Autor Wątek: 710 czy 710?  (Przeczytany 3136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cromtang

• Szczęśliwy Tatuś :-)
  • Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • zarobiony maniak
710 czy 710?
« dnia: 17-02-2006, 15:49:35 »
No właśnie, mam dylemat  :dodge: którą wersję wybrać 710(154CM) czy 710HS(M2). Może ktoś, kto ma obydwa ;) podpowie mi co jest lepsze - tak na codzień? Dodamze żadnych hardcore'owych zastosowań nie przewiduję  :cheesey:
Pozdrawiam

Cromtang
9/22

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
Odp: 710 czy 710?
« Odpowiedź #1 dnia: 17-02-2006, 16:18:59 »
nie ma dylematu
710HS juz raczej nie dostaniesz
710 154CM jest obecnie, 710 D2 dopiero bedzie sie pojawiac
:)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #2 dnia: 17-02-2006, 16:23:43 »
mozna jeszcze wyrwac 710HSSR, na HS trzeba polować

racje ma jednak kali, że powinienes sie bardziej zastanawiać nad 154 vs. D2
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline pieswidmo

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 17-02-2006, 16:42:56 »
Obecnie na stronie producenta 710  jest tylko w wersji z D2. I dla mnie to jest strzał w 10. Z tego co miałem w AFCK'u 806 D2 to bardzo długo trzymała ostrze, tylko na trianglu więcej czasu (niż przy 154cm)  schodziło żeby ostrość wyprowadzić spowrotem... Ale może niech Rybak się wypowie... :)
pozdrawiam
pieswidmo

Offline cromtang

• Szczęśliwy Tatuś :-)
  • Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • zarobiony maniak
« Odpowiedź #4 dnia: 17-02-2006, 16:46:26 »
nie ma dylematu
710HS juz raczej nie dostaniesz...

...powiedzmy że mam pewne możliwości  ;)

... Ale może niech Rybak się wypowie... :)

Szczerze mówiąc na to właśnie liczę (nikogo nie obrażając) :cry:
« Ostatnia zmiana: 17-02-2006, 16:49:07 wysłana przez cromtang »
Pozdrawiam

Cromtang
9/22

Offline adiblue

• Opinii: (336)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 17-02-2006, 17:36:20 »
Rybak juz nie jeden raz stal przed takim zadaniem...sam go swego czsu meczylem tym samym pytaniem.No i coz mi poradzil?Jak dbasz o noz to bierz z M2.Fakt,powloka teflonowa sciera sie szybciej niz inne,ale tez od paznokcia nie zchodzi ;)

adiblue
bo hobby nie może być protezą życia, ale jego idealnym dopełnieniem!

Offline Vince

• Moku Addict
  • Opinii: (59)
  • Użytkownik knives.pl
  • May thy knife chip and shatter
« Odpowiedź #6 dnia: 17-02-2006, 18:01:48 »
Jak na codzien, bralbym wersje ze 154cm - odpadnie problem rdzy i scierajacej sie powloki.
Maverick Translations - Biuro tłumaczeń specjalistycznych

Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #7 dnia: 17-02-2006, 18:41:49 »
No ilez mozna, dzieki adiblue ;)

...powiedzmy że mam pewne możliwości  ;)

To kupuj, dopoki je jeszcze masz ;)
Nawet jak Ci z jakichs powodow nie przypasuje, to go sprzedasz bez wiekszych problemow, bo chetnych sie jakby wiecej zrobilo, jak je teraz wycofali.

154CM to bardzo dobra stal, D2 jest troche lepsza, ale M2 to jest jeszcze polka wyzej, tak, jak o mozliwy do osiagniecia "poziom ostrosci", jak o jej utrzymywanie.

O rdzy pisza na ogol ci, ktorzy zadnego noza z M2 nie uzywali - jesli nie masz takiej roboty jak Kotwic, ze jestes trzy czwarte roku czy ile tam po kolana w wodzie ;) to nie zapomnij go obetrzec po uzyciu i o rdzy bedziesz tylko slyszal. Chyba, ze sie jakos strasznie pocisz.

Ja raz Nimravusa po krojeniu melonow nie wytarlem, to mi cos po trzech dniach wylazly jakies czarne kropki, ktore zeszly przy nastepnym ostrzeniu. Poza tym nic, ani jeden, ani drugi.

Jedyny problem to powloka, jesli jestes esteta - ale mozesz sprobowac znalezc noz z ostatnich serii, one mialy ta nowa, ktora jest troche wytrzymalsza.

Chyba wszystko.

Z noza ze 154 CM, albo z D2 tez bedziesz na pewno zadowolony, cala ta epistola to dlatego, ze M2 to cos specjalnego ;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
« Odpowiedź #8 dnia: 17-02-2006, 20:16:12 »
O rdzy piszą najczęściej Ci, co mają wymuskane noże na maxa i używają ich do krojenia kartek w domku. Musiałbyś chyba używać noża jako wiosła, a na noc chować je w odbycie, żeby uraczyć rdzę na ostrzu w stopniu na tyle dużym, by miało to wplyw na używanie noża. Przy normalnym uzywaniu i dbaniu z serii ocierania klingi o piasek, trawę, korę, własną dupę - problem rdzy jest znikomy.

Schodząca powłoka to problem wielu kobiet. Te zmarszczki, łuski, wykwity... na szczęście nożom to nie przeszkadza!!!
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 17-02-2006, 20:49:07 »
Koledzy wyjaśnili już w zasadze wszystko.  :cheesey:
Rybak jak zwykle uczynił to pod względem fachowym, a Jumbo wyjaśnił za pomocą wspaniałych porównań. :cheesey:
Ja dodam od siebie, że jestem posiadaczem 710 ze stali 154CM, bo przy mojej pracy jest zagrożenie nadmiarem wilgoci, a folder ma kilka miejsc, które trudno wyczyścić w terenie. Nóż jest super (to już prawie mój ideał  :/), a stal 154CM jest też niezła.
Niemniej M2, którą mam w Nimravusie jest nie do pobicia, bardzo dobrze trzyma ostrość, agresywnie tnie i dobrze sie ostrzy (Lansky System).
Wadą jest lekka podatność na rdzę. Nie jest to żaden agresywny gatunek rdzy, zżerającej klingę w ciągu doby, ale mokry nóż pozostawiony na noc, pokrywa się czarnymi plamkami, które zniknęły dopiero przy najbliższym ostrzeniu. Wygląda więc, że jest to raczej rdza powierzchniowa. Rybak też o tym samym wspominał, więc masz opinię o dwóch takich sytuacjach.
Jeżeli będziesz dbał o stal M2, to będziesz z niej bardzo zadowolony. Jeśli zaś nie zdecydujesz się na ta stal i kupisz 154CM, to też będzie bardzo dobrze. Bo nóż 710 jest rewelacyjny.
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline fire

• Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • "cza byc tfardym a nie mientkim"
« Odpowiedź #10 dnia: 19-02-2006, 18:14:33 »
Zakupile 710 z 154CM I jestem bardzo zadowolony Przezucilem juz sporo nozy z powloka i "ni groma" mi nie odpowiada
BM robi naprawde slaba powloke,choc jak byly nowe to mmm... ladne. Jednak w uzytku tylko 710 z 154CM bez powloki
Takie sa moje odczucia!