Autor Wątek: solution 888 a MFS  (Przeczytany 2801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
solution 888 a MFS
« dnia: 14-01-2006, 17:10:35 »
Przy okazji małej dyskusji o Striderach w dziale "Galeria" zamieściłem swój problem, ale chyba umknął (nie chciałem zakładać nowego topicu). No więc skoro tam umknął, to zakładam tu  :)
A więc stało się. Długo się broniłem, ale chyba dopadła mnie "choroba striderowa". Nie wiem, nie znam się (Nie chcę się znać - na Swaroga!!!), nie umiem, nie rozumiem (siebie ) więc mi pomóżcie. Albo Buck Strider Solution 888, albo MFS. Jeden z nich. Który i dlaczego właśnie ten? Oba noże są podobne i praktycznie do tego samego, i mają podobne właściwości. Powiedzcie coś, co mnie przekona do jednego z nich, bo na dwa mnie nie stać ;)  Acha! Tylko z pełnym płaskim szlifem. A co, tak właśnie chcę i już! 8)

"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 14-01-2006, 19:04:17 »
MFS jest mneijszy, ma krótszy chwyt i dla mnie zupełnie niewygodny
solution ma większą rekojeść (nie gubi sie mały palec), okładziny z G10 i leży naprawde zajebiście przy tym jest większy i napewno ma lepsze parametry (wyższy szlif i pewnie ciut cieńsza a dłuższa kliga)
ja bym olał MFsa - podobał m isie dopóki sie nim nie pobawiłęm - potem mi przeszło zupełnie
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 14-01-2006, 19:32:47 »
To ja zupełnie na odwrót niż Blacha, mam dużą dłoń a lepiej mi leży MFS. Pisałem kiedyś o tym, poszukaj w wyszukiwarce "czemu Buck" i znajdziesz linki...
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 14-01-2006, 19:46:13 »
Cytat: bagnet
To ja zupełnie na odwrót niż Blacha, mam dużą dłoń a lepiej mi leży MFS. Pisałem kiedyś o tym, poszukaj w wyszukiwarce "czemu Buck" i znajdziesz linki...

Czytałem. Nawet miałem oba te noże w ręce. Skłaniam się do bucka, ale... nie jestm przekonany. Brakuje mi czegoś - jakiegoś drobnego elementu, który by właśnie zdecydował o wyborze. Wiem, że to takie trochę marudzenie, ale nie chodzi mi bynajmniej o argumenty typu stricte technicznego. Nie wiem - coś, co mi da "kopa" i przekona do jednego z nich, choć jak to głosi porzekadło:  "Cokolwiek zrobisz - niezadowolony będziesz."   :) Pozdr.
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 16-01-2006, 17:32:20 »
Mam ten sam problem co i Ty Lothian !! Na dniach chce któryś kupic a nie wiem który...czytam, macam i nie moge sie zdecydowac.... cena nie gra roli, i również potrzebuje czegoś co mnie definitywnie przekona...skłaniam sie w stronę MFS-a bo ....ma kydex..Wiem dorobić nie problem ale....jestem pełen rozterek...nie wiem na  co sie zdecydować.....pomocy i dobrej rady mi trzeba....

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 16-01-2006, 17:56:26 »
Kurde! To jest ból, a na dwa nie stać  ~:( Ja chyba jednak się na 888 zdecyduję. U mnie akurat cena gra trochę roli, a zawsze to parę złotych taniej. Poza tym jest wiekszy, ma wygodniejsze uchwyt. To racjonalne argumenty, ale... to zbyt mało.  :)
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 16.01.2006r.- 17:59 ]</span>
(Ap 20, 10)

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 17-01-2006, 12:09:31 »
To jest straszny ból i ciężki wybór.....ale mysle że gdy teraz kupię MFS-a to jakby co później łatwiej bedzie mi na 888 uzbierać.... a poza tym w końcu to Strider....jak nie podpasuje można sprzedać i bez dokładania kupić Buck-a....tak sobie właśnie myslę...a poza tym po prostu ciągnie mnie do niego..podoba mi sie...

Offline spite

• Opinii: (4)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: solution 888 a MFS
« Odpowiedź #7 dnia: 13-02-2009, 17:42:33 »
Ze mną było tak że kupiłem Bucka 888 posiedział u mnie miesiąc i poszedł w świat. Teraz mam Striderka MFS. Duzo się o nim naczytałem i kupiłem. Szczerze...? zawiodłem się trochę. Rekojeść według mnie lepsza w 888, krawędź tnąca dłuższa w 888 jedynie stal lepsza w MFS-e i do skrytego noszenia z tyłu na psaku striderek jest idealny. ale patrząc na to z perspektywy czasu to teraz chętnie zamienił bym się z kimś moim striderkiem za tego Bucka 888

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #8 dnia: 13-02-2009, 22:09:26 »
To wystaw go do cholery na bazarku a nie narzekasz i w kazdym watku mowisz ze bys sie pozbył  ;>

I to w zasadzie są dwa różne noże. ;P

Offline spite

• Opinii: (4)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 13-02-2009, 22:19:45 »
To wystaw go do cholery na bazarku a nie narzekasz i w kazdym watku mowisz ze bys sie pozbył  ;>

I to w zasadzie są dwa różne noże. ;P

Niestet ale na tym forum nie mogę wystawiać... :) mam za mało postów :) nóż jest wystawiony na zaprzyjaźnionym forum.