Reklama

Szlifierka uniwersalna

Zaczęty przez Parthagas, 28-01-2006, 23:33:28

Parthagas

Zamierzam kupić tanią szlifierkę taśmową, bo znudzio mi się ryrać pilnikiem lub uważać na kątówkę, bynie spieprzyć materialu.
Co sądzicie o takim wynalazku http://www.alejahandlowa.pl/obr/BIPPH071/12-30-2004_13_33_48-bp100_d.jpg za 359 pln ? Nie ma zbyt malej mocy? Może kupić zwyklaka einhella za 100, wkręcić w imadlo i na tym jechać? Pomocy!

"Ci, co czytają książki, powinni mieć dwa życia (oczywiście kosztem tych, którzy ich nie czytają)", "Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."

Lubomir

mam prawie identyczną tyle że DEDRA, 500 W, daje rade ale wypas to nie jest jeżeli idzie o szlifierki.
mogła by być mocniejsza, ale i tym da się robić

słyszałem o uczciwej i rycerskiej walce, nie chcę mieć z nią nic wspólnego

Parthagas

W jakiej cenie jest ta Dedra, moc ma większą.

"Ci, co czytają książki, powinni mieć dwa życia (oczywiście kosztem tych, którzy ich nie czytają)", "Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."

simon

mam taka tylko ze firmy mastermax, z tego co pamietam, to takei same wlasciwosci, tylko ze kupilem ja za 200 zl
Jestem zadowolony, ale rewelacja to nie jest... wkleslego na tym nie zrobisz.
Ave!

Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Lubomir

dedra a castoramie była za 360

słyszałem o uczciwej i rycerskiej walce, nie chcę mieć z nią nic wspólnego

kroko

Kupiłem coś takiego za 175 z i po paru przeróbkach działa,(podniosłem ramie do pionu i dałem inne sanki) tylko jest to słabe i szybko się grzeje ale do drobnych prac w sam raz  no i tanie.


Parthagas

Kroko, jakiej to firmy i mocy?

"Ci, co czytają książki, powinni mieć dwa życia (oczywiście kosztem tych, którzy ich nie czytają)", "Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."

kroko

Parthagas,firma nutool moc 240 W,kupione w Leroy Merle dostaniesz tam też pasy.


Parthagas

Wielkie dzięki! Głównie chodzi mi o samo ustrojstwo, mechanikę, rolki. Nawet jak silnik padnie, nie ma problemu, bo kumpel mi go przewinie na większą moc. Gdyby jednak nie weszło do obudowy, zamienię na inny, silniejszy.

"Ci, co czytają książki, powinni mieć dwa życia (oczywiście kosztem tych, którzy ich nie czytają)", "Mężczyzna musi mieć nałogi, najlepiej wyszukane, w przeciwnym wypadku nie ma się z czego wyzwalać."

Kubek

Z moich obserwacji wynika, że prędzej padną łożyska i konstrukcja się rozleci, niż silnik. Miałem Dedrę przez jakiś czas i w zasadzie, to tylko do drewna można było używać. Przy skrobaniu klingi, to sanki źle zaprojektowane, nie pozwalają na prawidłowe rozpoczęcie szlifu przy ricasso. Trzebaby przerabiać ( podcinać ) sanki. Ustawienia rolek są mało stabilne, trzeba wiecznie poprawiać, bo pas ucieka. Jak ktoś ma ochotę zrobić 2, 3 noże w roku, to pewnie wystarczy, ale jeśli na poważnie chcemy zająć się robieniem noży, to porażka jest. Więcej czasu tracisz na walkę z maszyną niż na szlifowanie.


Lubomir

miałem inne boje z moją dedrą - jak się ją mocniej przyciśnie to skacze pasek napędowy (zębaty) i na skutek drgań od tego pękło jedno z uszu na któwych silnik wisiał. i wyłącznik musiałem zmienić bo odmówił współpracy.
sanki zmodyfikowałem dając na nie nakładkę na szerokość pasa i można bardzo ładnie zaczynać szli.
co do rolek to nie mam zastrzeżeń, jest pokrętło do nastawiania rolki i kierowania pasem, fakr że jak się pas obciąża nie na całej szerokości to ma tendencje do ściągania

słyszałem o uczciwej i rycerskiej walce, nie chcę mieć z nią nic wspólnego

kroko

Bicie można zmniejszyć lub wręcz zlikwidować zmieniając pasy.Moje zamawiam w firmie która klei na styk bez zakładki.


Sylwek Tyra

Podpisuje się pod tym co napisał Kroko
ja zamawiam pasy bezkoncowe np w tej firmie (zreszta nie tylko ja) http://www.dana.gda.pl

Podejrzewam, że do twojej szlifierki szły by pasy o wymiarach mniej wiecej 690x50. Koszt za takie pasy to mniej wiecej 3.30 zl za 1szt.
minimalne zamówienie to jakieś 40szt
Firma naprawdę sprawdzona.. POLECAM!