostki na jej temat.

Piter, może Ty coś znajdziesz w swoich fotoarchiwach.
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 28-12-2005, 12:33:29 »
Chociaż temat nikogo dotąd nie zainteresował, to zamieszcze jeszcze jedną fotkę ( z BF, też niestety kiepskiej jakości  :( )
prezentująca metamorfozy jakie przechodziła sebenza.

Śliczny zestawik kolekcjonerski  :)  
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 28.12.2005r.- 12:34 ]</span>
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 28-12-2005, 13:02:01 »
No to Sebenza ewolułowała. Nawet o tym nie wiedziałem  &|  Pozdrawiam
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 28-12-2005, 13:25:45 »
Ewoluowała, no i właśnie szukam jakichś konkretnych informacji o historii tej ewolucji.
Pozdrowionka
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Akme

• Backpacker
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Backpacker
    • Akme on Picasa
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 28-12-2005, 13:30:59 »
Swietny temat Jawor! Gratuluje wytrwalosci w odkopywaniu fotek :)
Fajna jest druga sztuka od gory... rekojesc Classic a klinga prawie jak w Regular... mniam!
Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 28-12-2005, 13:38:25 »
Nie poddaję się  :) Mam jednak wrażenie, że są wśród nas tacy co naprawdę duzo mogliby powiedzieć w tym temacie  :p
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 28-12-2005, 13:45:09 »
Piter M do tablicy!!!!!!!!!!  :p  No w końcu chłopak jest przedstawicielem CRK na Polskę. Jeśli źle mówię to proszę mnie poprawić.
Hakas
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

Offline PiterM

• Opinii: (96)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 28-12-2005, 21:59:05 »
Mam tylko tą samą klasyczną fotkę w lepszej nieco wersji... z resztą więcej nie trzeba. Najpierw full-custom (z ATS34), potem ATS34 ale już bardziej Sebenzowaty nóż, potem już produkcyjne, prototyp jak widać podpisany, gdzieś po drodze flat-grind Sebenza w ilości kilkadziesiąt sztuk (szlif osobiście by Chris Reeve, ręcznie sygnowane ostrza, ostatnia po prawej). A teraz jaka jest każdy widzi. Mnie się najbardziej podoba rękojeść Classic'a i ostrze od regular, ta czwarta od lewej. Ideał (dla mnie).

Instagram: @piotr_ma

... a w kieszeni Sebenza

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 28-12-2005, 23:06:48 »
Świetny wątek...

Kurcze, tak wszyscy mówią rękojeść classica... a mnie classic nie leży jak cholera. Ile ja się namacałem, natrzymałem, napróbowałem i nie leży mi ta rękojeść... Paluch mi wpada do tej dziury i koniec kropka, chwyt spartolony. Co Wy w tej rękojeści widzicie, oprócz łatwiejszego zamykania ostrza?
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 29-12-2005, 07:32:39 »
Właśnie, ja też nie macłem classic. Jśli ktoś chciałby podzielić się wrażeniami praktycznymi porównując classic i regular, bo classic mi się cholernie podoba i prędzej czy później mała classic nabędę.  :)

Piter napisz w którym roku Chris faktycznie wystartował z pierszą?. Czy masz jakieś dane coby datowo podpisać poszczególne modele z fotki?. W którym z modeli (z fotki) poraz pierwszy wprowadził BG42? Czy ten drugi od lewej model ma fałszywe ostrze, czy tylko tak na fotce wyszło (blik) ?

Sorry za upierdliwość, ale bardzo mnie ten temat od dawna męczy i mam mnóstwo (nie tylko tych powyżej) pytań  :p

jawor
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 29.12.2005r.- 07:34 ]</span>
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline PiterM

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 29-12-2005, 08:58:37 »
Mnie się po prostu PODOBA połączenie rekojeści Classic'a z ostrzem Regular. Natomiast Regular lubię za wszechstronność jeśli chodzi o posługiwanie się... od lat, niezmiennie.

False-edge można zamówić w Sebenzie, nie ma problemu. Miewałem przecież takie..

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 29.12.2005r.- 09:00 ]</span>

... a w kieszeni Sebenza

Offline kostek.ok

• Opinii: (58)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 29-12-2005, 11:30:19 »
A mi najbardziej podoba się obecna regular ,niestety macałem tylko lefthand i clasic praworęczną i nie wielkie mam rozeznanie która lepiej leży ,zwłaszcza że byłem pod wpływem szoku bo pare minut wcześniej kupiłem amphibiana,jedno co utkwiło mi w pamięci to że były zajebiście dokładnie wykonane i pomimo braku jakichkolwiek bajerów było naprawde na czym oko zawiesić.
I mam pytanie jakie korzyści daje false-edge właśnie w sebenzie poza oczywiście walorami estetycznymi ,łatwością penetracji i chyba osłabieniem czubka.
I dlaczego wszyscy lub coniektórzy szukają i rajcują się wersjami z bg-42 ,bo z mojego rozeznania wynika że jest to stal bardziej krucha i trudniej ostrząca się od s30v.
I dodam że jak na moje potrzeby to nic lepszego od sebenzy nie mogę sobie wymarzyć i męczy mnie ta sebenza jak żaden inny nóż ,a nawet śni mi się po nocach .
Przedwczoraj to śnił mi się nawet Piter ,bawiliśmy się nożami i strzelaliśmy z wiatrówek  :p

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 29-12-2005, 13:46:42 »
Cytat: kostek.ok

Przedwczoraj to śnił mi się nawet Piter ,bawiliśmy się nożami i strzelaliśmy z wiatrówek  :p...

opowiesz nam co było dalej ?? ;)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 29-12-2005, 13:49:45 »
Ja wybrałem Large regular z przyczyn takich jakie przedstawiał Piotr i z resztą radziłem się Jego.
Klinga drop point też jakoś bardziej mi pasuje i pewnie, że taka kombinację klingi z regular, a rękojesci classic chetnie bym przygarnął  :)
Co do fałszywego ostrza, to gdzieś mi ten moment umknął, gdy Piter go prezentowałeś. Wstyd mi  !ill Niemniej jednak chętnie taki model by posiadł.
Kostek.ok BG 42 byćmoże rajcują się nektórzy z tego samego powodu co ja, a mianowicie również chciałbym ten model sebci z BG 42 do kolekcji, jak i tę z ATS 34. Poprostu chciałbym wszystkie te modele z fotki tak dla kolekcjonerskiego mania, a nie dlatego iż miałbym woleć w/w stale od S30V. mam na punkcie produktów Chrissa szajbę i wielu już to zauważyło  :)

Co do sprecyzowania i umieszczenia w datach poszczególnych wersiji to tak szybko sie nie poddam. Będę ,,wiercił dziury w brzuchach'' Tym co wiedzą conieco na ten temat i szukał. Myślę, że w końcu coś z tego wyniknie. Na stronie CRK są pewne informacje, Piter też pisał sporo na te tematy, a mi mało  :p Co mam na to poradzić  ?!  

jawor
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline kostek.ok

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 30-12-2005, 10:18:56 »
Cytat: Blacha
Cytat: kostek.ok

Przedwczoraj to śnił mi się nawet Piter ,bawiliśmy się nożami i strzelaliśmy z wiatrówek  :p...

opowiesz nam co było dalej ?? ;)

Blacha prawie nic nie było dalej ,bo miewam bardzo krótkie sny ,dzisiaj spałem od 2 do 4, ale z tego co pamiętam jeszcze to strzelaliśmy z jakiejś prototypowej strzelby i Piter pojechał do kogoś innego ,bo to było coś w rodzaju takiego passaround lub prezentacji z Jego udziałem  :p (być może to było moje jakieś chore marzenie i się Piter z to na mnie nie obrazi )

Offline kostek.ok

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 30-12-2005, 10:32:02 »
Jawor napisał:
Kostek.ok BG 42 byćmoże rajcują się nektórzy z tego samego powodu co ja, a mianowicie również chciałbym ten model sebci z BG 42 do kolekcji, jak i tę z ATS 34. Poprostu chciałbym wszystkie te modele z fotki tak dla kolekcjonerskiego mania, a nie dlatego iż miałbym woleć w/w stale od S30V. mam na punkcie produktów Chrissa szajbę i wielu już to zauważyło  .

Kurcze nie pomyślałem o tym wcale ,ale rozumiem już jak najbardziej, myślałem poprostu że z bg42 to były jakieś bardziej udane modele, Ja tam narazie marzę o dużej regular ,a potem małej.

Pozdrawiam wszystkich fanów Chrissa ,bo sam się za takiego uważam choć moja wiedza na ten temat jest raczej skromna   ;)
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 30.12.2005r.- 10:39 ]</span>

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 30-12-2005, 10:40:47 »
wg niektórych BG-42 bardziej agresywnie tnie :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 30-12-2005, 11:41:48 »
Na dzien dzisiejszy podzielę się tymi wiadomościami, które totychczas wyszperałem. Mogą być nie do końca ścisłe, więc proszę o korektę gdy ktoś może.

Z tego co wyszperałem to Chris z żoną jeszcze przed przybyciem do stanów gdzieś w 1997 roku przeżywali kryzys, a ściślej firma. Zaczęli szukać nowych rynków na terenie stanów. Brali udział w wystawach i prezentacjach na których byli ciepło przyjmowani i produkty ich wzbudziły zainteresowanie knivemakerów USA.
W 1989 roku przeprowadzili się do USA i zamieszkali w Boise. Myślę, że już wówczas Chris myślał nad nożem składanym, bo na przełomie 90/91 powstał chyba prototyp pierwszej Sebenzy. W tym też roku został przyjęty też do Cechu Amerykańskich knivemakerów, bedąc już w cechu w  Afryce Południowej.
Pierwszą Sebenzę zaprezentował w 1990 roku, i była to stal ATS 34.
W 1997 powstała pierwsza mała sebenza i Umfaan.
W 2000 roku powstała sławna już wersja Classic MM BG42. Odniósł pierwszy sukces na Blade Shaw, potem następne o czym wiadomo.
Kiedy pierwsza wersja regular powstała nie znalazłem dokładnych informacji, w każdym razie stal S30V wprowadził chyba na przełomie 2003/4.

To tyle co znalazłem i wciąż mi mało  :p

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 30.12.2005r.- 14:15 ]</span>
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline jawor

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 02-01-2006, 16:32:22 »
Szkoda żeby temat umarł. To nie maje jedynie zdanie.  :p Dla zachęty może ostatnie ,,sylwestrowe,, fotki mojej sebci  :?

Pozdrawiam w Nowym Roczku.  
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline PiterM

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 03-01-2006, 23:39:23 »
Fajne fotki fajnej Sebci... więcej może niedługo. Zbieram dane z samego źródła :D

... a w kieszeni Sebenza