Autor Wątek: Zmiany na Military.pl  (Przeczytany 4202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
Zmiany na Military.pl
« dnia: 08-05-2006, 21:01:39 »
Widzieliście zmiany na Military.pl?
Chyba postanowili usunąć noże któych nie mają, bo chyba z ponad tysiąca modeli mają teraz na stronie znacznie mniej . Z handlowego puntu widzenia słuszna decyzja, ale z drugiej strony stracili nieco na użyteczności dla "nie kupujących" - to była dotąd całkiem dobra, szybka strona z opisami i zdjęciami masy noży.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
Odp: Zmiany na Military.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 08-05-2006, 21:12:41 »
Widzieliśmy i do tego wcięło kalkulatorek :) . Mało tego, coś mnie teraz wolniej chodzi .

Offline u99

• Opinii: (190)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 08-05-2006, 21:26:19 »
i do tego wcieło wcześniej istniejące konta, a nowego nie można aktywować bo przesłany link jest błędny  :( chyba nie za bardzo powiodły się te zmiany  :alien:

Offline addiction

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 09-05-2006, 09:54:56 »
Należy też wspomnieć, że większość linków wyszukanych za pomocą Google nie działa... chociażby do noży firmy SOG. Trochę mnie to irytuje. Mogli przesunąć do archiwum. Były ciekawe zdjęcia i opisy.

Nie myślą Panowie (lub Panie). Nie myślą.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #4 dnia: 09-05-2006, 10:04:09 »
Nie zawsze jest to takie proste "przesunać do archiwum", zwlaszcza jak sie uzywa SEF'a. Wiem, bo ostatnio zmieniłem coś takiego na knives'ach i nie chce tego nigdy w zyciu juz powtarzac.
Nie zawsze jest to takie proste jak sie stawia całą bazę od nowa, na nowym silniku.
Czy chodzi wolniej? U mnie jest zdecydowana poprawa, bardzo zdecydowana.
Fakt, opisów szkoda, ale przejrzystość oferty w przypadku sklepu ma jak sądzę ciut większe znaczenie. Zwłaszcza, że większość z nas nie była ich klientami (patrząc na to jak co i rusz latają psioczenia na ceny) - sądzę, że mają w głebokim poważaniu nasze przywiązanie (wynikające z lenistwa ;) ) do tychże treści.
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 09-05-2006, 10:19:16 »
Fakt szybkość działania to rzecz względna ,ale kalkulatorka miar i wag to mi szkoda ,milutki był :) .

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (67)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 09-05-2006, 10:44:21 »
Fakt szybkość działania to rzecz względna ,ale kalkulatorka miar i wag to mi szkoda ,milutki był :) .

A moim zdaniem podawanie danych technicznych w jednostkach nie-metrycznych i (co nierzadko sie tam zdarzało) wklejanie anglojęzycznych opisów ze strony producenta (lub po prostu linka) to było zwykłe lenistwo i olewanie klienta ze strony tworzących opisy na military.pl

A fajny kalkulator masz choćby na stronie DHL (sam często korzystam): http://www.dhl.com.pl/publish/pl/pl/tools/conversion.high.html
Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 09-05-2006, 10:48:55 »
Dzięki ,już na pasku zakładek :) .

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #8 dnia: 09-05-2006, 10:49:36 »
Dzięki Heimdall za linka, fajny.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline addiction

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 09-05-2006, 11:27:51 »
sądzę, że mają w głebokim poważaniu nasze przywiązanie (wynikające z lenistwa ;) ) do tychże treści.

i to jest poważny błąd. Ich olewactwo (m.in. notorycznie powtarzające się problemy z logowaniem) już kilka razy sprawiło, że określony towar kupiłem w innym miejscu. Kilkakrotnie zamówiłem rzeczy, których kupić nie zamierzałem, ale zauważyłem je przypadkiem, kiedy sprawdzałem dane jakiegoś noża. Ich podejście do klienta (m.in. kosmiczne ceny niektórych produktów, problemy techniczne, a teraz usunięcie danych nt. noży) sprawiło, że to ja mam ich w głębokim poważaniu i więcej tam nie zajrzę, bo nie ma po co.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #10 dnia: 09-05-2006, 11:32:26 »
Weź poprawkę na to, że noże stanowią zaledwie wycinek ich oferty, bynajmniej nie najważniejszy.
Czy ceny sa kosmiczne? Porównując markami do innych sklepów polskich - nie widze tam jakichś szalonych ekstremów, powiedziałbym wręcz, że równają do średniej.
Nie jest to patriotyzm lokalny z mojej strony, ale nie rozumiem dlaczego wieszacie na nich psy za ceny kompletnie ignorując podobne oferty innych polskich sklepów. Ale to tak na marginesie.
Dla problemów technicznych nie mam wytłumaczenia - to z pewnością przejaw braku profesjonalizmu z ich strony.
pozdrawiam
pecado

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 09-05-2006, 11:38:52 »
O wypraszam sobie ,psów z zasady nie wieszam ;) , a w Military parę lepszych i gorszych zakupów już zrobiłem :) .
Co do cen to nasza krajowa specyfika i trza się przyzwyczaić ,nie kumam tylko tego ,że drożej wcale nie znaczy z lepszą obsługą .

Edyta/ i pewnie jeszcze zrobię kilka (drożej ,ale szybko i bez strachu ,że zniknie po drodze zza oceanu )
« Ostatnia zmiana: 09-05-2006, 11:40:43 wysłana przez kangoo owner »

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #12 dnia: 09-05-2006, 11:43:17 »
nie kumam tylko tego ,że drożej wcale nie znaczy z lepszą obsługą .
Niestety ta reguła jest przypadłością narodową :(
pozdrawiam
pecado

Offline addiction

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 09-05-2006, 12:10:22 »
Pecado,

ja ceny porównuję do wielu sklepów i kupuję nie tylko noże (rozmawiam o nożach, bo to jest forum nożowe ;)). Do listy na chybił trafił mogę dołożyć latarki czołowe.

Jak zauważyłeś wspomniałem nie tylko o cenach (na które od biedy mogę się zgodzić), ale również o obsłudze i funkcjonalności serwisu internetowego. Z reguły kupuję za oceanem (ebay czasem sklepy), ale zdarzają się momenty, kiedy nie mam ochoty albo czasu na zakupy zagranicą.

Od sklepu, zwłaszcza internetowego, wymagam doskonałej komunikacji. Na military zamówiłem kiedyś gamera. Minęło kilka tygodni. Nie dostałem noża, żadnej informacji, a na moje maile nikt nie odpowiadał. Dałem sobie spokój.  Tylko raz (czy dwa) dostałem od nich odpowiedź na wysłane pytanie (a takowych było co najmniej kilkanaście). Linki "zapytaj o ten towar" często nie działały, a nawet jeżeli to, jak wspomniałem, szansa na odpowiedź była nikła.

Jedno trzeba im przyznać: zamówiony towar z reguły bardzo szybko do mnie docierał (poza wspomnianym gamerem). Jednak ja od sklepu internetowego wymagam czegoś więcej niż tylko realizacji banalnej strategii "sprzedaj-zapomnij".
« Ostatnia zmiana: 09-05-2006, 12:12:48 wysłana przez addiction »

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 09-05-2006, 12:15:48 »
Addiction ,a próbowałeś metody zamów-zadzwoń, ja zwykle dzwonię i dopiero potem zamawiam :) , dziwny sposób ale skuteczny i zapobiega rozczarowaniom . To dziwny kraj i trzeba się imać dziwnych sposobów nawet na najprostsze rzeczy . Zwykle mam towar na drugi dzień . (spec-shop i military )

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #15 dnia: 09-05-2006, 12:16:22 »
Mialeś tęgiego pecha - ja na każde, najbardziej dziwne pytanie dostawałem odpowiedzi w przeciągu 12 godzin roboczych.
Tym niemniej zgodzę się, że obsługę (i jej wiedzę) mogliby zdecydowanie poprawić.
pozdrawiam
pecado

Offline addiction

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 09-05-2006, 12:22:23 »
Nie próbowałem, bo nigdy aż tak nie zależało mi na czasie ;). Jak nie chcą moich pieniędzy tutaj to wydam je w innym miejscu. W Internecie sklepów nie brakuje.

Offline u99

• Opinii: (190)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 09-05-2006, 12:58:09 »
Kupowałem w Military.pl kilkanaście razy i z jednym wyjątkiem wszystko było OK  :D. Miła komunikacja mailowa i szybka dostawa pocztą lub kurierem. Ceny nie należały do niskich, ale to chyba polska specyfika. Tylko raz zdarzyło się, że przysłano mi inny portfel Maxpedition niż zamówiony. Sprawa została szybko wyjaśniona a ku memu zdumieniu do paczki wysłanej na ich koszt dołączyli zapalniczkę ( chyba Zippo ) tytułem przeprosin  :alien:. Jedyne co mnie irytowało to długa lista towarów, których od dawna nie mieli w sprzedaży a wskazane terminy dostaw wzięte zostały z księżyca.

Offline lukaszki

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
« Odpowiedź #18 dnia: 09-05-2006, 13:07:59 »
Widzieliśmy i do tego wcięło kalkulatorek :) . Mało tego, coś mnie teraz wolniej chodzi .

Najlepsza konwersja miar jest w googlu trzeba wpisac w okienko co sie chce przeliczyc i gugiel przelicza.

Sory za oftopa
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Offline zigi

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Namierzyli mnie,widzieli jak kupowałem lody
« Odpowiedź #19 dnia: 09-05-2006, 21:57:43 »
jak u mnie stronka chodzi gipko,co do oferty to jeszcze całego towaru jaki mają na stanie nie wpisali na strone ,wiem bom dziś był i jestek kurna szczęśliwym posiadaczem ENDURY 4" mniodzio". a na trójmiejskim spotkaniu nożowym miałem pierwszy kontakt ze Spyderco dzięki koledzy.
 a pozatym to najbliższy sklep gdzie można zobaczyć i w ręce pomacać opisywane sprzęty
zigi pozdrawia
M zigi
       Mniej asłóżeni faceci dostają bardziej wysłużone kobiety