Autor Wątek: Mini Socom  (Przeczytany 4289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Opinii: (79)
  • Predator killer
Mini Socom
« dnia: 10-04-2006, 16:18:31 »
Dawno, dawno temu, a dokladnie 2 marca 2005 roku wstając z łóżka nie sądziłem, że ten dzień będzie inny niż dotychczasowe nudne dni spędzone w pustym biurze przy nudnych papierkach. Niestety ten dzien nie okazał się nudny, no i w dodatku troszke pozmieniał moją przyszłość. Wszystko to za sprawą duch ludzi: Seemana i pana listonosza, ktory tuż prze godziną 11 zastukał do mojego biura i przyniósł mała przesyłeczkę.
Po rozpakowaniu papierów ukazało się ladne pudeleczko z logiem MT. Po otworzeniu ukazał się... Kur*** jakie to małe !!! No nic, takie "coś" sobie kupiłem to takie będę miał. Po wyjęciu z opakowania jeszcze gorsza załamka. Lekkie, delikatne i wogóle jakieś takie nijak nie przypominające mini Socoma ze zdjęcia. Chociaż ząbki miało i to był plus.
No ale przejdźmy dalej.
Kuchnia... ha ktoś kto kupuje 3" z przeznaczeniem kuchennym musi sie chyba mocno nad sobą zastanowić :D . Chlebek niby można na około objechać, ale jeśli nie trzeba, to lepiej wziąść coś wiekszego z szuflady. Bułeczka... możemy rozłupać palcami więc nóż za niespełna 150 $ powinien również dać rade. I faktycznie daje !!! No ale to chyba troszke mało żeby powiedzieć, że dobrze zainwestowałem pieniądze. Test pomidorowy... no i następna porażka - nie za bardzo lubie pomidory :D . Wnioski: do kuchni to on sie nie za bardzo nadaje, ale już kuchnia polowa czyli grill i ognisko znacznie lepiej. Da się nim naprawdę wygodnie zastrugać kij, bądź ponacinać kielbaske na grill.
Testy w pracy to już mogę powiedzieć, że testy dosć mocne. Jako że pracowałem w tamtych czasach w firmie reklamowej zajmującej się drukami wielkoformatowymi, nóż był nieodzownym kompanem. Wyciąganie zszywek z twardego drewna (ułamałem przy tym raz czubeczek), cięcie wydruków na fiolii i papierze "na szkle", bądź bespośrednio na maszynie po aluminiowej listwie, to był ładny wycisk. Do tego cięcie rur z prasowanej tektury o grubości czasem 1 cm (tutaj również ząbki okazuja się niezastąpione), odpakowywanie materiałów poniewierających się po pracowni całych w piachu i kurzu przeplatane z cięciem delikatnych niczym jedwab materiałów wymagało często gruntownego ostrzenia 2 razy dziennie. I tak przez niespełna pół roku. Gdy nie pamiętamy czy ostatnio nóż ostrzyliśmy w czerwcu czy we wrześniu cieżko określić czy dobrze trzyma ostrość, a w taki sposób dość szybko mogłem się przekonać o wytrzymałości ostrza. Jedynie liczba ostrzeń zmusiła mnie do przeprofilowania ostrza na 15 stopni na strone i nóz nadal tnie jak skalpel. Po tamtej pracy mogę powiedzieć, żę ten noż jest wartej każdego grosika, którego za niego dałem (a było ich wbrew pozorom bardzo malutko ;) ).
Nóż dla mnie ma nie tylko pracować ale przede wszystkim cieszyć oko. No i w tej dziedzinie maleńki MT spełnia moje wymogi w 200%. Jest śliczny, wykonany naprawde bardzo dobrze, minimalny BP, który w momencie załapania blokady przestaje istnieć. Sama tytanowa blokada lepiąca się tak, że ciężko ją odblokować z czasem sie minimalnie wyrarła i już nie ma efektu "Super glue" ale nadal jest pewna i niezawodna. W sprawie linerlocka pomijam specjalnie temat bezpieczeństwa i kilkakrotnego ucięcia sobie kciuka przy składaniu noża, bo chyba żaden model nie ma wbudowanego zabezpieczenia w postaci alkomatu ;)
Podsumowując
Mini Socom jest w mojej kieszeni nieprzerwalnie już od 2 lat. Przez ten czas były chwile zwątpienia i chęci zmiany nacoś innego ( Raven od Erniego, Hornet MOD) ale całe szczęście żadna zamiana nie doszła do skutku. Były również próby z ostrzem plain w postaci mini piki, ale jako że nożyk sie nudził wysłałem go do Suwałk :D .
Pora na pare fotek i przedstawienie ewolucji mojej zabaweczki ;)

Pierwotnie

Pierwsze modyfikacje (wkładki w rekojeści z egzotycznego kija od szczotki)

nastepnie mirror i czarny mahoń

Z większym i starszym bratem i Vectorem

no i najnowsze w niezbyt jak zawsze udanej sesji zdjęciowej
http://www.knives.pl/forum/index.php?topic=43344.0
« Ostatnia zmiana: 11-04-2006, 10:02:37 wysłana przez Diabelek »
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

Offline Psycho

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
Odp: Mini Socom
« Odpowiedź #1 dnia: 10-04-2006, 16:31:17 »
Fajna Recka fajnego noża :D

Dodaj może jeszcze opis Customizacji tzn wymiany wstawek w rękojeści i robieniu mirrora :D
Fan Benchmade  i Fallknivenów

"Psycho , Ty w gruncie rzeczy nie wyglądasz na psychopatę" - Wemi

Z powodu wszystkich dni jakie przeżyłem , jestem tym kim jestem.

Offline andorfine

• żul i darmozjad
  • Opinii: (35)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 10-04-2006, 17:13:23 »
fajny tekst :D socom z mirrorem swietnie wychodzi na zdjeciach
"If you do not change direction, you may end up where you are heading" - Lao Tzu

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Predator killer
« Odpowiedź #3 dnia: 10-04-2006, 17:16:19 »
ale na codzien wyladal paskudnie, caly czas wypalcowany i przez to poszedl na satin, ale jak znajde kiedys cos porownywalnie mi pasujacego (albo drugiego MS ;) ) to wroci polerka i pojdzie na poleczke bo fajnie wygladal
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"

Offline zagajnik

• Nożofil....
  • Opinii: (203)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Microholik - wygląda, że nieuleczalny....
« Odpowiedź #4 dnia: 10-04-2006, 17:24:30 »
Diabełek....z opisu tego co robiłeś z microtusiem wynika jasno, że postawiłeś się w pozycji inkwizytora, a nożyk zredukowałeś do pozycji czarownicy :mad: I ja miałbym dać Ci pomacać moje Halo? Never!!!!!
 ;)
PZDR    Jacek
Swoja drogą....ile może wytrzymać takie maleństwo? :dodge:
PZDR

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Predator killer
« Odpowiedź #5 dnia: 10-04-2006, 19:33:15 »
oj bardzo duzo moze wytrzymac, az sam sie czesto dziwilem :D , nawet teraz gdy ma niby duzo bardziej delikatna krawedz nadal mozna spokojnie otwierac koperty w zegarkach sama krawedzia i nie ma wiekszych lekow

Online Campo

• Opinii: (190)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ryzyk Fizyk
« Odpowiedź #6 dnia: 10-04-2006, 23:04:30 »
Jak dla mnie to jest to idealne miejskie edc. Lekkie, piekielnie ostre, i ten dźwięki zapadającej blokady... 8D
Przestałem o nich myśleć taką naturę mam...

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
« Odpowiedź #7 dnia: 10-04-2006, 23:32:08 »
fajnie sie czyta o tym maluchu. U mnie niestety MS automacik słuzy przedewszystkim do klikania  :?
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline kamboras

• Opinii: (477)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 11-04-2006, 01:15:30 »
Diabelek, a ten większy i starszy brat to wciąż jest w domu ? Bo ja ostatnio podobnego adoptowałem. Podobnego ?
wszystko bzdury nos do góry

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Predator killer
« Odpowiedź #9 dnia: 11-04-2006, 09:33:37 »
Kamboras: niestety to moje chyba nieosiagalne marzenie, elite tactical z S90V w dodatku w manualu, a przyjechal do Czestochowy razem z Vectorem tylko na kilka godzinek z Wojtasem, ale wiem ze Wojtek go puscil w swiat wiec to bardzo mozliwe ze to ten ;)
Obol: tez mi sie widzi takie klikadelko do zabawy, wlasnie MSE w automacie, choc wolalbym starego MS w D/A koniecznie tanto no i moze tez combo ;) , ale to juz bedzie ciezko dopasc zwazywszy ze od ponad 2 lat jestem na budo i teraz tu i przez ten czas tylko ten MS sie pokazal na bazarku, a D/A tylko czasem na microholics sie pojawia

Online Campo

• Użytkownik knives.pl
  • Ryzyk Fizyk
« Odpowiedź #10 dnia: 11-04-2006, 16:18:17 »
...choc wolalbym starego MS w D/A koniecznie tanto no i moze tez combo ;)...
mówisz- masz  :P, (wyobraź sobie, ze to D/A i że ma połowę ostrza w ząbkach) ;)

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Predator killer
« Odpowiedź #11 dnia: 11-04-2006, 16:27:17 »
sliczniutki   
tylko pozazdroscic, nie musi byc combo i D/A taki by mogl byc :D
a to nie przypadkiem nagroda w konkursie ze 2,5 roku temu na Budo ufundowana przez Pitera ??

Online Campo

• Użytkownik knives.pl
  • Ryzyk Fizyk
« Odpowiedź #12 dnia: 11-04-2006, 16:52:40 »
Ano to nagroda  :grin:, służy mi dzielnie od tego czasu, otworzył już sporo puszek tuńczykowych, przeciął pełno metrów wykładzin- nic w tej czynności mu niedorówna- afkorz jest kilka rysek, ale to ciągle nie przeszkadza mu z goleniu włochów z rąk czy nóg :-)

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Predator killer
« Odpowiedź #13 dnia: 11-04-2006, 18:42:21 »
:shades: ma sie pamiec :D
w takim razie zdjecie Twojej kosalki powinno byc nad moja recka, bo to od tego noza zaczela sie moja przygoda z ostrzami ;) , Piter konkursem "zmusil" mnie do zalogowania na Budo ;) , a jako ze nie wyglralem to musialem kupic sobie tez takiego samego i udalo sie :D
grauluje farta (choc chyba raczej wiedzy powinienem bo konkurs byl zamotany wtedy) i pieknego ostrza ;)

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 11-04-2006, 21:02:20 »
no, fajny ten Socomek Campo :) wogole mini Socomy sa fajniejsze od mini Socomow Elite :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Online Campo

• Użytkownik knives.pl
  • Ryzyk Fizyk
« Odpowiedź #15 dnia: 12-04-2006, 09:32:21 »
heheheee, a ja ciągle Ci lece browara  :shy:

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 12-04-2006, 10:11:36 »
hehehe bede doliczac odsetki ;)
FP

Online Campo

• Użytkownik knives.pl
  • Ryzyk Fizyk
« Odpowiedź #17 dnia: 12-04-2006, 12:46:27 »
skoro chce setki to bedzie browar i seta, a co!!  ;-)

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 12-04-2006, 21:22:22 »
trzymam Cie za slowo :)
no i oczywiscie przy tym piwie chetnie sie pobawie ta zabawka :D
FP

Offline MaciekK

• Szef działu
  • Opinii: (27)
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 12-04-2006, 22:10:57 »
Swietny tekst, Diabelek! Rzeczowy i z polotem ;) .
Ostateczna wersja custom - lustro wyglada niesamowicie, za to okladziny nie do konca w moim guscie. Drewno raczej pasuje mi do klasycznych klimatow, chociaz tutaj wyglada na solidnie zrobione.
To tylko moje zdanie.
No ale ten mirror...

I musze zgodzic sie z kaligula, ze Socomy (i Mini Socomy) bardziej mi sie podobaja od wersji Elite - nie umniejszajac tym drugim. Moze przez wieksza prostote projektu?

Dzieki za artykul jeszcze raz!

Pozdrawiam,
MaciekK