Autor Wątek: Airkat Tripwire  (Przeczytany 6173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
Airkat Tripwire
« dnia: 15-02-2006, 11:52:36 »
jak wszyscy pewnie wiecie, bardzo lubie prace pana carillo. dzieki uprzejmosci Wojtka, moge blizej zaznajomic sie z folderem airkata i chcialem podzielic sie moimi wrazeniami.

pierwsza rzecza jaka rzuca sie w oczy to rozmiar noza i grubosc. wszystko w nozu jest grube, blokada, ostrze i okladzina. ale najwieksze wrazenie robi chyba blokada (szczerze mowiac, myslalem ze ostrze bedzie jeszcze grubsze).

po otworzeniu noza i wzieciu w dlon czuc pewna rzecz, ktorej czuc sie nie powinno w nozu custom i w dodatku za dosc spore pieniadze. koncowka klipsa odstaje tak mocno, ze przy chwycie wbija sie centralnie w srodek dloni. bez klipsa rekojesc bylaby wygodna.

druga rzecza ktora rzuca sie w oczy to szlify i ramki. szlif z jednej strony wyprowadzony jest wyzej a z drugiej odrobine nizej. ja osobiscie to przyzyje, to w koncu custom. najwieksze zdziwienie ogarnelo mnie gdy spojrzalem na wyjscie falszywego ostrza z jednej i drugiej strony. z jednej strony zaczyna sie wyrazniej wczesniej niz z drugiej. sprawia to wrazenie ze pan carillo po prostu tlucze mnostwo tripwierow i nie przyklada sie specjalnie. choc z drugiej strony, mamy pewnosc ze szlify sa robione recznie a nie obrabiarka sterowana komputerem.

a krawedzie i zalamania ramek sa krzywe i nosza jeszcze pewne niedorobki - jak dla mnie ok ale nie za ta cene.

dziwne jest rowniez to wciecie ktore ma chisel z lewej strony. po co ono jest to ja nie wiem, gdyby jednak bylo prawe to uzywalbym tego do ostrzenia olowkow i strugania patykow.

podsumowujac, tripwire to noz-ciekawostka, lub tez swoisty militarno-industrialny art knife. nie jest ladny, choc jest ciekawy, narzedziem do pracy moglby byc tylko po zdjeciu uwierajacego klipsa. ew bedzie swietnie nadawal sie na edc dla mezczyzn z malym penisem lub innymi kompleksami. osobiscie rozczarowalem sie nozem, myslalem ze bedzie lepszy.

tyle ode mnie, zapraszam do zdjec:

no, ale klips znalazl swoje zastosowanie ;)

Offline lukaszki

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
Odp: Airkat Tripwire
« Odpowiedź #1 dnia: 15-02-2006, 12:10:28 »
hej mam tylko uwage - to ze custom jest drozszy to wcale nie znaczy ze lepiej zaprojektowany. Projekty nozy produkcyjnych czesto sa bardziej ergonomiczne bo w przypadku seryjnej produkcji pomylka wiecej kosztuje ;)
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #2 dnia: 15-02-2006, 14:16:35 »
hej mam tylko uwage - to ze custom jest drozszy to wcale nie znaczy ze lepiej zaprojektowany. Projekty nozy produkcyjnych czesto sa bardziej ergonomiczne bo w przypadku seryjnej produkcji pomylka wiecej kosztuje ;)

Z jednej strony racja. Z drugiej zaś - błędy w wykończeniu (choć mają swój "urok") świadczą jednocześnie, że p. Carillo buduje markę na designie, nie na jakości. Może i coś w tym jest, aczkolwiek byłoby miło z jego strony, gdyby wyciągając rękę po kasę jaką sobie życzy za swoje produkty traktował ich wykonanie z ciut większym pietyzmem.
Dla przykładu powiem, że kosztowało nas mnóstwo czasu i złośliwości by w "zawijasie" MarcinaS dopatrzyć się niedokładności (drobnych, bardzo drobnych) ;-)
Jednakże istnieje też prawdopodobieństwo, że Guldan się najzwyczajniej w świecie przypierdziela ;-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline kmicic

• offtopowy skrytożerca
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • stupido ergo sum
« Odpowiedź #3 dnia: 15-02-2006, 14:23:20 »
no, Guldan znany jest z dbałosci o wykonanie i dopieszczenie szczegółów, wiec pewnie wie co mowi :) :) ;)
ale za tę kasę nie powinien miec sie do czego przyczepic, nawet jakby bardzo chcial. tak mysle.
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
« Odpowiedź #4 dnia: 15-02-2006, 14:28:43 »
te sumy az tak astronomiczne nie sa (patrze tu na zarobki w stanach)
tak jakby w polsce w recznie robionym folderze za 500zl obruszac sie za niewielkie niedociagniecia :]
patrzac od strony polskiego odbiorcy zwracal bym go na gwarancji ;)
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #5 dnia: 15-02-2006, 14:30:53 »
te sumy az tak astronomiczne nie sa (patrze tu na zarobki w stanach)

w sumie może i racja :?
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline kmicic

• offtopowy skrytożerca
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • stupido ergo sum
« Odpowiedź #6 dnia: 15-02-2006, 14:36:16 »
czy astronomiczne czy nie. sa wystarczająco wysokie, zeby mozna bylo oczekiwac noza bez niedorobek. na 3 razy tanszych markowych produkcyjniakach ciezko znalezc takie rzeczy. a tu kontrola jakosci i dbalosc powinny byc wieksze.

ale to pewnie ujdzie pod haslem "user nie musi byc dopieszczony, to jest noz do roboty!". przy odpowiednim image mozna wiele rzeczy sprzedac.
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
« Odpowiedź #7 dnia: 15-02-2006, 15:48:39 »
Guldan nie marudz bo masz wiekszego ;P i nikt ci nie mowi ze komplexy leczysz  ;)
a z drugiej strony to dlugo mozna by sie spierac gdzie jest granica niedoróbek ktore czynia z customa bubel....
No i czy robiac idealnego customa nie zostaniemy posadzeni o CNC ??
Ruscy sprzedaja customy za grube $$$ z okładzinami z parkietu, z na żywca skopiowanymi patentami (axis), poskrecane na zwykłe wkrety do drewna, linersy z konserwy.... a ludzie placa za ciecie szkla w locie i legende kaukazkiego kowala magika (200$ to dopiero u ruskich musi byc kasa!!). Hamerykancy robia dopieszczone noże w róźnych cenach a że kazdy chce zarobic to czasem tworza jakis wynalazek z nieziemska cena i jeszcze wieksza legenda... Magiczny strider okazuje sie Burgerem... Maddog peka i broni swej reputacji chamstwem zamiast serwisem....
Jak ktos wchodzi w swiat drogich noży (w Polsce to dla zwyklego człeka 100pln za nóż to juz dużo) to mu sie wydaje ze wszystkie "drogie" noże sa boskie a im droższe tym jeszcze lepszejsze..... No i potem przewija ci sie przez lapy złomu za kilkanascie tys pln i stwierdzasz ze w skrócie s30v nie ma nic magicznego, s60v jest tak krucha ze strach uzywac a tnie zwyczajnie, MT automaty po 2 latach koleboca sie jak bazarówy i palcem tego nie poprawisz, niedoróby w striderach za $$$ sa "normalne" a sebenza jest tylko sebenza.....
No i po jakims czasie robisz wielkie koło i noże z magicznych robia sie tylko ciekawe lub nie, cena ma sie najczesciej nijak do jakosci, custom od przyjaciela staje sie cenniejszy niz cała kolekcja produkcyjniakow razem wzieta, niektore noze sa czescia jakis historii (konusy)....
No i ja teraz biegam sobie z KaBarem za 20$ tak tanim ze kupiłem go w Polskim sklepie i tak samo uzytecznym jak inne noze za 50, 100, 200 a moze i 400$.... Cała magia sprowadza sie tylko do "chce miec", "czy mnie stac". Chyba juz wyrosłem z wiary w noże z za gór lasów i oceanów wykonanych przez elfy z kawałków meteorytu przcinajacych stal jak masełko. Maikerzy ze wschodu i zachodu to tylko ludzie krórzy chca zarobić i swietnie wiedza co to marketing  ;)
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #8 dnia: 15-02-2006, 16:01:14 »
Dobry tekst, dzięki Guldan :) Airkat na półkę.... jestem zbyt dużym estetą, a ryzyko zakupu nieudanego spore.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 15-02-2006, 16:03:47 »
powiem tak: szlify idzie przebolec (choc ta falszywka wyraznie mnie w oczy gryzie). zdanie zmienia sie diametralnie gdy po chwyceniu w dlon wbija sie ten klips. i nikt mi nie powie w tym momencie ze jest to niedorobka ktora wynika z bledu ludzkiej reki. to jest po prostu nie przemyslane i do bani.

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
« Odpowiedź #10 dnia: 15-02-2006, 16:30:16 »
dopiero zobaczylem o co ci chodzi z tym klipsem, nosz mactrwa to jest wrecz zabawne :]
klips sterczy jak fiutki wielu amerykanskich tactical Bro's
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
« Odpowiedź #11 dnia: 15-02-2006, 17:12:13 »
Niezły opisik ,mnie sie jednak nadal to nożysko mocno podoba . Klipsa przygiąć i spoko .

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #12 dnia: 15-02-2006, 19:14:34 »
(...)

obol, to bylo ponizej pasa...  :cry:

:grin:
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
« Odpowiedź #13 dnia: 15-02-2006, 22:19:43 »
sorry za wielokropki bo wiem jak ich niecierpisz ale mozna by caly esej napisac pt "ja i moje poszukiwanie nożowego świetego grala czyli ja i moje nozowe rozczarowania" ;)
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #14 dnia: 15-02-2006, 22:26:52 »
Nie, skad, nic nie mam do Twoich wielokropkow.

Tylko cytowac calosci nie chcialem. Swietny tekst IMO.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline jawor

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 16-02-2006, 00:31:15 »
Guldan, a nie mowiłem? Ja tam w Twoim nie widzę żadnych niedoróbek i nic bym nie zmieniał. Pisałem to przed tym porównaniem. Chociaż do Aircatów nic nie mam oprócz tego, że mi sie nie podobają to w tym zestawieniu wolałbym Twój. jakoś mniej przefajnowany jak dla mnie, a przy tym (nawet bez porównania) jak pisałem bardzo konkretny no i jakoś w moim klimacie.
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
« Odpowiedź #16 dnia: 16-02-2006, 00:39:11 »
amerykanie sa pojebani a wy probujecie sie logiki doszukiwac w tm co czasem robia...
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline jawor

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 16-02-2006, 00:45:05 »
Ja, na tan przyklad? Sorry, ale nie, albo mi coś leży albo nie, a tutaj akurat Guldan górą for me.
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 19-02-2006, 20:21:27 »
hm, oswiecilo mnie jak bylem na nartach.

o airkatach i carillo wiedzialem z internetu, wiedzialem ze sa to noze recznie robione, ze sa super, ze duze, ze potezne i ze amerykanskie. a jak amerykanskie to lepsze niz polskie. to przekonanie musialo siedziec gdzies w glebi mnie, i ogladajac zdjecia i czytajac wrazenia roznych ludzi spodziewalem sie idealu dopracowanego w kazdym szczegole. przeciez robi je znany na swiecie maker, z high-endowych materialow, ludzie kupuja jego noze... jak widac rzeczywistosc okazala sie bardziej przyziemna, a amerykanski custom znanego makera wcale nie musi byc lepszy od produkcji polskich tworcow (ba, niektore nasze sa lepsze). ten wniosek mialem juz macajac battle mistress bagneta, ktory ma krzywe okladziny (czyli nie tylko mnie sie zdaza wjechac szlifierka za gleboko).

czyli trza robic noze i sie nie przejmowac niczym.

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 19-02-2006, 20:28:41 »
Tak więc bez końpleksów, jak się troszki omsknie, nie tylko nam się to przytrafia.