Autor Wątek: Tlim CK32 [Fundusz Testerów]  (Przeczytany 4668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Tlim CK32 [Fundusz Testerów]
« dnia: 10-05-2006, 21:46:56 »
Zapraszam do lektury recenzji noża wykonanego przez naszego kolegę Tlima:

http://www.knives.pl/www/artykuly/testy/tlim_ck32_fundusz_testerow.html

oraz dyskusji.
Dziękuję recenzentom za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoimi uwagami :-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
Odp: Tlim CK32 [Fundusz Testerów]
« Odpowiedź #1 dnia: 10-05-2006, 22:11:42 »
Takie dziwne spostrzerzenie, War napisał, że nożyk ma dziurkę na sznurek Wojtas, że nie ma i na zdjęciach też nie ma...
I zdjęcia jakiś niedosyt zostawiają. A ogólnie recki mi się podobają.
Dzinks chopaki
« Ostatnia zmiana: 10-05-2006, 22:13:17 wysłana przez przeszczep »

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #2 dnia: 10-05-2006, 22:13:32 »
Takie dziwne spostrzerzenie, War napisał, że nożyk ma dziurkę na sznurek Wojtas, że nie ma i na zdjęciach też nie ma...

Nie napisal o dziurce, tylko, ze petle zalozyl ;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
« Odpowiedź #3 dnia: 10-05-2006, 22:15:09 »
aha no to sory, rzeczywiście :? :D

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 10-05-2006, 22:16:38 »
aha no to sory, rzeczywiście :? :D

Izzi, tez musialem wrocic do pierwszej recenzji i poszukac tego miejsca, bo mi cos nie pasowalo ;)
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #5 dnia: 10-05-2006, 22:21:06 »
O fajnie, nowa recenzja, a już miałem pisać że przydałby się jakiś nowy artykulik (chyba za dużo czasu spędzam na knives'ach)
Recenzje ciekawe, szkoda że nie znalazło się w nich porównanie z innymi nożami.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline cahir

• M Power...
  • CZARNA LISTA
  • Opinii: (7)
  • *
  • ©@#|®
« Odpowiedź #6 dnia: 10-05-2006, 23:01:44 »
Mam lekki metlik po przeczytaniu obu recek na raz :). Ale widac, ze customa jednak lepiej przetestowac przed zakupem bo jednemu lezy idealnie, drugiemu niektore kwestie przeszkadzaja.
oderint, dum metuant
To die with honor is a grand accomplishment for the warrior.
Only in one job you serve the country. Join the Army.

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 10-05-2006, 23:06:17 »
Ale customy trudno porónywać bezpośrednio. Same walory użytkowe, to nie wszystko.

Co do leżenia, to obu nam leżał w ręku bardzo dobrze. Ja się jedynie przyczepiłem do pewnych mankamentów, któe mnie osobiście drażnią, ale są do przeskoczenia.

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #8 dnia: 10-05-2006, 23:14:34 »
Ja tymczasem pominąłem niektóre drobiazgie ze względu na to, że nawet w moim odczuciu nie były wadami. Np niedokładności szlifu, Wojtas o nich wspomniał, i chwała mu za to, ja pominąłem je, bo w używaniu mi nie przeszkadzały, a i przypatrzeć się trzeba, żeby je dostrzec dla estetów.
Zresztą, jak się widziało Rinaldiego z nierównymi szlifami ... ;)
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 11-05-2006, 07:50:22 »
Dobre recenzje napisałiście. :cheesey:
Różne punkty widzenia, które są podstawą tych recenzji, "dają" bardziej realny obraz tego noża. :cheesey:
Dzięki recenzji wiem więcej, o nożach Tlima.  :/
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline StaszeK

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 11-05-2006, 09:57:51 »
Te recenzje są dobrym przykładem, że im więcej testerów do danego noża tym więcej można się o nożu dowiedzieć.
Bardzo dobra robota, bardzo wnikliwe uwagi (zwłaszcza u Wojtasa) i dobrze się czyta.

Dziękuję !

Na koniec jeszcze trochę o moim niedosycie powstałym po przeczytaniu tych recenzji.
Myślę, że warto we wszystkich recenzjach (tak jak to niektórzy robią) podac pełne parametry noża. Stanowi to duże ułatwienie dla czytającego, który dzięki temu nie musi tracić czasu na buszowanie po internecie w poszukiwaniu danych.
I moje drugie spostrzeżenie. Zdjęcia są bardzo fajne ale brakuje mi zdjęcia na którym ów nóz można wyraźnie (!) zobaczyć w całej okazałości.

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #11 dnia: 11-05-2006, 10:39:55 »
Ciekawe recenzje, które utwierdzają mnie, że FT ma sens.

dziękuje Panowie.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
« Odpowiedź #12 dnia: 11-05-2006, 19:35:01 »
Dziękuję, Panowie. Recenzje jak dla mnie bardzo na czasie, gdyż właśnie rozglądam się za niedużym fixedem (najlepiej customem od któregoś z naszych Mistrzów). Szkoda, że nie można tak wszystkich naraz przetestować Waszymi "rękami".  Jeszcze raz  dzięki.

Gorąco polecam naszym knifemakerom (zamierzającym sprzedawać noże) oferowanie swych wyrobów do testów w FT. Teoretycznie można (chyba) nawet umówić się tak, że przekazanie noża do testów (o ile nie wiąże się z zakupem go przez FT) mogłoby być utrzymywane niejako w tajemnicy do chwili poznania przez nożoroba treści renenzji - jeśli byłaby przez niego akceptowana - mógłby on wyrazić zgodę na publikację testu (niezależnie od testów wynikających z "harmonogramu" FT). Z jednej strony byłaby to forma promocji dla knifemakera, z drugiej, nasz zasób wiedzy byłby większy.  Tak, wiem , że to się już w praktyce niekiedy odbywa (np. nóż Kruga), ale chodzi mi o szerszą akcję.
The skyline was beautiful on fire / all twisted metal stretching upwards / everything washed in a thin orange haze
I said: "kiss me, you're beautiful - these are truly the last days"

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #13 dnia: 11-05-2006, 20:04:24 »
Oj Freeze, artykuły sponsorowane to nie jest dobry pomysł.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #14 dnia: 11-05-2006, 20:34:15 »
Oj Freeze, artykuły sponsorowane to nie jest dobry pomysł.

Artykuły sponsorowane w ogóle sa delikatnym tematem, ale nie wolno od niego uciekać dla zasady. Jeśli "sponsor" (ofiarodawca) zgodzi się z krytyką w imię rzetelności materiału to może się okazać, iż warto taki temat pobudzić.
Nawiasem mówiąc najbardziej nękającą mnie o reckę osobą był... Tlim :-)
pozdrawiam
pecado

Offline Sylwek Tyra

• Opinii: (28)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 11-05-2006, 20:34:49 »
Gorąco polecam naszym knifemakerom (zamierzającym sprzedawać noże) oferowanie swych wyrobów do testów w FT....

Znaczy się chodzi o przetestowanie noża typu Custom, który sam w sobie jest jedyny? Czy raczej chodzi o przetestowanie noża w typie handmade, który jest w 97% kopia poprzedników w ilości sztuk kilku/kilkunastu. Czy może raczej chodzi o przetestowanie technologii jaką posluguje się maker tworzący swoje noże?

s

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #16 dnia: 11-05-2006, 20:37:54 »
Wiesz Dagornie - jeśli taka inicjatywa wyszłaby od makera to zapewniam Cię, że FT weźmie każdy nóż jak leci ;-)
A co byloby testowane? Myślę, że wiele więcej niż w powyższym by mu się nie stało, a więc estetyka, ergonomia, jakość wykonania, właściwości użytkowe i takie tam banały :)
pozdrawiam
pecado

Offline Sylwek Tyra

• Opinii: (28)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 11-05-2006, 20:50:25 »
zastanawiam się tylko po co testować nóż jedyny w swoim rodzaju? dla mnie to nie recka a raczej opinia z pomacania nic nie mówiąca o faktycznym obiektywizmie użytkowym (o ile coś takiego w ogóle istnieje; taka forma, która z pełną odpowiedzialnością określa TAK to jest nóż DOBRY a to ZŁY). Zastanawia mnie poziom, wiedza i doświadczenie ludzi, którzy testują taki nóż, zastnawiają mnie również okoliczności i warunki - czy to będzie wymyślanie zadań dla takiego noża, czy (co dla mnie jest wiarygodniejsze ale i trudniejsze do zweryfikowania) faktyczne stawienie się przed problemem w sposób nie wymuszony i z tym nożem próba rozwiązania problemu.
Jakoś krojenie pomidorów i ogórków czy też łupanie konara (w większości przypadków samą technikę rąbania konara trzeba by poddać weryfikacji) nie wiele mówi twórcy.

ups.. ale zjechalem na OT.. sorki!
« Ostatnia zmiana: 11-05-2006, 20:52:55 wysłana przez Dagorn »

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #18 dnia: 11-05-2006, 20:58:29 »
Wydaje mi się, że w ten sposób podważasz zasadność testów jako takich, nie tylko tych, ale testów w ogóle. Również noży produkcyjnych. Jest to jakiś punkt widzenia i należy go uszanować. Myślę jednak, że warto wydzielić ta dyskusję do osobnego wątku (jeśli nie masz nic przeciwko)
pozdrawiam
pecado

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #19 dnia: 11-05-2006, 21:04:27 »
Nóż jest być może jedyny w swoim rodzaju, jednakze jego wykonanie jest już sprawą powtarzalną. Można zrobić ładny nóż, który kompletnie nie leży w ręce, można kompletnie spieprzyć szlif, mozna mieć problemy z hartowaniem.
Dlatego ocena noży typu custom jest jak najbardziej potrzebna, chocby przez wzgląd na ocenę de facto twórcy, a nie tworu.
Co do kompetentności testujących ...
Zresztą ten temat zostawię.
Obiektywizm użytkowy ... wybacz, Sylwek ale takie coś nie istnieje. Jesli ktoś ma podobne gusta i odczucia do moich, to korzystając z tego co ja napisałem jest w stanie wyciągnąć jakieś wnioski dotyczące noża którego nie miał w ręku. Choć i tak nie zastąpi to pomacania, ale przynajmniej może zawęzi wybór.
Oczywiście, można stworzyć i chyba nawet były tworzone próby ustalenia jakiegoś zestawu testów, mierzalnych i powtarzalnych.
I wiesz co, temat umarł, bo tak naprawdę takie testy mówią tylko o parametrach. A jak już zdążyłem zaobserwować, bardzo niewielu ludzi kupuje sprzęt dla parametrów.
I na koniec, bardzo niewielu knifemakerów odważa się na to, aby oddac swoje noze do recenzji. Nie wiem dlaczego. ale tak właśnie jest.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.