Autor Wątek: jak zrobic... ?  (Przeczytany 2049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline screwdriver

• Opinii: (59)
  • Użytkownik knives.pl
jak zrobic... ?
« dnia: 22-03-2006, 15:13:53 »
hej bedzie wery durne pytanie a mianowicie jakis czas temu kupiłem sobie trzy prety (o przekroju trójkąta) i pomyslałem sobie o zrobieniu czegos na wzór tri-angle - coz mój zapał opadł totalnie kiedy przyszło mi wyciac w drewnie, plastiku czy metalu - otworu o przekroju trojkąta  :-( dobrze by było aby był pod kątem - coz moze wyciac normalnie okragły mały otworek i rozpiłowac recznie pod wymiar pretów ????  Prosiłbym o pomoc doswiadczonych kolegów - moze ktos ma jakis genialny pomysł - najlepiej bez uzycia skąplikowanych narzedzi

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
Odp: jak zrobic... ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22-03-2006, 15:41:51 »
zrobic wieksze okragłe otwory, kupic poxiline albo cos co twardnieje troche wolniej i zagniesc to na koncówce pretów na pi razy dzwi okragło, a na koncu tylko wcisnac w otwory zeby nabrało ksztaltu. Poczekac az stwardnieje i koniec

jak szkoda kasy na poxiline to zawsze mozna ten patent z przedszkola: woda, srajtasma i cos tam jeszcze  :cheesey:
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline cromtang

• Szczęśliwy Tatuś :-)
  • Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • zarobiony maniak
« Odpowiedź #2 dnia: 22-03-2006, 15:53:55 »
Obol, proponujesz że tak powiem "drogę bez powrotu"  8D

ja widzę to trochę inaczej:

sorki za taką a nie inną formę rysunku, ale nie jestem grafikiem komputerowym  ;)

mam nadzieję ze screw wykuma o co chodzi
Pozdrawiam

Cromtang
9/22

Offline rufles

• Opinii: (34)
  • Użytkownik knives.pl
    • studio fotograficzne PHOTOMATIC - Białystok
« Odpowiedź #3 dnia: 22-03-2006, 16:14:06 »
a ja bym owinal precik kilkoma warstwami folii strech wstawil w pudelku pod odpowiednim katem i nalal do pudelka np zywicy... mozna tez najpierw np z wosku odlac kilka precikow (bierzemy szybke, owijamy precik folia, kladziemy na szybce, z plasteliny robimy scianki wokolo precika i zalewamy np gipsem. po stwardnieniu odwaracamy gips wyjmujemy precik i mamy forme na precik) i mozemy zrobic pojemniczek (stojaczek do precikow) w ktorym schowamy preciki, ustawimy jak w orginale pod 2 roznymi katami i co tam jeszcze do glowy przyjdzie)
pozdrawiam

Offline mossberg

• Michał SP7MM
  • Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
  • RAKANISZU
« Odpowiedź #4 dnia: 23-03-2006, 00:31:27 »
a moze po prostu katomierz, imadełko, kawałki płytki pilśniowej co by to nie zgniesc pretow i strugamy :P

ja tak dzialam i jest OK!
kat dowolny tylko przed ostrzeniem trza sie chwile dluzej przygotowac hehhe

Offline screwdriver

• Opinii: (59)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 24-03-2006, 00:08:39 »
wielkie dziekulski 4 all - kupie wiecej precików i kazdy z patentów wypróbuje - hehehe kurde troche kicha nie takie trudne ale sam na nic nie wpadłem - jeszcze raz wielkie dzieki - pzdrv screw

Offline rufles

• Opinii: (34)
  • Użytkownik knives.pl
    • studio fotograficzne PHOTOMATIC - Białystok
« Odpowiedź #6 dnia: 24-03-2006, 02:10:29 »
witam
mozna tez kawalek plastikowego plaskownika sfazowac co by katy najdluzszych krawedzi mialy ok 30st pociac tan plaskownik na kawalki i skleic w trojkatne rureczki w ktore ladnie wchodzilby precik. po sklejeniu. uciac taki kawalek rureczki pod odpowiednim katem i przykleic do plaszczyzny. przy uzyciu odpowiednich klejow napewno sie nie rozsypie no i koszt niziutki. polecam zrobic z PVC i kleju do instalacji centralnego odkurzania.
pozdrawiam