Autor Wątek: ocenianie etc - wydzielone z watku konkursowego  (Przeczytany 5900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marekpolanski

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
ocenianie etc - wydzielone z watku konkursowego
« dnia: 27-02-2006, 20:47:06 »
Obejrzałem wszystkie noże dokładnie, powoli i na spokojnie. I...

Panowie, poziom prezentowanych prac jest niestety ale mizerny. Zabrakło wyraźnie pomysłu na dobrze przemyślane rozwiązania, a to jest jednak w noży najważniejsze.
Osobną sprawą jest wykonanie. Niedopieszczone ostrza, rękojeści, piny. Jakoś brakuje w większości jakiegoś błysku, zabawy, wycackania. Większość trąca surowizną.

Podobają mi się może 3-4 projekty, które przyciągają uwagę swoim kształtem i wykonaniem.

Panowie, co jest?

Miałem cichą nadzieję, iż czyjś nóż da mi do myślenia i w moim wyobrażeniu zdeklasuje moją Imarike Buchari. Szkoda, że tak się nie stało. Bo liczyłem na motywację do pracy.

:(
Szanowny Panie Jumbo,
Spotkałem się z Pańskimi komentarzami już na forum budo oraz przeczytałem kilka na tym form  ... Muszę powiedzieć jedną rzecz, którą być może więcej ludzi chciałoby powiedzieć, ale ze względu na jakiś stopień koleżeństwa do Pana tego nie robią.
Otóż większość Pana opini jest że tak powiem mało warta, głównie z punktu widzenia merytorycznego. Robione przez Pana testy są często stronnicze, a często wogóle pozbawione sensu.
Nie lubię robić komuś przykrości, ale zobaczyłem Pańską opinię na temat prezentowanych prac. Muszę zatem powiedzieć jedno: słowa "mizerny", pozbawiony pomysłu itd.. owszem są na miejscu ale w stosunku do noży które prezentuje Pan na WŁASNEJ stronie internetowej (pomimo ładnych zdjęć), a które większość twórców z konkursu być może byłaby w stanie zrobić nogami i to jeszcze w stanie upojenia alkoholowego..

Dlatego ciżeko jest mi zrozumieć jak ktoś, o tak małym dorobku oraz niskiej jakości wykonywanych przez siebie noży może wypowiadać się w ten sposób robiąc przykrość ludziom którzy napracowali się nad swoimi projektami.
Jedyne co jedynie dobrze Panu wychodzi to tworzenie wokół siebie aureoli ZNAWCY, MENTORA, KNIVEMAKERA, TESTERA itp. , które przez może początkujących brane jest za prawdziwe, proszę mi jednak wierzyć, że u tych naprawde siedzących w temacie wywołuje jedynie ironiczny uśmiech na twarzy,
z poważaniem
Marek P.
« Ostatnia zmiana: 27-02-2006, 21:43:32 wysłana przez kaligula »

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
Odp: Konkurs - komentarze
« Odpowiedź #1 dnia: 27-02-2006, 20:50:31 »
hihihi
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 27-02-2006, 20:51:37 »
Drogi Marku
Na mojej twarzy nie ma ironicznego uśmiechu, ale ja początkujacy jestem. Nie będę również oceniał merytoryczności Twojej wypowiedzi. Jednakże z poczucia obowiązku informuje Cię, że jest to off top, dlatego proponuje założenie nowego tematu.
I bardzo proszę resztę userów, o nie ciągniecie tego off topa tutaj.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 27-02-2006, 20:58:35 »
Panowie, czytając Was czuje się głupio siedząc przed komputerem w gaciach i skarpetkach, bo garnitur byłby wskazany... ;)
FP

Offline marekpolanski

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 27-02-2006, 21:37:23 »
Sory za offtopa, to już ostatni raz.
Ok. Sory poniosło mnie, poprostu BARDZO , BARDZO nie lubię jak ktoś krytykuje i to dość ostro i bezpodstawnie czyjąś pracę. To tak jak kibic siedzący przed TV co nigdy łyżew na nogach nie miał a krytykuje hokeistów. Nie mówie , że mam monopol na bezstronność i obiektywność , poprostu nie cierpie takich zachowań bo wiem ile pracy i serca trzeba włożyć w nóż żeby wyglądał jak wygląda.. Pozdrawiam

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 27-02-2006, 21:41:14 »
nie przesadzaj
nie moge krytykowac hokeistow w tv bo sam nim nie jestem? to po kiego ch*$#^ ich pokazuja w tv? jak nie chca byc krytykowani to niech jezdza na zamarznietym oczku wodnym za domem

wydzielilem to, moze do knife-off sie przerzuci jesli mocno zejdziemy z kursu

i jeszcze na temat: konkurs to z samej nazwy taka impreza, na ktorej sie bezpodstawnie ocenia sie obiekty konkursowe
chocby miss swiata - kto wie ktora ma syfilis a ktora nie? a w sumie to byloby glowne kryterium wyboru :]
« Ostatnia zmiana: 27-02-2006, 21:46:57 wysłana przez kaligula »
FP

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #6 dnia: 27-02-2006, 21:44:37 »
WAR prosił, aby tego off-topa nie ciągnąć.
To po pierwsze.
Po drugie - wstępnie umówiliśmy się, że dyskusje na temat noże rozpoczniemy i przeprowadzimy po zakończeniu głosowania uszczegóławiając nasze stanowiska, czego tu i teraz nie robimy, ze względu na możliwy wpływ na rozkład głosów.
Czy możemy się w tym jednym wątku zdobyć na dyscyplinę i uniknąć offtopów, zwłaszcza stanowiących personalne ataki?

nieco sie spozniles z tym postem, wiec go wrzucilem tutaj
i tak nie pasuje ;)
k
« Ostatnia zmiana: 27-02-2006, 21:51:33 wysłana przez kaligula »
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline marekpolanski

• Świeża krew
  • *
Odp: ocenianie etc - wydzielone z watku konkursowego
« Odpowiedź #7 dnia: 27-02-2006, 22:03:43 »
Ale jaki wpływ ma moja uwaga na wynik głosowania? Chyba ze Jumbo jest jednym z wykonawców? Bo nie rozumiem... :) pozdrawiam

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
« Odpowiedź #8 dnia: 27-02-2006, 22:29:54 »
Chyba ze Jumbo jest jednym z wykonawców?

Nie bój, nie jest!!
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
« Odpowiedź #9 dnia: 27-02-2006, 23:06:10 »
hihihi
ja tez hihihihi :)

no a z tymi hokeistami to niezle porownanie
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline cromcruah

• knifemaker
  • Opinii: (7)
  • *
  • operator mopa
    • crom knives
« Odpowiedź #10 dnia: 27-02-2006, 23:13:01 »
marku - kiedys tak jak ty wsiadłem na jumba z marszu na innym forum. a po pewnym czasie miałem kaca z tego powodu. bo to jest chop co prawda brzydki, nieokrzesany i deczko jebnięty, ale dusza człwiek po blizszym poznaniu.
i cokolwiek by nie mówic, czy komuś sie jego noże podobaja czy nie, ale on JEST jednym z prekursorów robienia noży custom w naszym kraju. i wielu ludzi tym zaraził.
poza tym w wielu wątkach pokazał klase i potrafił w sposób rzeczowy argumentowac swoje poglądy. bez personalnych wycieczek z tego co pamiętam.

zresztą mam nadzieje ze sie przekonasz sam.

ps. a przede wszystkim witamy na knives.
pozdrawiam
crom

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #11 dnia: 27-02-2006, 23:37:49 »
marku - bardziej miałem na myśli, aby zakończyć w wątku bądź co bądź konkursowym osobiste wycieczki.
Nie oceniam czy słuszne, czy nie - Jumbo umie się sam obronić i myślę, że po pierwszym daniu-se zejdziemy na bardziej merytoryczny poziom miast wzajemnego oceniania.
Nie chcę tu wypisywać doświadczenia Jumbo itp, ale pamiętaj, że każdy - nawet taki widz TV jak ja ma prawo powiedzieć, że coś mu się nie podoba - niezależnie od tego ile się ktoś narobi.

Bo z całym OGROMNYM szacunkiem dla naszych makerów wydaje mi się, że wolno mi nie przyklaskiwać wbrew swoim odczuciom - niezależnie od tego, że ja sam nie potrafiłbym nawet przygotować projektu, a co dopiero wyszlifować nóż.

Istotne jest w moim odczuciu pytanie - czy chcemy się motywować do dalszego rozwoju, czy poklepywać po plecach? Podstawą rozwoju jest niezadowolenie z aktualnego poziomu. W kreacji "lepsze jest wrogiem dobrego" powinno moim zdaniem być pierwszym przykazaniem.

Swoje niezadowolenie w wątku konkursowym wyraziłem z dwóch powodów.
Po pierwsze - kilka prac było niewykończonych. Po namyśle dochodzę do wniosku, że było to odczucie pochopne, gdyż nie każdy siedzi w tym i nad tym całe dnie, ale każdy chciał i każdy się na pewno starał.
Po drugie - widzieliśmy już wszyscy możliwości naszych kolegów. Stad moje zaskoczenie wtórnością projektów. Czekając na prace konkursowe wyobrażałem sobie, że mając tak rygorystyczne kryteria (wymiar i zastosowanie) forma stanie się wyzwoleniem, wyróżnikiem, detale błyszczeć będą krzyczeć "jestem inny niż pozostałe!". I są takie perełki. Być może moje nadzieje były zbyt wygórowane, ale podkreślam z całą mocą i głebokim przekonaniem - zostałem przyzwyczajony przez tych samych kolegów do pewnego poziomu. Troche sie zawiodłem :P

Niezależnie od tego czy jestem zawiedziony czy nie jestem też autentycznie dumny widząc 16 prac, 16 tworów rąk naszych, rodzimy knifemakerów. I choć obstaję, że po zakończeniu głosowania warto byłoby szczerze podyskutować co się komu (nie)podobało to tymczasem cieszmy się zabawą, głosujmy i czekajmy na finał.
pozdrawiam
pecado

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 28-02-2006, 11:16:42 »
Marku, kilka słów ode mnie, bo to co przeczytałem w Twojej wypowiedzi, to mnie zszokowało  8D
Zarzucasz osobom, że krytykują pokazane w konkursie dzieła i uważasz, że nie mają do tego prawa, bo może to urazić knifmakerów. Ale przecież krytyka jest jednostką napędową tego co tutaj robimy. Im więcej i precyzyjniej będą wyrażane opinie na temat danego produktu, tym efekt będzie lepszy. I ważniejsze są opinie wytykające błędy i niedoróbki, gdyż dzięki nim, można będzie je poprawić lub uniknąć następnym razem, niż pochwały, które podosząc na duchu, mogą uśpić czujność i pogrążyć twórcę w błogiej iluzji, że jest doskonały.  8D
Druga sprawa, uważasz, że jeżeli ktoś nie zrobił żadnego noża (aluzja do porównania z hokejem) lub zrobił ich niewiele, to nie powinien wyrażać swojej opinii, bo się na tym nie zna.
Ale dlaczego Ty, w takim razie oceniasz czyjąś pracę nie mając o tym pojęcia: :dodge:, a tutaj mówisz, że jak ktoś się nie zna, to niech zamilknie.  ;) :dodge:
cytuję Twoją wypowiedź z budo, w wątku o tytule: "Próba damastu".
Cytat: marekpolański, wysłany: 2006-02-26, 09:26
Spoko wyglada fajnie.. tyle moge powiedziec jako kompletnie niezorientowany w praktyce kucia damastu
Nie jest to żadne polowanie na Twoje słowa, po prostu przeglądając budo, trafiłem na ten wątek i utkwił mi w pamięci. A po przeczytaniu Twojego postu tutaj, przypomniało mi się, że tam się tak wypowiedziałeś.  :idea:
Moim zdaniem, każdy ma prawo powiedzieć co uważa na dany temat, pod warunkiem, że nie będzie wyrażone to w sposób obraźliwy, lub propagowana treść nie jest sprzeczna z ogólnie przyjętymi zasadami etyczno-moralnymi.
Komuś będzie się podobał  kształt noża, innemu użyte materiały, a jeszcze inny oceni jakość zdjęcia a nie noża  ;), pewnie też trafi się osoba która nie będzie zadowolona z żadnego projektu, ale jeżeli swą negatywną wypowiedź podeprze argumentami, to może być to bardzo cenna wskazówka.

Ja nie zdążyłem zrobić noża w ustalonym terminie i dlatego nie ma mnie w tym konkursie. Ale gdybym brał w nim udział, to naprawdę cieszyłbym się z każdej opini na temat mojego dzieła, bo dzięki temu miałbym świadomość jak inni oceniają, to co zrobiłem.  :cheesey:
Cieszę się, że tylu forumowiczów wzięło udział w konkursie, bo to dobra zabawa i super motywacja do pracy, ale czekam na koniec konkursu, by móc podyskutować na temat poszczególnych noży, bo jest naprawdę dużo do powiedzenia.  :grin:
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline kiedi

• Moderator
  • Opinii: (75)
  • *
  • miniaturyzator
« Odpowiedź #13 dnia: 28-02-2006, 11:26:29 »
Szczególnie że nie każdy nawet sam siebie uważa za makera  :cheesey:

A na poważnie mnie np brakło czasu, choć wyrobiłem się w terminie podstawowym, szczerze mówiąc nie dziwię się pozycji wyrobu w rankingu i spodziewam się wielu krytycznych uwag, na które muszę jeszcze długo poczekać. Sądzę że opinie szczególnie negatywne bardzo dobrze wpływają na kolejne projekty i są potrzebne, choć do krytyki też należy podchodzić w sposób subiektywny i z dystansem, Brać pod uwagę zarówno treść jak i osobę która to wyraża. Odnośnie opinii wyrażonych przez Jumbo i innych, zgoda mają prawo tak mówić to ich zdanie. Cóż jedni cenią użytkowość inni artyzm, niektórzy łączą to razem, wychodzi coś co może spodobać się grupie większej lub mniejszej, ale zawsze znajdzie się grupa ludzi którym akurat to "dzieło" się nie spodoba i będzie krytykowane

Szczerze spodziewałem się podobnie jak Jumbo większej różnorodności, ale jako uczestnik wiem że czas w sumie był krótki, i gdybym miał te 10 dni więcej od początku pewnie więcej czasu poświęciłbym stronie designu i efekt byłby ( może) dużo lepszy

mam dziś kiepski humor
Ja nie knifemaker, ja tylko noże dłubie

Moje pisaniny dla B&A   http://chomikuj.pl/kiedi/B*26A

moja stronka na facebooku: https://www.facebook.com/KiediKnivesAndOthers

Offline Lubomir

• leniuch
  • knifemaker
  • Opinii: (3)
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 28-02-2006, 11:38:13 »
generalnie wszystko co piszecie to prawda ale nie zapomnajmy o prawie do krytykowania krytyki
słyszałem o uczciwej i rycerskiej walce, nie chcę mieć z nią nic wspólnego

Offline kmicic

• offtopowy skrytożerca
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • stupido ergo sum
« Odpowiedź #15 dnia: 28-02-2006, 12:07:01 »
w poscie Jumbo nie bylo nic takiego, co mogloby kogos urazic. tak mysle.
mysle, Marku, ze to okreslenie, ze poziom jest "mizerny" tak Cie zagotowało. no coz, Jumbo znany jest z tego ze nie owija w bawelne i czasami celowo przejaskrawia. ten typ tak ma :) . i dobrze przeciez. musi byc jakies życie na osiedlu.
ja te słowa interpretuje tak, ze spodziewal sie wiecej. i tyle.
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #16 dnia: 28-02-2006, 12:08:09 »
generalnie wszystko co piszecie to prawda ale nie zapomnajmy o prawie do krytykowania krytyki

i do krytykowania krytyki krytyki ;-)

dyskusja jest ważna, ale personalne ataki obnażają trola
pozdrawiam
pecado

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
« Odpowiedź #17 dnia: 28-02-2006, 14:07:40 »
a z mojej strony szacunek dla tych, którzy podjeli walke (wyzwanie). Z doswiadczenia wiem, ze czasem ciezka praca jaka sie wlozylo w zrobienie czegos jest wazniejsza od wyniku koncowego. Jeden zrobi piękny plaski szlif na tasmówce w 1 dzien i poswieci reszte czasu na ozdobki, inny bedzie pilowal po pracy starym pilnikiem na balkonie przy -10 i efekt bedzie sredni. Jeden bedzie miec kase na markowe mozaic pin i kolorowa micarte, a drugi poświeci ostatnie kolorowe gacie na to żeby zrobić wlasna...
Szacunek dla wszystkich naszych nozorobów i dla mnie kazdy kto miał odwage pokazac swoje dzielo jest ZWYCIEZCA, a to jaki nóz ostatecznie wygra bedzie splotem tak wielu zmiennych ze szkoda tym sobie głowe zawracać

gdyby konkurs nie był tylko zabawą to trza by wszystkich zamknac na 3 tyg w pomieszczeniu bez okien z takimi samymi materiałami i narzedziami, dac wszystkie noże do jednego hartownika i jednego fotografa. Tylko tak uproscili bysmy rozwazania do tego "kto ma talent w rękach"

a Jumbo to od dawna najwiekszy zlośliwiec na forum... Moj niedościgniony wzór któremu probuje czasem dorównać  :D No i co ja poradze że takiego Jumba kochamy  8D
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 28-02-2006, 14:26:39 »
...gdyby konkurs nie był tylko zabawą to trza by wszystkich zamknac na 3 tyg w pomieszczeniu bez okien z takimi samymi materiałami i narzedziami...
Pod warunkiem, że narzędziem nie byłaby kątówka.  8D
Bo Guldan najpierw by wszystkich zastraszył tymże narzędziem, zabrał by materiał, a później wykonałby swój nóż w 16 wariancjach  ;)  :cheesey:
Już nie oftopikuję. ;)
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #19 dnia: 28-02-2006, 20:42:24 »
wy sie smiejecie z Guldana i jego Katowki a ja juz nie raz sie preekonalem ze mozna tym zrobic wiekszosc pracy i nawet szlif wklesly raz wyprowadzilem ;) co prawda wstepny ale byl wklesly.... ale teraz ma tasme to nie pogadasz!
tez koniec ot
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P