Autor Wątek: Kilka patentów  (Przeczytany 2610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiko

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
Kilka patentów
« dnia: 05-03-2006, 12:52:12 »
Witam.

Zabrałem się za dawno zaległą sprawę - parę miesięcy temu, podczas wycieczki do lasu odkręciła się śrubka i kołek w folderze Benchmade. Szczęśliwie upadły tak, że można było je znaleźć. Pomyślałem, że trzeba to jakoś zabezpieczyć i ...  z braku Loctite zdecydowałem się na klej "kropelkę". I to był błąd - kropelka złapała natychmiast, zanim zdążyłem wkręcić śrubkę w kołek. Zostałem z zapapranym kołkiem. Zapytałem na Budo i polecił mi ktoś lakier do paznokci, zamiast kleju. Dowiedziałem się też, że do rozpuszczania klejów cyjanoakrylowych nadaje się aceton. Kupiłem więc starszego typu zmywacz do paznoki na acetonie (1,80 w Auchan), od żony pożyczyłem lakier.

Kropelka zeszła pięknie, lakierem pomalowałem dokładnie śrubkę, dokręciłem torxem, wycierając resztki lakieru zmywaczem i nożyk jest jak z fabryki [a nawet lepiej ;)].

Drugie odkrycie - usuwanie nalotu ze stali ATS-34 - okazało się że świetnie sobie z tym radzi ... pianka do czyszczenia ekranów komputerowych. Nie wiem jak to działa, ale ta stal pokrywa się po jakimś czasie takim ciemniejszym filmem - reakcja z powietrzem ... Wystarczy spryskać nóż pianką i wytrzeć i znowu jest lśniący. Schodzą nawet drobne ślady rdzy powierzchniowej.

Offline Psycho

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
Odp: Kilka patentów
« Odpowiedź #1 dnia: 05-03-2006, 13:04:09 »
Zamiast locktite nieźle spisuje sie zwykły klej "butapren" Zabezpieczyłem w ten sposób śruby w moim starym Herbertzie.
A do usuwania rdzy wystarczy olej lub WD40 i szmatka - tak czyszcze CS kukri machete
Fan Benchmade  i Fallknivenów

"Psycho , Ty w gruncie rzeczy nie wyglądasz na psychopatę" - Wemi

Z powodu wszystkich dni jakie przeżyłem , jestem tym kim jestem.

Offline Wiko

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 05-03-2006, 13:27:41 »
A do usuwania rdzy wystarczy olej lub WD40 i szmatka - tak czyszcze CS kukri machete

Jasne. Ale jeśli nożyk jest potem używany do przygotowywania posiłków, to WD-40, ani oliwka maszynowa nie jest najlepszym pomysłem. Z kolei olej roślinny jeśli gdzieś się dostanie w mechanizm foldera może zastygnąć i w sumie zapaprać nóż.

Offline Psycho

• Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
« Odpowiedź #3 dnia: 05-03-2006, 13:40:40 »
Kukri nie używam do szykowania jedzenia ;) a innych nozy z węglówek nie mam
na codzien uzywam BM Presidio ( 154CM) któa raczej rdzewna nie jest ( przynajmniej jeszcze mi sie to nie zdarzyło)

Offline _ZaR_

• Użytkownik knives.pl
  • **
  • Yog Sothothe neblod zin! Ia!
« Odpowiedź #4 dnia: 14-03-2006, 01:06:21 »
No toć khukri wybitnie się do przygotowywania jedzenia nadaje... ;)

Do konserwacji osi i tulejek fajny jest Militec - niestety ciężko dostać.
Ostrza najcześciej myję, wycieram do sucha - a co jakiś czas czyszczenie za pomocą WD40 albo CX80 - i spokój. :)
| Zielono mi :)
| Miejcie nadzieję!... Nie tę lichą marną,
| Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera,
| Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno,
| Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.
[/b]

Offline Psycho

• Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
« Odpowiedź #5 dnia: 22-03-2006, 20:06:49 »
Słyszałem że podobno bardzo dobry do smarowania  folderów jest olejek  Jojoba , niewiem - nie próbowałem
ale napewno jeśli chodzi o przygotowanie jedzenia  to napewno nie zmieni tak smaku potrawy jak WD40 Miltec czy olej maszynowy

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
« Odpowiedź #6 dnia: 22-03-2006, 20:14:47 »
Praktycznie na każdej stacji benzynowej są produkty różnych firm (i o różnej mocy) do zabezpieczania śrub przed wykręcaniem się. Nie są drogie. A co do czyszczenia klingi z nalotu lub rdzy, to idealnie czyści się Cifem, lub innym mleczkiem do czyszczenia zlewozmywaków, kuchenek itp. Wystarczy potem spłukać wodą. I można bez niczego przygotowywać potem posiłki. I nie rysuje powierzchni ;) Pozdro. Loth
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline Desmo

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 15-04-2006, 17:08:16 »
Do oliwienia klingi noży pracujących z żywnością używam olejka jojoba (czyta się chyba dżodżoba :P). Do kupienia w aptece, buteleczka mała (cholera wie ile ma bo nic nie pisze), ale starczająca na dłuuuuugo. Jeśli nie mają na stanie to pytać się czy mogą sprowadzić (bez dodatkowych kosztów po prostu przy następnym zamówieniu wezmą z magazynu zaopatrzeniowego). Olejek wydajny, przed korozją zabezpiecza średnio, natomiast jedzenie nie pachnie smarem :) O ile pamiętam w przystępnej cenie.

pzdr
Desmo
"Integrity is Being Good Even if No One is Watching"