Autor Wątek: Griptilian  (Przeczytany 2622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pieswidmo

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
Griptilian
« dnia: 05-02-2005, 23:16:41 »
Chodził za mną od dawna... Tani, plastikowy, tylko 440C... Z tego co mówił Rybak na BF statystycznie najczęściej padająca odpowiedź to: "Buy Griptilian!" :). Więc (dzięki uprzejmości Wojtka-WAR'a :) ) w końcu kupiłem. I co? Obawiałem się tego... Ten nóż to plastik. Wzy jak plastik. Klekocze jak plastik. Daje poczucie plastiku... Czy to obniża jego wartość? NIE! Ten nóż ma głownię jedynie z 440C... Fakt, nierdzewna... Ale tępi się dużo szybciej niż 154cm... Tak by wynikało z mitycznych opowieści o niesamowitej wyższości 154cm i innych superstali nad 440C... Jaka jest rzeczywistość? Głownia z 440C trzyma gorzej ostrość tylko w niewielkim stopniu. JAk się ma triangla to nie jest to żaden problem... Plastkiowa rękojeść, głownia z lichej stali... Gdzie jest haczyk?
1. ERGONOMIA. Nie bez kozery ten nóż nazywa się Griptilian. Po naszemu byłoby może "Uchwytnik" :). Nóż leży w dłoni... Jakby był jej częścią! Ergonomia tego noża stała się dla mnie wyznacznikiem i miarą dla wszystkich innych noży... Jego wygoda to błogosławieństwo i przekleństwo w jednym. Błogosławieństwo, bo jest idealna. Przekleństwo, bo o mało którym nożu mogę teraz powiedzieć że leży mi w dłoni... Griptilian leży tak, jak inne mogą mu tylko pozazdrościć! :)
2. AXIS. Superblokada w plastikowym nożu! Fantastyczny pomysł. Blokuje solidnie, chodzi lekko i płynnie. Żadnych minusów.
3. GŁOWNIA. W 550 głownia ma kształt sheepsfoot. Kształt może nie do wbijania, ale do zastosowań EDC - miodzio :). Bardzo dobrze tnie, kroi, smaruje masełko... Nie za gruba, nie za cienka... :) Otwór w głowni do otwerania pozwala na szybkie intuicyjne otwieranie jedną ręką... Ale ja i tak już odruchowo otwieram go z flicka :).
4. CENA! Nóż oferujący jak dla mnie 95% potencjału noży od których jest o 50% tańszy... Pokażcie mi coś lepszego za tę cenę :)

Zapraszam na fotki (i prosze nie mówić że dużo... zbierały mi się przez ponad 2 miesiące... i tak zrobiłem odsiew z ponad setki :) ):

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
pozdrawiam
pieswidmo

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 06-02-2005, 15:16:39 »
jesli musialbym pracowac folderem, to przekonales mnie :) ale mimo wszystko to nie jest to co lubie. chociaz za dobra cene mozna miec fajny noz z axisem, ktorego da sie wave'nac i nie wyglada po tym tak strasznie jak AFCK... Emerson dla ubogich... ubogich z dremelem :D
[ Redagowany dnia 06.02.2005r.- 15:17 ]
There are no tactical knives, only tactical minds
FP