Autor Wątek: krok po kroku  (Przeczytany 20480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
krok po kroku
« dnia: 02-03-2006, 10:06:45 »
zdjecia opisze jak wroce ze szkoly. dodam ze noz robiony z n695 o grubosci 2,7 mm. podwojny pelen plaski. na ostatnich zdjeciach falszywki niskie, powiekszylem je dopiero po zrobieniu zdjec.

zawsze wszystko zaczyna sie od pomyslu. pomysl zazwyczaj rysuje gdzies po marginesach zeszytow, a pozniej w domu juz w rozmiarze 1:1 rysuje olowkiem na kartce i dopracowuje forme:

po zarchiwizowaniu fotograficznym, wycinam projekt i odrysowuje go na stali:

wstepnie wycinam blank gumowka:

a pozniej doprowadzam do rzadanego ksztaltu na tasmie:

zaznaczam sobie pisakiem jak ma wygladac szlif:

i juz po wyszlifowaniu:

i ja: ;)

cdn.

edyta: dodalem obiecane opisy.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2006, 13:51:14 wysłana przez Guldan »

Offline sabertooth

• knifemaker
  • Opinii: (1)
  • *
Odp: krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: 02-03-2006, 10:40:13 »
stary... prosze! zostań przy "swoich klimatach".. robienie kopii to nie dla CIebie... :(

To TWOJE NOŻE wymagają dopracowania i tego abyś IM więcej czasu poświęcił, niż skupiał się na przerabianiu pomysłów innych designerów. Szczerze w mojej ocenie - jesteś jednym z nielicznych "niezależnych" i obiecujących designerów w tym fachu w tym kraju, więc skup się na tym, bo inaczej zaprzepaścisz swój talent :)

to konstruktywna krytyka :)
mi toto co robisz - nie podoba  :<

pozdrawiam
Saber

Offline cromcruah

• knifemaker
  • Opinii: (7)
  • *
  • operator mopa
    • crom knives
« Odpowiedź #2 dnia: 02-03-2006, 10:53:01 »
hmm. guldan, nożyk zapowiada sie niezle, ale saber ma racje.
nie twój klimat.

wyjeb te tasmówe.

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (92)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #3 dnia: 02-03-2006, 11:09:16 »
Traktujmy poczynania Guldana jako doświadczenie warsztatowe, doskonalące technikę pracy.
Przeciez nie zdradzi swojego stylu.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline sabertooth

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 02-03-2006, 11:14:03 »
Krug, ja mówiłem o "stylu" a nie o technice...   :dodge:

niech doskonali warsztat - jak najbardziej, tyle że w ramach własnych pomysłów designerskich. Moim zdaniem akurat ten gość natchnienia u innych szukać nie musi.

Offline kmicic

• offtopowy skrytożerca
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • stupido ergo sum
« Odpowiedź #5 dnia: 02-03-2006, 11:17:25 »
zeby lamac zasady, trzeba je najpierw poznac :)
Uwolnić NOŻE [Hakas]

variatio delectat

Offline Krug

• knifemaker
  • Opinii: (92)
  • *
  • Moria Wootz Steel fan ! Od lat karwia!
    • KRUG-NOŻE.
« Odpowiedź #6 dnia: 02-03-2006, 11:22:19 »
Pewnie chce spróbowac czegoś innego, a wnioski wyciągnie sam. W końcu to jego wybór.
Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!

Offline marcins

• Opinii: (19)
  • Użytkownik knives.pl
  • ..........
« Odpowiedź #7 dnia: 02-03-2006, 11:29:29 »
A co wy sie tak czepiacie ? Ja robi swoje to jest źle , jak próbuje sobie czegoś nowego to też nie dobrze - Przestańcie mu robić kisiel z mózgu , młody chłopak jest , niech robi to co mu sie podoba - to ma cieszyć chyba nie ?
Guldam eksperymentuj , pracuj , wykańczaj  i nie sugeruj sie opiniami , jesteś w najlepszej sytuacji z nas wszystkich po śpik :) jesteś. Tu  same stare dziadki noże robią  :cheesey: w porównaniu z tobą  i dlatego masz wygraną w kieszeni .
zdrówka
marcins

Offline sabertooth

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 02-03-2006, 11:32:29 »
marcin.. :)

z pomysłami na design już dawno nas wszystkich - łacznie z Tobą - prześcignął ;)
i pytanie nie brzmi - czy w pozostałych elementach da radę, tylko .. KIEDY!

a jak połączy te swoje pokręcone, ale jakże ciekawe, pomysły z dobrym wykonaniem - wtedy będziemy my go ścigali.. :)

Offline sabertooth

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 02-03-2006, 11:35:55 »
Pewnie chce spróbowac czegoś innego, a wnioski wyciągnie sam. W końcu to jego wybór.

dżizas... tym bardziej wrzuc na luz!   

napisałem swoją opinią - masz inną - super.
napisz mu ją i jak słusznie zauważyłeś - sam Guldan podejmie decyzję.

natomiast przestań na siłę bronić Guldana wolnej woli...  :badass:

no, chyba że Guldan ma swojego "rzecznika"... wtedy sorki :)

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 02-03-2006, 11:40:47 »
saber: mowisz:  kopia to ja spytam: z czego/kogo? bo kopiuje sie z konkretnego wzoru.

druga sprawa to to ze guldan tez chcialby robic uzytkowe noze. nawet gdybym chcial je sprzedac to noz ktorego da sie uzywac jest latwiej, a moje poprzednie prace byly raczej nieuzytkowe a co za tym idzie nieatraktycjne. a ze u moich poczatkow porywnywano mnie do perrina to normalne ze trzeba sie czyms inspirowac. bo samo z siebie nie powstanie.

Offline marcins

• Użytkownik knives.pl
  • ..........
« Odpowiedź #11 dnia: 02-03-2006, 11:51:07 »
marcin.. :)

z pomysłami na design już dawno nas wszystkich - łacznie z Tobą - prześcignął ;)
i pytanie nie brzmi - czy w pozostałych elementach da radę, tylko .. KIEDY!

a jak połączy te swoje pokręcone, ale jakże ciekawe, pomysły z dobrym wykonaniem - wtedy będziemy my go ścigali.. :)
hehe
to po do mu macić w głowie , niech sie rozwija , niech pracuje , po co na siłe chcesz go ukierunkowywać ?  rade DA napewno ,a czy to bedzie za pół roku , czy za 3 lata , czy to ważne ? wyścigi to jakies czy co  ?  ma 18 lat więc wszystko jeszcze przed nim .

Niedługo bedzie w Polsce cała kupa teoretyków designerów  , a kto bedzie robił te noże ?

Rób guldan po swojemu, eksperymentuj  a wykończenie i technika przyjdą same z czasem .

zdrówka
marcins

Offline sabertooth

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 02-03-2006, 11:55:02 »
ech.. Guldan...
nie powiedziałem że robisz kopię KONKRETNEGO NOŻA, tylko że to nie Twój STYL!!

Każdy ma sobie coś niepowtarzalnego. Twoje produkcje od początku były niepowtarzalne włąsnie przez ich styl - i to była ich największa siła, która jednokroć przyćmiewała mierną (moim zdaniem) jakoś ich wykończenia. A to, że twoje noże nie są użytkowe (bo tak zrozumiałem twoją wypowiedź) - to TWOJA i jedynie TWOJA wina! ...że nie przyłożyłeś się do nich, że nie włożyłeś wystarczająco dużo pracy w ich wykończenie, naostrzenie itd. Nie myl stary designu z samym technicznym wykonaniem noża. Bo co z tego że zaprojektujesz ZAJEBISTY nóż UZYTKOWY z pełnym płaskim itd... skoro go nie będziesz potrafił wykończyć, nadać mu poprawnego szlifu, ostrza itd..?? dalej będzie to eksponat a nie narzędzie = nóż. I właśnie o to mi chodziło.. Jeżeli masz trenować swój warsztat - co jest jak najlepszym pomysłem, to rób to - tyle że moim zdaniem powinieneś zacząć nadawać własnym projektom, dzieki którym nieświadomie budujesz swoją "markę" - to czego dotychczas im brakowało - wykończenia!

Ale to moje zdanie. możesz mieć je w dupie i nie obrażę się, bo ... poza chęcią "pomocy" ... mało mnie interesuje jaką drogę zyciową obierzesz. jak dobrze Krug napisał - to twoje wybory, twoje decyzje, twoje życie... zrób z nim co zechcesz... :)

Natomiast mnie nie chcę się szczerze mówiąc za każdym razem kiedy w DOBREJ wierze coś Ci piszę, tłumaczyć intencje i to co jest tam zawarte miedzy wierszami, więc proszę - nie przypisuj mi "z definicji" złych intencji, a po drugie poczytaj czasem między wierszami - tam gdzie nie ma literek ;))

pax, man..

PS. słowo "kopia", które jak widzę sprawiło Ci problem - odnosiło się do tego, że nóz ten jak się na niego patrzy, przynajmniej mnie - od razu kojarzy się z designem np. trackera. niedawno nawet ktoś napisał na knives.pl artykół o tym nożu i jego różnych wariantach. A jeżeli miałbym się czepnąć tego konkretnego projektu - bo cięzko jeszcze mówić o skończonym nożu - to dla mnie trochę brak mi w nim proporcji..

sorki, ale zaraz mam samolot i kończy sie czas wolny w poczekalni gdzie mogę elaboraty pisać... ;)
seeya

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 02-03-2006, 11:56:23 »
A ja o nożu. Moim zdaniem przydałby się jakiś szczątek gardy, bo mam wrażenie, że łapa może zsunąć się na klingę.

Offline sabertooth

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 02-03-2006, 11:57:23 »
Niedługo bedzie w Polsce cała kupa teoretyków designerów  , a kto bedzie robił te noże ?

ojojoj, boli tutaj...?

:)

coż...

Offline bagnet

• Opinii: (228)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #15 dnia: 02-03-2006, 12:05:46 »
sabertooth - straszny moralizator - toretyk - wu-szu master - się z Ciebie zrobił. Pouczasz wszystkich naokoło, w podpisie masz "knifemaker" a Twoje prace tak jakoś bez echa przechodzą.

Wyluzuj gościu stringi, daj innym robić jak chcą i potrafią i przestań wszystkich pouczać, bo ja osobiście mam już odruchy wymiotne jak Cię czytam i jak jeszcze parę razy takie akcje zrobisz to zrobię pierwszego w życiu IGNORA.

Luzuj człowieku, zasuwaj do piwnicy i się na stali wyżywaj...
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline marcins

• Użytkownik knives.pl
  • ..........
« Odpowiedź #16 dnia: 02-03-2006, 12:06:54 »

ojojoj, boli tutaj...?

:)

coż...
ciebie ? bo mnie Nic  ?

wydaje mi sie tylko ze wygodniej jest mówić niż wziąśc sie do roboty i pokazać

Offline sabertooth

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 02-03-2006, 12:11:53 »
a jednak...!

..tak, tak marcin wygodniej, wygodniej... masz rację...

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 02-03-2006, 12:20:27 »
kiedy robilem swoje rzeczy to czepiales sie (zreszta slusznie) wykonania. gdy wykonanie stanelo na wyzszym poziomie (szlif laski jest plaski i rowny) a ja zaczynam starac sie przy wykonczeniach to czepiasz sie ze kopiuje cudzy dezajn i  powinienem wrocic do "mojego sredniowiecza".

zaczyna mi to tracac lekkim czepianiem sie dla zasady. chocby porownanie tego noza do trackera, a to przeciez zupelnie dwa rozne projekty i sluza do czego innego (moje ma byc fixed edc na zagle, stad combo do lin)

Offline sabertooth

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 02-03-2006, 12:22:33 »
...