Autor Wątek: Blackhawk - customer service  (Przeczytany 2290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
Blackhawk - customer service
« dnia: 14-04-2006, 21:25:39 »
Witam, dzielę się dzisiaj z Wami refleksją na temat jakości obsługi Blackhawk. Jestem pod wrażeniem. Otóż kupiłem ponad rok temu MOD Hornet-a. Jest to (obok LCC) mój ulubiony nożyk - w odróżnieniu od tamtego - jest to zdecydowanie mój EDC. Jako że lubię nosić folder na klipsie, pochewka spoczywała sobie w szufladzie biurka. Niestety, jakiś miesiąc temu zauważyłem, że śrubki trzymające klips są dziwnie luźne. Próbowałem je dokręcić bitami z charge'a (działało w przypadku śruby głównej), ale okazało się, że nie pasują. Pasowały natomiast durne torxy kupione na przysłowiowym bazarku. Nabrałem wówczas podejrzeń, że któryś z poprzednich użytkowników majstrował przy klipsie i zagubił oryginalne srubki, wkręcając w to miejsce inne - podobne, ale metryczne. Bojąc się zgubić hornecika, zdjąłem klipos i nosiłem folder w pochewce na pasku. Jednak niezbyt mi to odpowiadało. Napisałem  zatem maila do Blackhawka (z ich strony www), opisując czego mi potrzeba. Nie liczyłem szczerze mówiąc na wiele, bo wszak fakt zgubienia oryginalnych srub po ich uprzednim wykręceniu  nie jest objęty żadną wieczystą gwarancją nikogo. Miałem jednak nadzieję, że  może chociaż napiszą mi , jaki to jest typ, żebym wiedział, czego szukać. Napisałem i nic. Byłem nawet w ŚN, bo myślałem, że coś mi tam koledzy poradzą i faktycznie, ov_Darkness podsunął mi pomysł, żebym skontaktował się w Piterem. Zanim to nastąpiło, otrzymałem tydzień temu bardzo miłego maila od pani Stephanie Denton z Blackhawk, informujący mnie, iż wysyłają mi śrubki i żebym dał jej znać, gdybym czegoś jeszcze potrzebował. No i przed chwilą przyjechały (nadesłane UPS-em) z fakturą 1.00 USD. jako "Replacement parts". W paczuszce przyszły nie dwie (brakujące) ale cztery śrubki i mały kluczyk imbus. Niby nic, drobiazg, ale podnosi na duchu. Oczywiście od razu sprawdziłem, czy pasują,  wszystko OK, teraz klips trzyma, jak przyspawany. Dla użytkowników MOD-a podaję namiary

Stephanie Denton ([email protected])
Administrative Support
BlackHawk Products Group
4850 Brookside Court
Norfolk, VA  23502
(757) 436-3101 x3832
The skyline was beautiful on fire / all twisted metal stretching upwards / everything washed in a thin orange haze
I said: "kiss me, you're beautiful - these are truly the last days"

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
Odp: Blackhawk - customer service
« Odpowiedź #1 dnia: 14-04-2006, 21:36:37 »
tak dziala serwis 90% firm produkujacych noze :) tzn tych, ktore chca dozyc nastepnego dnia ;)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
« Odpowiedź #2 dnia: 14-04-2006, 21:41:14 »
Być może tak jest, ale dotychczas nie miałem takich problemów , zaś tu ujęło mnie to, że chciało sie się pieprzyć z durnymi śrubkami, żeby je wysłac hen za ocean matołkowi, co to wykręcił i zgubił.
The skyline was beautiful on fire / all twisted metal stretching upwards / everything washed in a thin orange haze

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 14-04-2006, 21:55:00 »
niedawno przy wave'owaniu BM710 uszkodzilem srubke - srubokret torx nie chcial jej lapac. napisalem maila, bez szczegolowego tlumaczenia - po prostu kolka popsulem i tyle. w sumie udalo mi sie wkrecic ten kolek. dzis dostalem koperte. w kopercie 2 kolki - w kolorze naturalnej stali i czarny - nie spytali sie jakiego BM710 mam (a napisalem 710 - bo wlasnie to satin, plain, 154CM ;) ). jak zwykle wola miec pewnosc, ze klient bedzie zadowolny :)
CRKT ma tez taki serwis, oni zreszta wysylaja kazdy pierdolek bez problemu. od srubek po podkladki. przepraszaja tylko, ze moze to troche potrwac, bo wysylaja paczki masowo co jakis czas.
Spyderco z tego co slyszalem tez tak dba o klientow.
no i Blackhawk tez :)
FP

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
« Odpowiedź #4 dnia: 14-04-2006, 22:02:15 »
O to dobrze, bo mam i kilka benchmade'ów, i kilka spyderców, a i crkt się znajdzie. Na razie wszystko jeszcze niepopsute. :P

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #5 dnia: 14-04-2006, 22:24:13 »
O to dobrze, bo mam i kilka benchmade'ów, i kilka spyderców, a i crkt się znajdzie. Na razie wszystko jeszcze niepopsute. :P

Za malo sie starasz - kali sobie specjalnie popsul 710, zeby przetestowac dzialanie serwisu BM, bierz przyklad z kolegi ;)

A tak serio to dzieki za info, takich "raportow z pola boju" nigdy za duzo, jasne, wszyscy wiedza, ze firmy musza dbac o klienta, z ktorego zyja, ale dobrze miec wiadomosci z pierwszej reki, ze jak przyjdzie co do czego, to faktycznie dbaja.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline super

• Opinii: (79)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • szczęśliwy tato
    • Survivaltech
« Odpowiedź #6 dnia: 14-04-2006, 23:18:58 »
no właśnie a ja szuka śrubki trzymającej okładkę w Gripie ?? z tym że nie można go rozkręcac bo straci się gwarancję więc co  im napisac ??
szkolenia survivalowe www.survivaltech.pl
szycie ekwipunku custom www.supertac.pl

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 15-04-2006, 07:06:47 »
ze potrzebujesz srubki trzymajacej okladke w Gripie, bo sie popsula :D nie wnikaj w szczegoly, nie powinni robic problemow :D
pozdrawiam
FP

Offline cahir

• M Power...
  • CZARNA LISTA
  • Opinii: (7)
  • *
  • ©@#|®
« Odpowiedź #8 dnia: 15-04-2006, 09:44:51 »
Spyderco mi kiedys za darmo przyslalo klips do Manixa i sruby, jednym problemem byl dosc dlugi czas oczekiwania na odpowiedzi do maili (tak z tydzien kazdy mail czytali :)).
oderint, dum metuant
To die with honor is a grand accomplishment for the warrior.
Only in one job you serve the country. Join the Army.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #9 dnia: 15-04-2006, 10:09:02 »
ze potrzebujesz srubki trzymajacej okladke w Gripie, bo sie popsula :D nie wnikaj w szczegoly, nie powinni robic problemow :D
pozdrawiam

Na wszelki wypadek dopisz moze, ze Ci sie zaczela wykrecac, a jak chciales dokrecic, to poszla w diably ;)

Ale to ciekawe, moj 550 - obecnie rekojesc 551 ;) - byl rozkrecany pare razy, obtlukiwany, srubki sa OK.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
« Odpowiedź #10 dnia: 15-04-2006, 10:12:09 »
Skoro nie ma co do zasady większych problemów z customer services większości (zdecydowanej) firm nożowych, to może - dla odmiany - możnaby podzielić się opisami przypadków, gdy prośby klientów nie zostały uwzględnione - z tych czy innych przyczyn - oraz jak to tłumaczono. Pozwoli nam to na zbadanie, jaka jest "granica tolerancji" poszczególnych producentów, jak też, którzy z nich po prostu olewają takie prośby. Ja co prawda nie mam takich doświadczeń, ale były one pewnie udziałem przynajmniej części userów. Jeśli taki wątek znajdzie zainteresowanie, możnaby go może wyobrębnić (może nawet podwiesić gdzieś - do decyzji moderatorów).

Offline DARK

• Opinii: (53)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 16-04-2006, 00:29:40 »
Kershaw tez dziala z troska o klienta. Z tego co pamietam tylko Microtech kladl lache na wszystko, a niektore maile od nich mnie wciaz zadziwiaja jak sobie przypomne...

Offline Vince

• Moku Addict
  • Opinii: (59)
  • Użytkownik knives.pl
  • May thy knife chip and shatter
« Odpowiedź #12 dnia: 16-04-2006, 14:59:25 »
To moze przytocz cos, co nam szkodzi troche sie ubawic ? ;)
Maverick Translations - Biuro tłumaczeń specjalistycznych

Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain

Offline Artix

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 16-04-2006, 15:10:40 »
Gerber tez dziala spoko dostalem klips i srubki, a ostatnio dostalem sprezynke do latch'a(szkoda ze tylko 1 ;) od Spyderco czyli tez sa ok

Offline Vince

• Moku Addict
  • Opinii: (59)
  • Użytkownik knives.pl
  • May thy knife chip and shatter
« Odpowiedź #14 dnia: 16-04-2006, 15:39:52 »
aa od siebie dodam:

Spyderco - bez zastrzezen, 0 szemrania, przyslali srubke od razu.
Benchmade - jak wyzej, 0 problemow.
Maverick Translations - Biuro tłumaczeń specjalistycznych

Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain