Autor Wątek: Ostrzalki Smith's  (Przeczytany 1511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gitano

• Opinii: (2)
  • Świeża krew
  • *
  • Ratownik Medyczny
Ostrzalki Smith's
« dnia: 01-03-2006, 17:24:36 »
Witam.
Ostatnio w katowckim Pentagonie pojawily sie ostrzalki firmy Smith.I tu pojawia sie pytanie moje, czy ktos z forumowiczow mial stycznosc z produtkemi tej firmy.Wygladaja sensownie, 3 kamienie w zestawie ( diamentowe coarse, oraz fine i extra fine arkansas) i cena tez przyzwoita bo 190 zyla.

Pozdrawiam
...Walka to życie, słabośc to śmierć...

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Ostrzalki Smith's
« Odpowiedź #1 dnia: 01-03-2006, 17:29:30 »
Jeżeli możesz to wrzuć jakies fotki tej ostrzałki lub link do niej, to łatwiej będzie coś powiedzieć, zwłaszcza gdyby się okazało, że nikt tego nie posiada. :idea:
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline Gitano

• Świeża krew
  • *
  • Ratownik Medyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 01-03-2006, 18:59:00 »
http://store1.yimg.com/I/herbence2teststore1_1882_28775938

http://www.knifesite.com/fullsize/S-EZ-80.jpg

Niestety nie posiadam wiecej zdjec.Podobne troche do systemow Lansky i mysle ze dzialaja podobnie.
Pozdrawiam

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 01-03-2006, 19:57:04 »
O to chodziło, teraz przynajmniej wiem jak ta ostrzałka wygląda.
Nie mam takiej, nie miałem, nie używałem, ale od ponad roku używam Lansky System i bardzo sobie chwalę ten sprzęt.
Z tego co widzę Smith działa na tej samej zasadzie i ma podobny system mocujący nóż.
Nie wiem czy warto płacić 190 zł za system bardzo podobny do Lansky, który można kupic taniej i można dokupic do niego dodatkowe kamienie o różnych gradacjach.
A co do systemu ostrzenia (oba są podobne), jest to niezłe rozwiązanie i całkiem wygodne. Ale trzeba je polubić i poznać. :cheesey:
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline Gitano

• Świeża krew
  • *
  • Ratownik Medyczny
« Odpowiedź #4 dnia: 01-03-2006, 21:01:27 »
Wiesz, nigdy nie ostrzylem na tego typu systemie, jest to trudna sztuka ?Zawsze ostrzylem na kamieniu i czasem jak sie spiesze to na crock sticku lanskyego.
Pozdrawiam