Autor Wątek: Balisongi z Allegro co wy na to??  (Przeczytany 9949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieras

• Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
Balisongi z Allegro co wy na to??
« dnia: 15-05-2006, 16:04:30 »
Witam.
Jest to mój pierwszy post więc mogłęm cezgoś niedopatrzyć lub przeoczyć zaco chciałbym z góry przeprosić.
Od pewnego czau nakręciłem się na machanie balisongiem. Kupiłem sobie kiedyś za dosłownie 10zł taki ( nawet miał ząbki z drugiej strony co niebyło plusem ale jak wyglondał). Niedawno rękojeść mi pękła i nosze się z zamiarem kupienia sobie czegoś nowego. Chodziłem po bazarach ale tam mowią " moze będa za tydzienń, zobaczy sie ........itp." Więc zaczołęm oglądać Allegro ale tam ceny extremalne niesą nie to co tu na forum i czy warto takie coś kupić do zabawy.
Co byście radzili ??
http://www.allegro.pl/search.php?string=n%C3%B3%C5%BC+motylek Z góry dziękuje i z tego co zauważyłęm to fajne forum "na luzie" a to mi się podoba.

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
Odp: Balisongi z Allegro co wy na to??
« Odpowiedź #1 dnia: 15-05-2006, 16:10:26 »
16 zł.... za tą kwotę to nie moze być dobre. Jasne, do wstępnego machania może być, ale po jakimś czasie będą luzy straszebne we wszystkich kierunkach.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline Psycho

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
« Odpowiedź #2 dnia: 15-05-2006, 16:11:08 »
Witaj na forum :)
Co do Balisongów to ekspertem w machaniu nie jestem, ale popatrz - za swój zapłaciłeś 10zł a te na allegro są po 12-15zł więc sądzisz że są znacznie lepsze :question:
Juz lepiej dołóż i kup Balisonga od Herbertza czy Master Cutlery ( obie firmy nie są najlepsze  ale ich wyroby są dużo lepsze niż bazarowy chłam)
Ewentualnie dozbieraj kase i kup cos od Benchmade :D - to już najwyższa półka i jakościowa i cenowa :D

Pozdrawiam
Fan Benchmade  i Fallknivenów

"Psycho , Ty w gruncie rzeczy nie wyglądasz na psychopatę" - Wemi

Z powodu wszystkich dni jakie przeżyłem , jestem tym kim jestem.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 15-05-2006, 16:13:19 »
jednym slowem - gowno, takie same jak te za 10zl z bazaru, czyli - luzy, ramiona z szajsmetalu, latch nie trzyma, itd... sam wiesz.
takiego za 29zl kupilem, zeby sprawdzic co to jest (widzialem je o wiele drozej)... tragedia. srub sie nie da odkrecic, lby sie od razu wyrabiaja, latch na miejscu trafil szlag, podkladki sa z jakiegos plastiku, daja straszne opory, nie wiem po co one tam sa.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 15-05-2006, 16:23:48 »
Oj te 10zł to tak przysłowiowo, niechodziło mi oto, że jak pare PLN więcej kosztują to juz coś to tylko przykłady. Wnioskuję, że jak chcę coś na początek, na próbe czy to mnie dalej wciągnie to nawet niema co takiego z Allegro kupować. Piszecie żeby dozbierać ale to niejest 20 zł tylko 100-200 a z taką kasą umie ciężko i w tym monęcie zdołowaliście mnie i niewiem co już robić CZY NIEMA JAKIEJŚ ALTERNATYWY....?????

Offline Psycho

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • (oo=[|]=oo)
« Odpowiedź #5 dnia: 15-05-2006, 16:27:35 »
Niestety nie ma altenatywy. Dobry nóż musi kosztować , a te z bazaru sobie daruj .
Balisong od Master Cutlery czy Herbertza kupisz w przedziale cenowym 50-100zł i będzie znacznie lepszy niż jakieś gówno z bazaru.

P.S Jak kupisz pierwszy to na 100% Cie wciągnie dalej :D :D
Fan Benchmade  i Fallknivenów

"Psycho , Ty w gruncie rzeczy nie wyglądasz na psychopatę" - Wemi

Z powodu wszystkich dni jakie przeżyłem , jestem tym kim jestem.

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 15-05-2006, 16:48:42 »
Ale jakby tu niepatrzeć te 50PLN  też trzeba skądś skręcić a zapewne bym zamawiał to jeszcze więcej a mnie ciągnie żeby się w wolnej chwili tak pobawić (może to przejściowy zachwyt czymś mowo odkrytym, ale mam chęć to kontynuować) i jak zwykle środki finansowe wszystko psują. Eh... i co ja mam począc 0PLN w portwelu i niema rady ( a tak wogóle jakbym zaczoł zbierać kase to i tak zaraz jakaą dyskoteka impreza ze snajomymi itp i kasa sama sie rozpłwa)

Kumpel kupił na allegro nuż za 280zł a ja go wyśmiałęm ze jest głupi jak mozna tyle zabulić za nóż teraz widze że jak chce sie mieć pożądną kose trzeba wydać........

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 15-05-2006, 17:09:20 »
te bazarowe/allegrowe maja rekojesci z jakiegos taniego odlewu. wytrzymalosci to nie ma zadnej - ani na zlamanie ani na wytarcie. czyli bardzo szybko noz zaczyna klekotac i ruszac sie we wszystkich kierunkach. ale to w zaden sposob nie przeszkadza w machaniu! do nauki samej idei obslugi sa OK! a te luzy jako skutek uboczny wnosza brak oporow. a, jak wszyscy wiemy, wsadzic takiego komus we flaki tez sie daje... :/
mialem juz takiego - jak przyszla do mnie paczka to sie zalamalem (16 za noz + 10 za przesylke - nie warto), ale potem, jak mi sie zlamal (a byl niezle zuzyty na zlaczach) to mi nie bylo zal.
teraz pewnie kolej na jakiegos Mtecha i mam tylko nadzieje, ze one nie sa z tej samej kategorii jakosciowej co te na allegro i na bazarze...

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 15-05-2006, 17:29:25 »
Sidze i nadtym myśle i chyba przekonują mnie wasze argumenty co do takiego lepszego sprzęciwa. Szukam po necie ale konkretnego nic nieznalazłem co do motylków. Tzn takich lepszzych , choć raczej to ja niewiem jaki jest lepszy. Może ktoś coś podsunoł gdzie można kupić ( chyba tylko sklep internetowy wchodzi w rachube) Cos takiego i waszym fachowym okiem dobrego. Myślę ze bede musiał pomyśleć zkąd tu kase skołować ale żeby tak sam nóż za te 50PLN kupić bez przesyłki to chyba za taką cenę już jakąś jakość bede miał.
czekam z niecierpliwością na jakieś propozycje. Niechodzi mi o jakiś EXTRA wygląd musi być dobry i wytrzymały.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 15-05-2006, 17:59:12 »
te Jokery niby sa lepsze niz chinskie? :dodge: dlaczego?
FP

Offline kiedi

• Moderator
  • Opinii: (75)
  • *
  • miniaturyzator
« Odpowiedź #11 dnia: 15-05-2006, 18:00:48 »
U mnie Joker wytrzymał prawie 2 miesiące
Ja nie knifemaker, ja tylko noże dłubie

Moje pisaniny dla B&A   http://chomikuj.pl/kiedi/B*26A

moja stronka na facebooku: https://www.facebook.com/KiediKnivesAndOthers

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 15-05-2006, 18:09:24 »
Hym... no fajne ale nieotakie coś mi chodzi a może takie są lepsze. Raczej chodziło mi o taki z lanymi rączkami jak ten tylko ta cena ( pokazuje ten bo pierwszego znalazłem tylko ta cena) http://www.militaria.pl/cocoon/gfx/produkty/mc/noz_f-bbd_w.jpg. Chodzi mi o jaknajprostszy w konstuukcji bez gadżetów. prosty balisong.

Aha czytałęm troche że zamiast nitów są śróbki co otym sądzicie czy takie są lebszce nastawiać sie na taki??

Wielu znawców mówi o różnych firmach a ja neiwiem co i jak. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć konkretnei jakąś firmę albo coś w tym stylu. Może się mylę ale chciałbym kupić JAK NAJPROSTSZY I WYTRZYMAŁY MOTYLEK

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 15-05-2006, 18:26:50 »
wg mnie niestety za 50zl nie kupisz nic porzadnego.

U mnie Joker wytrzymał prawie 2 miesiące
u mnie chinszczyzna tez wytrzymywala 2 miesiace ;) ogladalem Jokery, i nie dalbym za nie tych pieniedzy.
« Ostatnia zmiana: 15-05-2006, 18:29:02 wysłana przez kaligula »
FP

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 15-05-2006, 18:32:19 »
Co !!!!!!!! dlamnie jak dać za nóż 50 zł to jest dużo wiec co mam zrobić jeżeli taka cena niejest warta wydania na nuż. Więc ile proponujecie. Eh więc to chyba koniec mojej przygody z balisongami a naprawde już się cieszyłęm. Znalazłem coś co mnie zaciekawiło a nie zobaczyłem u kogoś i taki nendzny koniec bo jak zwykle pieniądze stoją na przeszkodzie.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 15-05-2006, 18:36:35 »
z chinszczyzną da się żyć... po prostu wybij sobie z głowy, że za 50zł kupisz coś o kilka klas lepszego, niż za 20zł.
btw: może Spyderco będzie robić Bali-Byrda, to by było coś... gdyby nie ich projekty ;)
FP

Offline NAZIR

• Moderator
  • Opinii: (25)
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 15-05-2006, 19:01:38 »
Zawsze można złapać za pilnik i spróbować zrobić coś własnego. ;)
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline Macieq

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • Jak Linoskoczek
« Odpowiedź #17 dnia: 15-05-2006, 20:40:08 »

Offline Gieras

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 15-05-2006, 21:40:48 »
Z takich też moze byc tylko ze ja wole jednolite rękojeści. A tak napoważnei to wiadomo cena.

KALIGULA    mówisz ze z chińszczyzną da się żyć a ty byś kupił sobie coś z tych motylków na allegro żeby sobie potem mieć czym ponaczach bo widze że ty piierwszy wprowadzasz podzielne zdanei chcę je poznać głębiej

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
« Odpowiedź #19 dnia: 15-05-2006, 21:58:40 »
btw: może Spyderco będzie robić Bali-Byrda, to by było coś... gdyby nie ich projekty ;)

to bedzie cos do przerobek!