Reklama

aż się łza w oku kręci

Zaczęty przez addiction, 06-03-2006, 11:39:11

addiction

Dzisiaj zawitał do mnie listonosz i przyniósł małą paczuszkę, w której znalazłem te oto dwa maluchy:

Te nożyki tworzą niepowtarzalny klimat, którego nic nie zastąpi ;)
Kto ma, ten wie :)

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting


Throgal

już od dawna mnie kręci żeby też sobie takie sprowadzić ;)

a dlaczego na rękojeściach dwa inne kolory? czy to jest podział na węglówki i nierdzewki


addiction


obol

klasyka to klasyka...
jeszcze sie tylko pochwal gdzie zamawiales  :D

oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

DomR

Tak, opinelki mają niepowtarzalny klimat. Zacząłem niedawno od nr 8, a teraz marzy mi się wersja pallisandre: http://www.opinel.com/images/img_cata2/palissandre.jpg
:heart:
pozdr,
Dom

be-tahbūlōt ta`aseh lekha milkhamah
בתחבולות תעשה לך מלחמה
Wypatroszyć kogoś, zaszlachtować - to tak, ale panowanie nad światem? Do tego trzeba finezji...

Džango Sapun

A ja cały czas jestem za 12 :D. Zajebiste EDC :D. Szkoda,że w wersji drop point nie ma ;).

"Dobranoc - przerwał mu Vesper i strzelił w łeb. Z bliska, niemalże z przyłożenia."

porcelanowy

Cytat: DomR w 06-03-2006, 14:12:13

Tak, opinelki mają niepowtarzalny klimat. Zacząłem niedawno od nr 8, a teraz marzy mi się wersja pallisandre: http://www.opinel.com/images/img_cata2/palissandre.jpg
Dom

Nie wiem czy to akurat byl palisandrowiec, ale widziałem tekgo "cieniasa" w "Szlifierni" na Karmelickiej w Kraq. Bo ja wiem? Ten normalny bardziej mi się podobał. Tak samo droppointy mi nie leżą.
Za to nr10 z węglówki jest mniamuśny. Już wiem jak go sobie przerobię. Tylko jakoś nie mogę w Krakowie znaleźć odpowiedniego egzemplarza. A to cos zjebanego w szlifie, a to glinga pod jakimś dziwnym kątem blokuje, a to pierścień lata/szoruje. Lipa te Opinele ;)

Laserdance: 12 jako EDC? Duże masz kieszenie :D


exStudent

kurcze. kiedyś  miałęm tylko victorinoxa, i niebyło problemu.wszędzie go ze sobą zabierałem. a teraz jak BM wpadło i do opinela się przyzwyczaiłem to codziennie rano mam większy problem niż moja dziewczyna (gdy niewie w co sie ubrać przed powaznym wyjściem na miasto). koszmar. musze sobie dodatlkowe kieszenie do spodni przyszyć :?


smoku

Think once, cut twenty times ;>
Officially Spydered :P

logan

Mam 10 z węglówki ,mimo całkiem niezłych rozmiarów,wyciągniecie go w miejscu publicznym budzi jedynie zaciekawienie i chęc podotykania.Zero stresu i przerażenia:)

Los sprzyja gotowości umysłu.......

wojtas13

Świetne fotki addiction.

Opinel. to opinel.

Crusader Forge/Trident Knives addict.

Seeker.

www.acousticblades.pl

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001627722838

addiction

obol

w składnicy harcerskiej

wojtas13

dzięki :)


mtths

Odświeżę trochę wątek. Kiedyś znalazłem na necie namiary na bezpośredniego dystrybutora Opinela na Polskę, ale ze strony niewiele więcej wynika poza tym że mają biuro w Warszawie. Czy ktoś wie czy prowadzą sprzedaż hurtową czy detaliczną albo wysyłkową ? Nie tylko noży, ale pozostałych akcesoriów z oferty Opinela które są już znacznie trudniej dostępne.

Myślę że to zainteresuje wszystkich dla których jak dla mnie Opinel to optymalne zestawienie funkcjonalności, jakości, klimatu i ceny. Szczególnie numer 10  :)

Pozdrawiam mtths
Svord Peasant Knife Fanboy
Cytat: borutaws w 04-08-2019, 18:56:33Ja jak nie wiem co wziąć to biorę svorda.
moja skromna kolekcja

Vercengetoryx

Świat Noży ma bardzo dużo opinelków, i fileciaki i wersje kolekcjonerskie i takie tam pochewki  :-)


mtths

Dziwiłbym sie gdyby było inaczej  :-)
Ale z mojego rozeznania to Opinel nie ma w ofercie tego co by mnie interesowało czyli pochewki ze stalką do standardowego Nr10, są takie ale tylko do Nr8 lub do Effile.
No chyba że ktoś zna jakies dobre gotowe rozwiązanie zastępcze inne niż zamówienie/zrobienie sobie skórzanej pochewki na Nr10 + np. pręt z aluminy.

Pozdrawiam mtths
Svord Peasant Knife Fanboy
Cytat: borutaws w 04-08-2019, 18:56:33Ja jak nie wiem co wziąć to biorę svorda.
moja skromna kolekcja

yossar

mnie się strasznie podoba La Serpette - mam podobny kozik ot do pracy w ogrodzie tyle, że nie opinela i bez żadnej blokady;

jak sobie przypominam pracę nim to nasuwa mi się nowe (lepsze) zastosowanie tych wszystkich taktycznych pierdół typu karambit itp. ;)

jeśli ktoś wie gdzie w Krakowie można coś takiego znaleźć to bedę zobowiązany