Autor Wątek: Randall King  (Przeczytany 2157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shadow876

• HellToy
  • Opinii: (43)
  • Użytkownik knives.pl
Randall King
« dnia: 05-04-2006, 23:10:13 »
Witam,
Zainteresował mnie taki kawałek stali jako alternatywa dla BK-11. Co o tym sądzicie? Ciekawa zbieżność nazw firm. :dodge:
http://davesknifeworld.com/browseproducts/Randall-King-Snitch--Integral-Neck-Knife--ATS-34--Kydex-Sheath--In-Stock-Now.html
pozdr
Shad

Offline Wiko

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Randall King
« Odpowiedź #1 dnia: 05-04-2006, 23:27:50 »
Maleństwo.

Dobre jeśli ktoś rzeczywiście chciałby nosić na szyi, albo jako nóż zapasowy do awaryjnych sytuacji.
Uchwyt rękojeści chyba na dwa palce.

Z ostrzem poniżej 5 cm trudno sobie wyobrazić inne zastosowania niż cięcie różnych drobiazgów,
gdzie potrzebne jest cokolwiek ostrego (sznurki, opakowania, kijek do kiełbaski), ewentualnie
ostatnia deska ratunku przy samoobronie. Jeśli wyeliminować to ostatnie zastosowanie, to lepiej się spisze
i mniej obciąży budżet dowolny mały wiktorek.

Offline shadow876

• HellToy
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 06-04-2006, 07:53:03 »
Mam jeszcze jedno pytanie , czy ktoś coś wie blizej na temat Randall King.??? :dodge:
pozdr
Shad

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
« Odpowiedź #3 dnia: 06-04-2006, 08:48:41 »
pewnie już czytałeś, ale tak na wszelki wypadek:

www.randallkingknives.com/

Pojecia nie mam co to to jest i w ręku nigdy nie miałem, ale jeśli designiem zajmuje się Jim Burke i śmigają na ATSie, to można się spodziewać przyjemnych rezultatów. Zbieżność nazwisk to raczej marketingowo wykorzystany przypadek a knifemakerów o nazwisku Randall trochę by się znalazło.

Offline shadow876

• HellToy
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 06-04-2006, 14:14:55 »
Tak Wyszu to czytałem. Hmmm , chyba się skuszę , zwłaszcza że na e-bay są bardzo fajne ceny.
pozdr
Shad

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 06-04-2006, 23:09:49 »
A ja mam tego Snitch'a i jestem zadowolony.

Jeśli coś miałoby być neckiem, to ten projekt jest bardzo rozsądny. Właśnie ze względów na rozmiary, ale także dzięki masie.
Uchwt pewny jak na dwupalczasty, a całość zupełnie użytkowa. Oczywiście w zakresie zastosowań małego zapasowego ostrza ;) .

Offline Seiken

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 07-04-2006, 04:11:27 »
Randall King ( King to nazwisko ) to knifemaker z ponad 10 letnim stazem , od 1.5 probuje rozwinac skrzydla jako factory.
Przypuszczam ze ogladaliscie The Last Of  The Mohicans , Randall wykonal wyszstkie noze do tego filmu ( 56 sztuk ) , po tym zanagazowala go znana firma automatow Paragon , gdzie pracowal zdaje sie 7 lat. Tak ze za obecna firma stoja lata doswidcznia i naprawde custom work.
Wracajac do nozy , jego uwczesne automaty ( bo tylk oto mialem w lapie , chodza mieko i precyzyjnie ( nie kopia tak ja wiekszosc innych ) , jakosc wykonia bez zarzutu , jedyne co mnie odrzzuca , to zbyt wielka ilosc napisow i rozych ozdobnych pierdulek.

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 07-04-2006, 07:41:50 »
To się zdziwiłem, bo byłem pewien, że noże i toporki, do ostatniego Mohikanina robił Winkler.

http://www.winklerknives.com/knives.asp?id=35

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 07-04-2006, 08:21:35 »
w katalogu pisza ze robil noze do: "the last of the mohicans", "the crow", "sommersby", "geronimo".
hmmm
nie podobaja mi sie te noze, wlasnie przez to o czym pisal Seiken
There are no tactical knives, only tactical minds
FP