Autor Wątek: A dlutko se sprawilem... ;) [905]  (Przeczytany 1865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
A dlutko se sprawilem... ;) [905]
« dnia: 06-02-2005, 00:41:54 »
Ze combo jest do d... i sie na EDC nie nadaje, to wszyscy wiedza... Tez wiedzialem, ale troche ponosilem sobie ten, czy inny zebaty nozyk i obecnei jestem zdania, ze czasem jakis nozyk z combo przy sobie warto miec (jako, ze jestesmy wsrod swoich, to nikt raczej oczu nie zrobi, jak sie zwierze, ze na ogol mam  przy sobie dwa i jeden jest najczesciej wlasnie combo, ot tak na wszelki wypadek ;) )

Jako czlowiekowi ciekawskiemu z natury, wpadlo mi kiedys do glowy, ze moznaby sprawdzic, czy tanto tez jest tak do d..., jak combo ;)

Typowanie kandydata, bylo krotkie - no, motylka musi miec 8) , bardzo drogi nie musi byc... Duzego wyboru nie bylo, padlo na Mini Stryker, ktory na dodatek wlasnie zostal wycofany z produkcji. Amis sie nim zachwycaja, to stwierdzilem, ze zobacze sobei, dlaczego.

Jak widac, przy tej samej dlugosci klingi jak 705, rekojesc jest wyraznei dluzsza, co w przypadku duzych nozy wywoluje na ogol narzekanie, ze "sie nie wysilili", ale akurat tutaj jest plusem, Strykera trzyma sie lepiej, niz 705.

Otwieranie dyskiem - tez niezle, kiedys tam mialem jakiegos Emersona w reku, do tego pare innych nozy tez, no i mi sie to jakies dziwne wydawalo. Zaczynam sie do tego jednak przekonywac pomalu.

Szlif ma prawie tak wysoki, jak 705, wiec tnie sie nei najgorzej, wbijanie, to jest osobny rozdzial ;)

Zaokraglony i stosunkowo szeroki grzbiet wywoluje przy wbijaniu ruch poprzeczny klingi w strone krawedzi tnacej - cool 8)

Oczywiscie jak sie chce ciac cos na desce, to jest tak se, bo jednak noz z brzuszkiem, zamiast takiej dziwnej prostej i "zlamanej" krawedzi tnacej, jest tu trudny do pobicia - ale na razie to jedyna wada, ktora stwierdzilem.

Oczywiscie jak troche ponosze, to sie moze moja ocena zmienic.

OK, koniec tego marudzenia, czas na czesc artystyczna.

« Ostatnia zmiana: 26-02-2006, 13:53:22 wysłana przez rybak »
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 06-02-2005, 15:10:19 »
Rybak, Twoja "sila nabywcza" mnie dobija... :P
nozyk ladny, tylko trzebaby troche przeszlifowac to zalamanie na glowni... ;)
[ Redagowany dnia 06.02.2005r.- 15:41 ]
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 06-02-2005, 16:10:46 »
Cytat: kaligula
Rybak, Twoja "sila nabywcza" mnie dobija... :P

Ale nie przesadzaj, takie tam nozyki po 50-60 euro sobie sprawiam ;)

Cytat: kaligula
nozyk ladny, tylko trzebaby troche przeszlifowac to zalamanie na glowni... ;)

Boze bron

Wiesz, jak tym sie swietnie marchewke do zupy kawalkuje?? ;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline pieswidmo

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 06-02-2005, 16:17:39 »
Kurcze, ten stryker (ale większy chodzi za mną od jakiegoś czasu, ale ludzi mnie ostraszają, że be, że tanto...). JAk to jest z tymi tantami naprawdę... czy faktycznie takie nieużyteczne? Mi by chodziło na nóż mało użytkowy - nawet combo i tanto razem...
pozdrawiam
pieswidmo