Autor Wątek: Nóż asekuracyjny  (Przeczytany 2362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sylwek Tyra

• Opinii: (28)
  • Użytkownik knives.pl
Nóż asekuracyjny
« dnia: 04-05-2006, 09:35:36 »
Ten nożyk powinien spodobać się włóczykijom. Nawiązywałem trochę do F1. Parametry standardowo:

N690
klinga na 93mm
rekojesc 100mm
grubosc 3mm
G10

Jesli ktos zapyta czemu wszedzie rurki... odpowiedz jest prosta - Bo tak! Dla mnie fajna idea w takim koziku co by w razie koniecznosci moc przeciągnąć jakas linke w kazdej prawie czesci rekojesci. Jak dla mnie noz ten jest asekuracyjnym nozykiem do jakiegos wiekszego.

btw...
jesli ktos jest zainteresowany kupnem to wiadomosc na priv.

Offline Adam

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Nóż asekuracyjny
« Odpowiedź #1 dnia: 04-05-2006, 09:59:34 »
Jedyna  sprawa warta poruszenia to te nacięciia na okładzinach, sprawiają wrażenie niewygodnych, ale to tylko wrażenie. To piękny nóż!!!
Permantny nieuświadomiony konceptualizm jest najczęstszą przyczyną wykluczeń członków...

Offline Bona

• knifemaker
  • Opinii: (92)
  • *
  • Cieszmy się małymi radościami :)
    • Bona Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 04-05-2006, 10:06:37 »
Jak zwykle, jakość wykonania powala mnie na kolana.
Ciekawy kozik  :cheesey:
Miłego dnia i wszelkiego szczęścia życzę

Offline Sylwek Tyra

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 04-05-2006, 14:13:46 »
Jedyna  sprawa warta poruszenia to te nacięciia na okładzinach, sprawiają wrażenie niewygodnych, ale to tylko wrażenie. To piękny nóż!!!
...chyba tylko "niewygodnych estetycznie".

Ponadto faktem jest, ze ostatnio robie noze na ktorych widać wyraźne krawędzie. Zaryzykowałem i jestem baaardzoo mile zaskoczony. Bardzo poprawia to wygląd estetyczny IMHO. Przy zaciskaniu dłoni w ogole ich nie odczuwam (male gabaryty rekojesci) to jeszcze z kilka nozy zrobie tą metodą - aż mi sie znudzi.

Marcinie... kto powala, ten powala na kolana... master! hehe

Offline KrzysT

• weirdo
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • weirdo
« Odpowiedź #4 dnia: 04-05-2006, 14:44:06 »
No właśnie chciałem napisać o tych krawędziach - naprawdę nie przeszkadzją? Wyglądają dość nielitościwie dla dłoni... pracowałeś którymś z tych noży dłużej?
Sam nożyk pikny, tak czy inaczej.

Offline yossar

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 05-05-2006, 01:20:49 »
no no, piękna maszynka do cięcia - podwójny płaski i tylko 3 mm - nawet te wcięcia są fajne

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 05-05-2006, 20:19:03 »
Witaj.

Pokazany przez ciebie nożk jest bardzo ładny.
F1 uważam za świetną inspirację. Sam pierwszy nożyk oparłem na tej właśnie konstrujcji. Erognomia jest wybitna.
Ostre krawędzie w żadnym razie nie powodują niemiłych doznań w trakcie eksploatacji,  nawet tej z użyciem większej siły.

Nacięcia... cóż, jest to kwestia estetyki twórcy, w moim odczuciu zakłucają trochę łagodną linię.

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline zigi

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Namierzyli mnie,widzieli jak kupowałem lody
« Odpowiedź #7 dnia: 05-05-2006, 21:34:42 »
Dobra robota,kiedy stoisko na targach nożowych w Norymberdze
pozdrawiam zigi
M zigi
       Mniej asłóżeni faceci dostają bardziej wysłużone kobiety

Offline Sylwek Tyra

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 05-05-2006, 21:51:44 »
Pewnie nigdy! a jak sie juz trafi to z prawej bede mial jednego Marcina a z lewej drugiego i zanim do mnie dojda... to juz bez gotowki! A teraz wracajac do tematu...
widze, ze te krawedzie co poniektorym nie daja spokoju. Nie bede tutaj wyglaszal referatu o ergonomi rekojesci itd. Nóż trzeba poprostu wziąć do ręki (a jesli ma sie kilku letnie doswiadczenie w pracy przy drewnie wystarczy noz zacisnac i juz sie wie co z tego będzie)

Offline Lubomir

• leniuch
  • knifemaker
  • Opinii: (3)
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 05-05-2006, 21:54:14 »
na pewno użyteczny i wygodny, warsztat pierwsza klasa, dążę (bezskutecznie jak na razie) do takiej czystości wykonania, ale "dizajnu" bym się czepił
nie ostrza i nie rękojeści (w zasadzie) - ale początek rękojeści sprawia mi jakiś dyskomfort wizualny - wolałbym jakby okładziny od strony ostrza były bardziej zaokrąglony, albo ze 2 mm krótsze

nie potrafię tego lepiej opisać ale o przysłowiowy piczy kłak gubi proporcje, jak -nie wiem czy dobre porównanie - facet z krótką szyją w golfi (swetrze)
słyszałem o uczciwej i rycerskiej walce, nie chcę mieć z nią nic wspólnego

Offline Sylwek Tyra

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 05-05-2006, 22:16:52 »
jup... wiem w czym rzecz. Ricassa nie widac za bardzo i mnie tez to troche irytuje.. ale chcialem sprobowac (widzac u niektorych) takiego wykonczenia. Jedno wiem napewno, nie bede juz tak robil hehe.

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Odpowiedź #11 dnia: 06-05-2006, 09:18:29 »
jak zobaczylem, to chcialem sie troche poczepiac rekojesci, ale jak sobie poczytalem to widze ze nie ma o co ;)
Nozyk jak zwykle pierwsza klasa!
Pozdrawiam Kamil
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P