Autor Wątek: uderzenia i inne...  (Przeczytany 1923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moro

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
uderzenia i inne...
« dnia: 27-02-2006, 11:44:08 »
na wstepie zaznaczam ze o walce nozem nie mam bladego pojecia. tak mnie tylko zastanawia czy w sparringach stosujecie (tzn czy da sie to robic sensownie) techniki uderzania/ kopania/ chwytow ze sportow walki bez broni? nie chodzi mi oczywiscie o probe zastosowania jakichs  pseudo sekwencji obezwladniajacych rodem z pokazow  ;) tylko o stosowanie tehcnik z maty/ ringow w sparringu 2 "uzbrojonych" osob.

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
Odp: uderzenia i inne...
« Odpowiedź #1 dnia: 27-02-2006, 13:37:21 »
Jasne, ze można. Tylko wiesz jak to się zwykle kończy ? Ja markuję cios na gardło, a sam dostaje niehamowany strzał na szczękę. W efekcie facet jest świecie przekonany, że jest się w stanie obronić, a ja za nic nie jestem w stanie mu wytłumaczyć, że on już nie żyje ...
Powazniej, jest to oczywiscie do zrobienia, ale do tego trzeba naprawde zaufanego partnera, bo niezwykle łatwo zrobić krzywde komus, kto atakuje nas gąbką.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline moro

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27-02-2006, 13:51:27 »
dzieki za odpowidz. a jakie techniki "nie nozowe" najlepiej sie sprawdzaja w takim sparringu?

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #3 dnia: 27-02-2006, 13:52:55 »
A spróbuj usciślic ? Wtedy bedzie mozna coś napisać :)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline moro

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 27-02-2006, 14:10:47 »
ok. co mi przychodzi do glowy to:
uderzenia- reka uzbrojona/ nieuzbrojona
kopniecia
uderzenia glowa
klinczowanie----> obalenia----> dzwignie

co z tego zestawu zdaniem sparujacych sprawdza sie najlepiej, co absolutnie nie wychodzi itd.

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #5 dnia: 27-02-2006, 14:18:53 »
ok. co mi przychodzi do glowy to:
kopniecia
uderzenia glowa
klinczowanie----> obalenia----> dzwignie

co z tego zestawu zdaniem sparujacych sprawdza sie najlepiej, co absolutnie nie wychodzi itd.

znaczy chodzi Ci o uderzenia ręka uzbrojona kontra ręka nieuzbrojona ? W takim wypadku problem polega na dystansie. Każde zbliżenie się w celu zadania ciosu, to mozliwośc oberwania nożem. Jasne, jesli msz bardzo dobry refleks, timing to da sie to zrobić. Ale ...
Z kopnieciami jest podobnie, kopanie wysoko grozi pocięciem nogi, kopanie nisko bywa mało skuteczne.  W sumie najczęściej wchodzą niski kopniecia stopujące na wprost, takie troche w stylu savate, czy inszych wynalazków kopanych. Standardowy lowkick, to danie szansy na skrócenie dystansu i ...
Uderzenie głową jest bardzo skuteczne. Pod warunkiem, ze choc na chwilę przyblokujesz nóż. Po takim uderzeniu możesz odskoczyć, albo próbować przejąć nóż. Ale przejmowanie, to już loteria. Złapać za rękaw i jeszcze pare razy uderzyć głową, albo odskoczyć i uciekać.
klinczowanie-obalenia-dzwignie
życzę powodzenia :)

Offline moro

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 27-02-2006, 14:38:44 »
znaczy chodzi Ci o uderzenia ręka uzbrojona kontra ręka nieuzbrojona ?
chodzi mi o jakiekolwiek zastosowanie uderzen czy to reka w ktorej trzymamy noz czy tez druga w sparringu czy tez o ile ktos ma doswiadczenie praktyczne w walce ;) jak juz wspomnialem jestem absolutnie nieobeznany w temacie i chetnie dowiem sie od tych co sie znaja kilku rzeczy. pozdrawiam

Offline warhead

• Opinii: (21)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 27-02-2006, 15:12:23 »
Tak jak Ci War napisal - szansa wykonania uderzenia zawsze jest - ale podejmowane ryzyko jest nieopłacalne. Druga reka u nozownika moze sluzyc do odwracania uwagi , lub markowania - ale prawda jest taka ze prawie zawsze nalezy miec w dystansie reke uzbrojona jak sami nie mamy zadnej broni. Nozownik moze uzywac reki nieuzbrojonej w zaleznosci od pozycji w jakiej walczy.

EDIT: Sparuje z nami swietny karateka dodatkowo wiele lat cwiczacy boks - nie udalo mu sie mnie kopnac ani razu czysto. Mam nadzieje ze to naswietli Ci obraz ;)
« Ostatnia zmiana: 27-02-2006, 15:14:26 wysłana przez warhead »
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #8 dnia: 27-02-2006, 15:16:28 »
Dodajmy jeszcze: jesli osoba z nożem chce uderzać, dla uzyskania przewagi np. to sama się naraza na atak, bo zazwyczaj koordynacja nie pozwala mu na wykonanie płynnie akcji uderzenie - nóż.

Offline moro

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 27-02-2006, 15:29:13 »
dzieki za odpowiedzi

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #10 dnia: 27-02-2006, 15:33:21 »
Cała przyjemność po naszej stronie. Poza tym, pisać mozna i można, ale i tak lepiej wejśc na matę i przetrenować, nie ? ;)

Offline moro

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 27-02-2006, 15:38:28 »
jasne ze lepiej preztrenowac ale nie mam czym z kim i gdize puki co  ;-)

Offline warhead

• Opinii: (21)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 27-02-2006, 15:45:23 »
Wszystko zaczyna sie od malych kroczkow ;) znajdz 1 - 2 kolegow i cwiczcie - wszystko to zweryfikuje wszelkie stawiane hipotezy. Moze z czasem sie Wam towarzystwo rozrosnie - ale pamietajcie BHP najwazniejsze - okulary zawsze musza byc :)
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline WAR

• Szef
  • *
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #13 dnia: 27-02-2006, 15:57:34 »
i szczęka, koniecznie :)
A poza tym, czy ty nie masz pod nosem Kenjiro ? :)

Offline moro

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 27-02-2006, 16:31:29 »
"tak to panu tylko w erze dopasuja" pewnie powiecie ;) jestem zainteresowany podjeciem "treningow" walki nozem ale w tej chwili nie jest to dla mnie priorytet, w tygodniu mam swoje treningi TKD + swojej grupy, czasami na wekend wynajmujemy jakas sale do kulanek i miksow i raczej taka forma zapoznawania sie z "nozem" bylaby dla mnie najbardziej przadana (weekendy). mam nadzieje ze sie to jakos rozkreci tak czy siak,
 pozdrawiam.

p.s: zaczynam od wertowania forum :shades: