Reklama

moj pierwszy...

Zaczęty przez rufles, 13-03-2006, 12:21:04

rufles

witam
po dlugich bojach wykonalem takie cos:
stal d2 hartowane na 60hrc
okladziny zielona micarta - boczne czesci rekojesci zrobione na szorstko co by noz lepiej w reku mokrym lezal, obrys szlifowany/polerowany.
przekladki: biale - g10 bordowe - papierowa micarta
pochewka - abs







Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
bledow trocha sie znajdzie tak w ostrzu, micarcie jak i kydexie ale zalozenie bylo jedno - wszystko jest pierwsze (pierwsza klinga, pierwsze okladzinki, pierwsza pochewka = pierwszy noz) chociaz w konkursie to pewnie bym wypadl lepiej jak bym uzyl jakiejs bardziej fotogeanicznej micarty ale to juz moze podczas kolejnych.
pozdrawiam


pecado

wymiary podejrzewam gdzieś koło 18 cm, z czego 7-8 na ostrzu?

Przyjemny kształt, klasyczny i praktyczny.
Bedą następne?

pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Sylwek Tyra

Cholernie Miodny... podoba sie, bardzo się podoba!!!

S.


rufles

wymiary - Pecado oceniles trafnie tylko troszke w innej skali:
Grubość ostrza: 3.2mm
Długość ostrza: 66mm
Długośc całkowita: 144mm
a czy beda nastepne? nie po to robilem tasmowke co by sobie stala :) 4 sa w drodze :)


pecado

Cytat: rufles w 13-03-2006, 12:37:52

a czy beda nastepne? nie po to robilem tasmowke co by sobie stala :) 4 sa w drodze :)

No super! Czekam niecierpliwie (ale Ty bądź cierpliwy ;-) )
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

cromcruah

naprawde fajny nóz, nawet gdyby był piaty to tez byłby fajny. a skoro pierwszy to ci powiem - rób dalej mo masz to coś....

_________________________________________________
cromcruah - apostoł
omnia mea mecum porto
http://crom.glt.pl

kroko

Nożyk bardzo ładny,tylko musisz pomyśleć o dopracowaniu tekstury okładzin,na zdjęciach wygląda to jak byś przerwał szlifowanie w połowie roboty.


wojtekn

nozyk ladny ale zgodze sie z przedmowcami, a moze to tylko tak na zdjeciach wyglada?

NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Cytat: Dagorn w 10-05-2006, 08:55:16
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

rufles

:) dziekuje za mile slowa a co do tekstury to niestety ale nie wiem czy dobrze wybralem od strony wizualnej - wiem ze porysowane piny zle wygladaja podobnie wyglada powierzchnia micarty... (w projekcie mialo byc na blysk) ale jak zobaczylem jak sie to fajnie w lapce trzyma to juz nie polerowalem tylko zostawilem takie ostre, szorstkie spod szlifierki. niewiem jak to zrobic co by bylo rownie przyjemne w dortyku ale ladniejsze wizualnie (pomjjam ze sama micarta uroda nie grzeszy ale to jak mowilem jest to pierwsza ktora sie do czegos nadawala...)
pozdrawiam


simon

trzymalem w lapie! jest baardzo wygodny
Kamil

Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Diabelek

Cytat: pecado w 13-03-2006, 12:39:00

Cytat: rufles w 13-03-2006, 12:37:52

a czy beda nastepne? nie po to robilem tasmowke co by sobie stala :) 4 sa w drodze :)

No super! Czekam niecierpliwie (ale Ty bądź cierpliwy ;-) )
Latwo powiedziec, a jeden z tych w drodze jest dla mnie i mi sie tak latwo nie czeka ;)
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

rufles

wybacz Diabelku ale Pecado radzi sie nie spieszyc :) w maju bedizeszm ial powod przyjechac do Podlesic sie z nami powspinac a na jednej szczycie jednej ze skalek bedize na Ciebie czekal... el'mini :}
ps. bedzie mial wymienne okladzinki na prowadnicach co by sie ladnie skladal :}


Tuco

Bardzo sympatyczny. Tylko cośik z tymi okładzinkami musisz zrobić. Mało estetycznie wyglądają.

Pozdrawiam

Tuco

"Życie nie jest romansem" powiedziała małpa gdy ją pies za ogon spod szafy wyciągał...

super

no nareszcie....jest cudny ..jak dla mnie to troche mały..ale mam nadzieje że beda większe ;-)

szkolenia survivalowe www.survivaltech.pl
szycie ekwipunku custom www.supertac.pl

rufles

Tuco wiem ze okladzinki nie grzesza uroda ale juz w nim nic nie bede zmienial on ma taki byc i jest oki :) moze kiedy sie wezme i mu jakos piny wypoleruje :)
Super: a pamietasz tego mojego "najwiekszego" (czeka na skonczenie) co to chwyt ma tylko do mojej lapki (malenkiej) ale juz chyba sie poprawilem kolejne projekty maja juz znacznie wieksze rekojesci :) wiec z macaniem nie powinno byc problemow
pozdrawiam