Autor Wątek: Galeria – nowe zasady.  (Przeczytany 12299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
Galeria – nowe zasady.
« dnia: 01-04-2006, 23:14:31 »
Na początek pytanie:

Czemu ma służyć Galeria?

Wydaje mi się, że prezentacji fotografii ukazujących estetyczne aspekty naszego ostrego hobby. Tak aby galeria nie stała się zbiorem tematów "Mój nowy xxx" zawierających wątpliwej jakości fotografie. Takie fotografie też są cenną informacją, natomiast ich miejsce nie jest w galerii, a raczej w odpowiednich działach tematycznych. Oczywiście można się tu pochwalić nowym nabytkiem, ale prezentowane fotografie powinny mieć odpowiedni poziom. Starajmy się tu dyskutować na fotografiami, nie nad nożami.

Innymi słowy chciałbym, aby tutaj pokazywano interesujące zdjęcia i dyskutowano raczej nad zdjęciami i ich walorami niż tylko o przedmiocie obrazowanym przez daną fotografię. Jest tu również miejsce na fotografie związane luźniej z samymi nożami czy akcesoriami. Ciekawe zdjęcia z wypadów, dziwne sytuacje to też tematy do galerii. Jedyny warunek, to poziom prezentowanych prac. Oczywiście nikt nie będzie tutaj oceniał, co jest dobrą fotografią, a już na pewno nie ja. Liczę na waszą samokrytykę.

W Galerii zawierałyby się wszystkie "estetyczne" aspekty. Techniczną stroną robienia zdjęć będzie zajmowało się oddzielne podforum "Warsztat". Tam mówimy o sprzęcie, ustawieniach, oświetleniu itp. Jest tam również miejsce do pokazywania ciekawych efektów, tricków czy porad, a przede wszystkim jest to miejsce do zadawania pytań.

Niech nasza galeria będzie naszą wizytówką.

Jest to oficjalna zapowiedź nowego podforum w ramach galerii: "Warsztat".

Jeśli macie jakieś sugestie, czy pytania dotyczące formuły galerii to ten wątek ma służyć do dalszej dyskusji.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2006, 19:56:50 wysłana przez pecado »

Offline bagnet

• Opinii: (222)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
Odp: Galeria – nowe zasady.
« Odpowiedź #1 dnia: 02-04-2006, 00:29:34 »
świetny pomysł, popieram całym sercem. Proponowałbym tylko wklejanie fotek większej rozdzielczości (a właściwie ich ikonek-odnośników). No i czy mamy możliwość wrzucania tego na serwer knives? Bo imageshack chociaż kochany, to grymaśny i gubiący fotki. Ja sam właśnie przerabiam fotografowanie pokazujące warunki naturalne oświetlenia, niezależnie od mijesca i światła.... to co widzą oczy - to ma być na fotce, tylko jeszcze statywu mi brakuje.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 02-04-2006, 00:34:43 »
Co do formy wklejania zdjęć, to zalerzy od waszej woli.

Jeśli wklejamy fotki, to max 800x600, jeśli tylko "paznokcie kciuka" ;) = odnośniki, to może być dowolna rozdzielczość.

Co do samych fotke, to mozna wysyłać zdjęcia na adres: [email protected]
Chyba działa ;) ? Samnie korzystam,bo zarejestrowałem się na imageshack i zdjęcia mi nie giną.

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (563)
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #3 dnia: 02-04-2006, 10:55:55 »
Bagnet, byłoby super trzymać wszystko na serwerze knives, ale ...
Zawsze jest jakieś ale, zdjecie w porządnej rozdzielczości zajmuje około 0,5 MB, wrzucenie go a potem ponowne ściągniecie przy otwieraniu spowodowałoby taki ruch, że musielibyśmy co miesiąc wykupywać powiekszenie limitu. Jestem za tym, aby na serwer wrzucac tylko fotki z "konkursu kalendarzowego" i to te z pierwszych trzech miejsc. No i oczywiście jeśli Wojtas uzna, że któreś zdjecie trzeba mieć, to wtedy on decyduje :)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 02-04-2006, 12:08:32 »
No to mamy wykładniE ;) .

W sumie racja, a rejestracja na imageshack to nie żadna filozofia. Szczerze mówiąc dzięki temy nie starciłem części zdjęć po awarii kompa.

Offline Szeryf

• Opinii: (26)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 02-04-2006, 16:37:53 »
Nareszcie!! Ktoś podjął ten temat. BRAVO! Bo już zacząłem omijać ten dział :( z ww powodów...

Offline flybig69

• odmieniec
  • Opinii: (137)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 02-04-2006, 16:59:12 »
A fotki można też wrzucać na  www.fotosik.pl i z tamtąd wklejać ...

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 02-04-2006, 17:24:13 »
POstaram się w miarę wolnego czasu posprzątać galerię, ale nie będę zbyt okrutny. Prawo nie działa wstecz ;).

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 04-04-2006, 12:31:46 »
No to spróbujemy trochę posprzątać.

Offline GAWEŁ

• Opinii: (21)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 11-04-2006, 21:39:12 »
Super Wojtas! Właśnie niech zdjęcia w Galerii mają swój poziom.Niech dostarczają nam doznań...Myślę,że takim "poligonem" może być Warsztat.Jeżeli jakieś foty z Warsztatu będą OK (a publikujący je nie bedzie tego pewny) to hop je do Galerii.Na przykład.
(mogę tę swoją jedną pozytywnie ocenioną fotę tu wrzucić? :cry:)
Kocham życie. Coraz bardziej...

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 11-04-2006, 22:37:48 »
Oczywiście, tylko pytanie czy nie lepiej zrobić nowe uwzględniając podane uwagi ;) .

Offline GAWEŁ

• Opinii: (21)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 12-04-2006, 15:02:43 »
pewnie,że lepiej!
wziąłem uwagi do siebie (tak myślę) i próbuje jeszcze raz...
Kocham życie. Coraz bardziej...

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 20-04-2006, 22:23:12 »
Po ostatnim przeglądzie galerii wprowadzam nową zasadę. Max. 10 zdjęć.
I to nie w jwednym poście, ale generalnie. No chyba, że bezie wyraźna prośba o zamieszczenie większej ilości.

Nadmiar będę usuwał wg kolejności pokazania w poście. Także sugeruję mocną selekcję.

Offline G3d

• Plugawy Poganin
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (39)
  • *
  • Człowiek Kydex
« Odpowiedź #13 dnia: 12-03-2007, 01:19:43 »
Nie wiem czy ktos czyta ten watek, ale mam prosbe do wrzucajacych foty: edytujcie je bez usuwanie EXIFA, czesto gesto mozna sobie popatrzec na ustawienia zamiast pytac o wszystko.
Metrotactics 2004
G3D - CUSTOM CNC GEAR na Facebooku

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 16-09-2007, 10:47:22 »
Ludzie proszę zastanówcie się czy zdjęcia które zamieszczacie nadają sie do galerii.
Najlepsza byłaby własna krytyczna selekcja.

Nie było mnie jakiś czas i znowu jest kiepsko.
Jeśli chcecie się pochwalić nowym nabytkiem, jest od tego odpowiedni wątek i pozostałe fora tematyczne.
Jak chcecie pokazać zdjęcia z wycieczki to też jest podforum.
Jeśli chcecie oceny zdjęcia to jest atelier.

Jeśli chcecie zamieścić któreś z powyższych zdjęć w Galerii, to niech będzie to zdjęcie, z którego jesteście dumni.
Aleniech będą to zdjęcia z których jesteście dumni, a nie kiepskie zdjęcia sprzętów, z których jesteście dumni

Rzeczywiście dobre zdjęcie może przedstawiać wicka za kilkanaście złotych, czy nawet bazarową chińszczyznę. To że na zdjęciu jest wasz ulubiony/nowy sprzęt za kilkadziesiąt/kilkaset/kilka tysięcy złotych nie czyni zdjęcia dziełem sztuki.

Chcielibyście wchodząć do prawdziwej galerii ogladać zdjęcia z imienin cioci Zosi, czy wakacji wujka Józka?? Krzywo pokadrowane, kiepskiej jakości?
Wiem że bardzo chcecie pokazać co macie w domach, ale nie od tego jest galeria.

Offline bagnet

• Opinii: (222)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #15 dnia: 16-09-2007, 11:30:44 »
Wojtku, rozumiem Twoje wołanie na puszczy, ale chyba po to właśnie jest moderator, żeby czasami przywołać do porządku, jak nie słowem, to czynem (absolutnie w dorbym rozumieniu tego słowa). Rozumiem, że chciałbyś w galerii widzieć SZTUKĘ, ale pojęcie sztuki ma różny wymiar. Nie jest tak strasznie dużo nowych wątków, aby sobie z tym nie poradzić (niestety). Więc lepiej szczerze mówiąc w tą stronę (że za dużo i może nie pasują) niż w drugą (mam to w d..., nie pokazuję). Howgh!
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.