Reklama

MFS & Manix [sporo zdjęć!]

Zaczęty przez Lachim, 25-02-2006, 18:22:32

Lachim

Nudziłem się kilka dni temu i porobilem kilka zdjęć moich faworytów wśród posiadanych noży
Zdjęcia robione lustrzanką analogową (Nikon F100 + Nikor AF MICRO 105mm 1:2.8 D) a później skanowane negatywy
Nigdy się nie bawiłem w fotografie noży więc proszę o komentarze i  :) wyrozumiałość

zdjęcia po za wyborem na bardzo szybko robione

mój śmietnik - jakość zdjęcia pozostawia wiele do życzenia

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detru

pecado

Jak na "nie umiem" to jest tu kilka arcyładnych ujęć!

Miło pooglądać :-)

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Witia

Fotki plenerowe naprawdę ładne, noże na tle starych, zardzewiałych okuć i drewna są bardzo klimatyczne.
Te zbiorowe takie sobie, widać, że masz sporo noży i tyle. Nie krytykuję techniki, tylko pomysł.

KAŻDA MODLITWA ZOSTANIE WYSŁUCHANA, Z ZACHOWANIEM KOLEJNOŚCI ZGŁOSZEŃ

Vince

2 bardzo przyjemne noze (a im dalej tym wiecej :) ).

Widze, ze usunales troche linki z mfs, przeszkadzala ?


Jumbo

Mniam, bardzo ładne fotki z pleneru! Podziwiam za chęci, bo to jednak trochę zabawy z wywoływaniem, skanowaniem itd.

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
<a href="http://www.frihet.pl/gal/">Zdjęcia z gór</a>

noid23

uwielbiam ogladac takie zdjecia..... :shy:

Pomagam w zakupie i sprzedaży samochodów na terenie Trójmiasta i okolic.

wojtas13

Drugie, szóste i trzecie od końca są bardzo dobre.

Plenerowe są dobre, ale technicznie, w większości możnaby w prosty sposób porpawić kompozycję. Na kilku nie wiadmo co jest głównym motywem, a te w ramie okiennej mają ostrość ustawioną nie na główny motyw. Acha, w analogowej fotografii trzeba bardzxo uważać na małą głębię ostrości. Na jednym ze zdjęć nie udało Ci się zmiećić noży w "ostrej" przestrzeni.

Tyle mojego subiektywnego zdania.

Crusader Forge/Trident Knives addict.

Seeker.

www.acousticblades.pl

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001627722838

rybak

Fotki sympatyczne, a ten Böker Brend jak Ci sie sprawuje?

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

fatality

Świetne zdjęcia!!!!! A i noże baaaardzo przyjemnie się prezentują - byle tak dalej!

Phat

-now
his voice the cry of a bird unknown, ...
three notes, high and pure.
A true name.
permanentnie zawalona robotą
Owned by Vince

Lachim

Dziękuje wszystkim za miłe słowa
Odnośnie zbiorowego zdjęcia to wiem żę jest beznadziejne ale wstawiłem aby pokazać część tych trochę lepszych moich noży

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detru

Lachim

Cytat: Vince w 25-02-2006, 19:08:26

Widze, ze usunales troche linki z mfs, przeszkadzala ?

Tak linka w MFS mi się ciągle plątała szczególnie przy szybkiej zmianie chwytu jak potrzebuje to sobie zakładam pętelke
Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detru

Lachim

Cytat: wojtas13 w 25-02-2006, 19:38:02

Drugie, szóste i trzecie od końca są bardzo dobre.

Plenerowe są dobre, ale technicznie, w większości możnaby w prosty sposób porpawić kompozycję. Na kilku nie wiadmo co jest głównym motywem, a te w ramie okiennej mają ostrość ustawioną nie na główny motyw. Acha, w analogowej fotografii trzeba bardzxo uważać na małą głębię ostrości. Na jednym ze zdjęć nie udało Ci się zmiećić noży w "ostrej" przestrzeni.

Tyle mojego subiektywnego zdania.

Część błędów wynikła z zabawą z głębią ostrości i próbowaniem kombinowaniem  :?  jak wyjdzie przy ustawianiu ostrości na np.tło a nie na nóż

myśle że następne będą lepsze tym bardziej że moja żonka (po ASP w Łodzi) zrobiła mi dzisiaj wykład na temat kompozycji odnośnie tych zdjęć
Muszę ją kiedyś zmusić aby porobiła zdjęcia moich zabawek.

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detru

Lachim

Cytat: rybak w 25-02-2006, 19:44:10

Fotki sympatyczne, a ten Böker Brend jak Ci sie sprawuje?

Bokerek ma dlamnie obecnie większe znaczenie sentymentalne niż użytkowe jest to mój pierwszy poważniejszy nóż
Ma słabą blokadę ostrza i słabe linersy jak na moje obecne wymagania
no i muszę go naostrzyć porządnie - tępy leży :cry:
Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detru

Lachim

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detru

wojtas13

Tu już kompozycja jest ok. Może mfs'owi przyciąłeś "dupkę".
Ostrość, czy też głębia też nie razi. Tak trzymać!

Crusader Forge/Trident Knives addict.

Seeker.

www.acousticblades.pl

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001627722838

Robin

Mile fotki, wszyscy komplementowali autora, a ja dla odmiany chcialbym skomplementowac skaner.
Czym skanowales?


Lachim

Cytat: Robin w 28-02-2006, 18:26:07

Mile fotki, wszyscy komplementowali autora, a ja dla odmiany chcialbym skomplementowac skaner.
Czym skanowales?

Ostatnimi czasy miałem mało czasu i przepraszam że dopiero teraz odpowiadam
Skanowałem Canonem CanoScan 5200F
Ale on przy ustawieniach ,,fabrycznych" robi za ciemne skany więc trochę się trzeba pobawić

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detru