Autor Wątek: Tukan - ostry dźób miękka linia.  (Przeczytany 5850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• Szef działu
  • Opinii: (21)
  • *
Tukan - ostry dźób miękka linia.
« dnia: 22-03-2006, 13:14:28 »
Słyszałem dużo o dobrych właściwościach tnących Temperance. Zainspirował mnie on do zrobienia nożyka który będąc podobnym w linii będzie równie dobrze przecinał.

długość 248
klinga 113
stal N 695
twardość 59 hrc.
grubość 3,8

[imghttp://img158.imageshack.us/img158/2974/p10100087tx.jpg]http://img158.imageshack.us/img158/8708/p10100114ok.jpg[/img]

« Ostatnia zmiana: 23-03-2006, 07:16:31 wysłana przez Silurus »
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline yossar

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Tukan - ostry dźób miękka linia.
« Odpowiedź #1 dnia: 22-03-2006, 13:39:26 »
czapki z głów

całość jest piękna, co to za drewno na okładzinach?

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 22-03-2006, 14:05:37 »
Drewno to tek.

Rękojeść jest bardzo wytaliowana (wzdłuż i w poprzek osi) aby przy sporej szerokości zachować wygodę pracy w kazym chwycie.

Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline PiterM

• Opinii: (96)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 22-03-2006, 14:22:50 »
No ładne... :)
Instagram: @piotr_ma

... a w kieszeni Sebenza

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
« Odpowiedź #4 dnia: 22-03-2006, 14:27:38 »
masakra

jak pierwszy raz spojrzalem to pomyslalem ze to ma diabelnie wysoki wklesly szlif...... Zostanie w kuchni czy planujesz skórzana pochwe dorabiac ?? Bedzie miodny komplecik
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 22-03-2006, 14:37:07 »
Szlif jest płaski i pełny tnie świetnie. (W trakcie modyfikacji poprzez płynną zmianę kąta ostrzenia na lanskim zmienił się w konvex).

Jeśli chodzi o pochwy to mam skórę i koncepcję - i trzy nożyki w kolejce do nich.
Gdy przychodzi chwila że jest czas na prace ręczne to wtedy wygrywa kolejny nozyk który czeka w kolejce (a jest ich troszku).
Tak że sprawę pochewek widzę w ciemnych barwach, niestety.
A komplecik byłby miodny...

Testy kuchenne przechodził od tygodnia i to jest główne miejsce gdzie przewiduję jego działalność. Oraz ochywiście kwestie związane z kulinariami poza kuchnią właściwą.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2006, 20:14:14 wysłana przez Silurus »

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
« Odpowiedź #6 dnia: 22-03-2006, 16:41:08 »
Słyszałem dużo o dobrych właściwościach tnących Temperance. Zainspirował mnie on do zrobienia nożyka który będąc podobnym w linii będzie równie dobrze przecinał.
heheh
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 22-03-2006, 17:15:23 »
?

Offline marcins

• Opinii: (19)
  • Użytkownik knives.pl
  • ..........
« Odpowiedź #8 dnia: 22-03-2006, 17:40:47 »
Silurus - dobrze zrobiony nóz , nie ma co :) ( mnie nie siadły tylko mało misterne piny 2 kolorowe , i lustro na ostrzu ale to moje zdanie - a to kwestia gustu  tylko )
reszta jak najbardziej ok
zdrówka
marcins

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 22-03-2006, 18:03:01 »
Dzięki Marcins. Starałem się.
Jak już uprzednio zauważyłeś piny są specyficzne, dwukolorowe i składające się ze stosunkowo niewielkiej liczby elementów. Jest to działanie zamierzone. Motyw ten będzie się przewijał w moich nożykach. Lustrzne wykończenie  powstało gdyż nozyk ten dedykowałem kulinariom. Jeśli stanie się to powodem utraty jego urody ;-) to zmienię na coś łatwiejszego w utrzymaniu.

Pozdrawiam.

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
« Odpowiedź #10 dnia: 22-03-2006, 18:09:30 »
chodzi mi o to ze to nie ksztalt noza (ten ktory widzimy) czyni go dobrze tnacym,
tylko to czego zazwyczaj nie widzimy, czyli przekroj poprzeczny ostrza,
ale zapewne o to ci chodzilo tylko zle to zabrzmialo,
BTW nozyk pieknie wykonany!
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 22-03-2006, 20:06:34 »
Nie pisałem że kształt noża czyni go dobrze tnącym. Mówiąc o linii miałem na myśli ogólny wygląd bez wgryzania się w parametry.
Niewątpliwie masz rację pisząc że głównym wyznacznikiem zdolności cięcia jest przekrój poprzeczny.

Z słowa uznania dziękuję. Jesteś jedynym użytkownikiem który odniósł się konstruktywnie do moich wszystkich zaprezentowanych nozyków.
Mam nadzieję że utrzymasz ten azymut ;)

Pozdrawiam.

Offline cromcruah

• knifemaker
  • Opinii: (7)
  • *
  • operator mopa
    • crom knives
« Odpowiedź #12 dnia: 22-03-2006, 20:17:41 »
nic tutaj dodac nie moge. dojrzały nóz i dobry warsztat.

gratuluje.

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 22-03-2006, 20:34:18 »
Dzięki Crom. Nożyk dojżały gdyż długo siedział we mnie nim udało się go zrobić.
Za pochwałę warsztatu również jestem wdzięczny, staram się. Każdy następny winien być lepszy.

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
« Odpowiedź #14 dnia: 22-03-2006, 20:42:52 »
Ładnie zrobiony ładny nóż. Czysta i elegancka robota.

A napisz jeszcze, jak robiłeś, czym robiłeś, gdzie hartowałeś itd. To zawsze garść informacji, dla wielu bardzo ciekawych, a dla zaczynających szlifowanie bardzo przydatnych!
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Silurus

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 22-03-2006, 20:59:50 »
Najsampierw był kawałek blachi... ;) OK. koniec zbytów.

Generalnie był robiony ręcznie za pomocą narzedzi ręcznych. Kątówką wyciąłem ogólny zarys, pilnikiami doprowadziłem do obrysu właściwego. Pilnikami również został wykonany szlif (zgrubny), reszta to praca papierami ściernymi z wykorzystaniem różnych klocków w celu uzyskania właściwego profilu. Reszta to cierpliwość i wena twórcza.
Hartowany w Visie.
To tak w dużym uproszczeniu...

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Offline Bona

• knifemaker
  • Opinii: (93)
  • *
  • Cieszmy się małymi radościami :)
    • Bona Knives
« Odpowiedź #16 dnia: 23-03-2006, 12:53:53 »
Mnie najbardziej podoba się ta miękka linia. Może bym złagodził ostrość nibygardy, bo taki szpikulec, i deczko mniej materiału zostawił na dole dupki, ale reszta jak najbardziej OK. A o szlifie płaskim nic nie powiem, bo się nie znam, ale niewątpliwie stosunek właściwości tnących do wytrzymałości jest chyba najlepszy z możliwych.
Bardzo ładny nóż.

Czemu jedzcze nie ma logo knifemakera przy nicku tego pana...?  :question:  :question:  :question:
Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline Bona

• knifemaker
  • Opinii: (93)
  • *
  • Cieszmy się małymi radościami :)
    • Bona Knives
« Odpowiedź #18 dnia: 23-03-2006, 23:33:50 »
Zgłosiłem typ Silurusa do Seikena. Mam nadzieję, że już niedługo nożomłotek pojawi się przy nicku tego twórcy  :shades:
Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę