Autor Wątek: pilnik Schneider+Kleini //// Klej do wypełnienia pinów  (Przeczytany 18850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
Witam

Bylem wczoraj w praktikerze obejrzec pilniki, szlifeirki , edc eee znaczy etc :)(generalnie wyposazam warsztat od nowa, raz a porzadnie)
oprocz pilnikow Topex :cheesey: byly jeszcze nastepujace:
HELPMATE 24 zl (opakowanie 3 sztuki, 2 plaskie i jeden okragly)
Schneider + Klein 1 szt. 25-40 zl ( raczki wygladaly na porzadne, ogolnie pierwsze wrazenie na + )

mam pytanie jakie polecilibycie dobre pilniki (wole dac raz a drozej niz kupowac polsrodki)
czy ktos z was uzywa pilnikow ktore wymienilem ?

tarniki do drewna to juz nie problem bo drewno nie jest tak wymagajace jak stal :)

Ze schneider + klein byly tez piłki i brzeszczoty , jesli okazesie ze ta marka jest ok to pewnie wezme wszystko na raz

zakladam topic bo nic o tych pilnikach nie znalazlem na forum
« Ostatnia zmiana: 23-04-2006, 11:36:57 wysłana przez Trollsky »

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
Odp: pilniki Schneider + Klein
« Odpowiedź #1 dnia: 06-04-2006, 17:13:32 »
Z pilnikow ktorymi robilem w stali zdecydowanie najlepsze byly Bahco, ale obecnie malo sklepow je sprzedaje, i nalezy raczej ich szukac w specjalistycznych hurtowniach, ale naprawde warto. W Castoramie sa tez niezle pilniki Viaala, a w LeroyMerlin firmy Talabot (chyba tak sie nazywa), tez nienajgorsze. Z tanszych, a przyzwoitych robi polska Befana.
Schneider+Klein jeszcze nigdy nie uzywalem, ale wygladaja zachecajaco, wiec pewnie sobie jakis kupie.
Acha,jesli sie nie zorientowales, to Schneider+Klein ma trzy klasy narzedzi: z niebieska etykietka to te najgorsze, totalnie amtorskie, z czerwona to te sredniej przyzwoitej klasy i z czarna to narzedzia profesjonalne. Pilniki S+K widzialem dotychczas tylko w wersji z czerwona.
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 06-04-2006, 17:24:04 »
Fred dokladnie, duzo firm korzysta z "kolorowania" np. bosch
a co do pilnikow to byly pakowane na czerwono i mialy podpis "Masterline"
A te Bahco o wiele drozsze ? pamitasz moze ile kosztuje przykladwo płaski pilnik szeroki na 20 mm ?

Offline Fred

• knifemaker
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 06-04-2006, 17:35:45 »
Ostatnio Bahco kupowalem ze trzy lata temu chyba. Za plaski o szerokosci 25 mm dalem jakies 45 zeta.
I jeszcze firma DICK, podobno bardzo dobre pilniki, ale nigdy nie mialem okazji osobiscie ich uzywac
http://www.pat.net.pl/narzedzia.php?category=14&section=Pilniki+DICK&id=39
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #4 dnia: 06-04-2006, 20:20:41 »
Fred chyba mnie ukierunkowales na bahco :) mowisz ostre jak w dniu zakupu, pieknie zbieraja stal ?
znalazlem linka takiego
http://www.bahco.com/asp/pubs/index.asp?lngStructureID=11750&lngMenuID=11778
jest w gliwicach , jutro tam przedzwonie

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 06-04-2006, 22:20:39 »
Do tej pory przy robieniu noży bawię się pilnikami, więc już co nieco mogę powiedzieć.  :cheesey:
Używam dwóch pilników Befana (płaskie o szerokości 20mm, różnią się nacięciem)  i jednego Bahco, płaski o szerokości 25mm.
Pilniki Befany są całkiem niezłe i mają dobrą cenę (około 12-15zł). Jeden z tych pilników (najczęściej używany) już konkretnie zajeździłem, zaczyna się ślizgać, i w wielu miejscach widać, że ząbki się stępiły, a nawet wykruszyły. Ale  był używany dość intensywnie.  :cheesey:
Pilnik Bahco natomiast jest używany rzadziej (kończę nim wyprowadzone z grubsza kształty), ale od razu widać że jest ostrzejszy i mocniej "zbiera" stal.
To naprawdę dobry pilnik, ale drogi, w ubiegłym roku zapłaciłem za niego około 40-45zł.
Pozostałych pilników, które już wymieniliście, nie miałem okazji używać, więc się nie wypowiem.
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline kroko

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #6 dnia: 07-04-2006, 10:17:10 »
Mogę polecić firme Vialla jak na tą cene mają dobre pilniczki.niedawno kupiłem na zamówienie frezowany pilnik Bacho(88 zł.)i niestety musiałem go oddać,po zareklamowaniu na nierówne frezowanie przysłali jeszcze gorszy,żałuje,bo Yahoo ma taki i miałem okazje nim popracować,ale te które mi przysłali nie nadawały sie do pracy przy nożach.

Offline Sanguarian

• Concept Designer
  • Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
    • www.sanguarian.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 07-04-2006, 17:01:03 »
Wlasnie zamierzalem kupic nowe pilniki, stare juz sie nie nadaja do pracy :-( i tu pytanie czy warto zakupic ten pilnik:
http://www.narzedziowy.com.pl/product_info.php?products_id=5887&currency=PLN
Lub polecilibyscie jakies inne pilniki ktore mozna zamowic w necie, nie mam zabardzo czasu biegac po sklepach :shades:
Voluntas Vincet Omnia

Offline rufles

• Opinii: (34)
  • Użytkownik knives.pl
    • studio fotograficzne PHOTOMATIC - Białystok
« Odpowiedź #8 dnia: 07-04-2006, 18:52:23 »
rozumiem ze topexy zle, sporo osob pisalo tez ze stare polskie pilniki sa dobre tylko skad je wziac :) to ze Bahco jest ok albo inna "droga firma" ale wlasnie droga... a moze by tak pojsc na rynek i poszukac u ruskich? jakis czas temu kupilem sobie zestaw iglaczkow a byly tez i wieksze w cenach o wiele nizszych niz te wszystkie super pilniki... w sumie niby kto co woli ja tam jestem zadowolony.
ps. slyszalem o jakims cudzie pilnikowym za ok 100pln firmy bahco co to niby zbiera stal jak drewno ale nie wiem jak toto nawet wyglada.
pozdrawiam

Offline NAZIR

• Moderator
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 08-04-2006, 02:03:27 »
A ja właśnie dzisiaj czyli już wczoraj odebrałem nowy pilniczek. Płaski Bahco 30x300mm, cut Oberg 1. 60zł dałem - wyniosło mnie taniej niż powinno, bo dystrybutorsi namotali okrutnie i ciut przydługo musiałem nań czekać. Postaram się z rana zaatakować nim D2 i dam znać jak się sprawuje.
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline kroko

• knifemaker
  • Opinii: (91)
  • *
    • blejdart
« Odpowiedź #10 dnia: 08-04-2006, 16:06:35 »
Nazir,zdaje sie że go macałem.Pisało że zgróbny,ale nie ma ciut za drobnych ząbków?

Offline NAZIR

• Moderator
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 08-04-2006, 17:01:28 »
Ja go z firmy PUH WATRA przy pl.Bernardyńskim odbierałem - nie wiem czy to ten macałeś i czy tam czy gdzieś bliżej źródła ewentualnie. Zębiska zdają się być wielkie, ale są niskie (jak na 1 przystało). Zresztą voila foto.

A tymczasem cóż mogę rzec; pięknie zbiera... do czasu aż zbierać powoli przestaje. No kurważ mać albo ta moja D2 jest chuj wie z czego i jaka albo ja się nie umiem pilnikiem posługiwać. Może ktoś by jakiś tutorial tej przeskomplikowanej czynności popełnił? Podług zaleceń Kruga pierwej nakarmiłem bydlę miedzią ćwiczebnie zanim gom do stali dopuścił. Nacisk stosuję umiarkowany, w drodze powrotnej kiedy pilnik nie pracuje nieco mniejszy. Nie wiem czy się okurwieniec tępi czy oną stalą obkleja czy co jeszcze. A może go trzeba dwoma palcoma prowadzić ciężarem własnym owegoż jeno materiał muskać w dłoni drugiej filiżankę z cappuccino dzierżąc z palcem małem wyprostowanym wysublimowanie?  :mad:
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 08-04-2006, 17:17:43 »
Wydaje mi się, że stal D2 jest dość twarda sama w sobie i dlatego jest tak wredna w obróbce.  :?
Ja miałem podobne wrażenie jak szlifowałem swoje noże. Na początku, gdy jeszcze pilnik był nowy, to "zbierał" metal super, a później wyraźnie było widać, że pilnik zaczyna się tępić (drobne wykruszenia na zębach pilnika), i ślizgać na obrabianym materiale.  :frown:
Ale mimo wszystko, pilnik nadawał się dalej do użytku, choć stracił na efektywności. :-(
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline rufles

• Opinii: (34)
  • Użytkownik knives.pl
    • studio fotograficzne PHOTOMATIC - Białystok
« Odpowiedź #13 dnia: 08-04-2006, 17:33:45 »
witam
trzeba tez pamietac o jednym. podczas pilowanie nie dotykamy palcami powierzchni ktora pilujemy bo sie pilnik bedzie slizgal!
pozdrawiam

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #14 dnia: 13-04-2006, 15:34:21 »
calkiem przypadkiem kupilem dzisiaj 2 pilniki Befany, plaski 28 zl okragly 22 zl , jestem daleko od warsztatu wiec sprawdzilem je na szybko na łysce ze sztucera, zbieraja niezle, jestem pod wrazeniem :)

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 13-04-2006, 17:35:35 »
OK, Bahco jest importerem Viiala, wiec moze powstac male zamieszanie...
W Castoramie wisza Viiale (nazwe maja wytrawiona), a na etykietce sklepu jest "Bahco".
Kosztowaly mnie 25-35 za sztuke. Mam jeden plaski i jeden "polokragly".
50HS (czyli resor) dra jak glupie, ale jak trafilem na zahartowany material, to powstaly na nich rysy.

Offline Tui

• knifemaker
  • Opinii: (6)
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 14-04-2006, 07:48:19 »
niektórzy producenci podają twardzość pilników np Pferd z regóły polnik i tarniki do drewna są hartowane 58-63 HRC i z regóły tarniki  w tej niższej twardości a piliki w tej wyzszej ale nie jest to regółą. Kupujące pilniki do odtrzenia pił (czy okrągłe czy płaskie) macie raczej pewność że będzie to 63 HRC bo muszą ździerać stal hartowaną ale nie będą to zdzieraki a małe gładziki. Te powszechnie chwalone bahco małe okrągłe służą do ostrzenia pił motorowych i dlatego mają takie dobre parametry. Dober będą też małe płaskie do ostrzenia pił od krajzegi.

Offline aambeeld

• Opinii: (29)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 14-04-2006, 08:29:34 »
I jeszcze firma DICK, podobno bardzo dobre pilniki, ale nigdy nie mialem okazji osobiscie ich uzywac
http://www.pat.net.pl/narzedzia.php?category=14&section=Pilniki+DICK&id=39

www.dick.biz

DICK... mają wspaniałe, acz drogie narzędzia (ech, te japońskie heble, piły, młoty....), ale niektóre pozycje w ofercie można kupić 3 razy taniej w polskim necie - choćby iglaki z posypem diamentowym.

Wydawało mi się, że DICK zajmuje się raczej obrotem nie produkcją narzędzi... Jełśi się myle to mnie poprawcie.
Sursum corda

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
« Odpowiedź #18 dnia: 15-04-2006, 16:12:58 »
Od czasu dłuższego używam pilnika Viiala o gradacji=1. Mam go około pół roku, towarzyszył mi przy czterech szlifach. Nadal jest pieruńsko ostry (szlify robię pół na pół - taśmówa, równam pilnikiem bo nie umiem się dobrze taśmą posługiwać), wyłamanych zębów ma tylko kilkanaście. Kosztował ca. 20PLN w Castoramie.

Dla porównania pilnik Topex był do dupy po jednym szlifie. (Ale mi porównanie...  :rolleyes: )

Viialę polecam.
« Ostatnia zmiana: 15-04-2006, 16:14:30 wysłana przez A`te »
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 18-04-2006, 17:43:24 »
Scheisse, gradacja 1 to jeszcze pilnik??? Ja mam 3ki i jakies takie grube rysy robia... Cholera...

A nazwac firme "DICK" czyli "FIUT" to jest grube nieporozumienie... ;)
I czemu, na Hefajstosa, tam sa strugi za 260 Euro????