Reklama

Resor na ulicy znalazłem...

Zaczęty przez Misza, 17-05-2006, 20:51:14

Misza

Myślicie, że dobry nóż z tego będzie?

Szerokość: 80mm
Grubość: jeden koniec: 30mm, drugi koniec: 10mm.

Jaka to może być stal? Wypadło spod betoniarki IVECO. HS50?

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Farulf

:dodge:
Stal może i dobra, tylko jak Ty chcesz coś takiego na ostrze przerobić? Masz warunki do przekuwania, czy zamierzasz zeszlifować te zbędne trzy czwarte materiału?

Już nie marudzę tak bardzo. Dorosłem czy się zestarzałem?

viajero

...no...nóż będzie duży... i gruby... 8o

Kupującym: jeżeli cena wydaje się z kosmosu - zaproponuj swoją :) Dotąd nie sprzedawałem, ale pozbywam się niepotrzebnego (No poza zbiorkiem MarcinSów ;)
Optymizm to brak informacji
Jewtuszenko.

Kubek

Z grubszego końca zrób toporek, a z cieńszego nóż. Będziesz miał fajny komplecik.
Pozdrawiam.


Guldan

naprawde nie prosciej kupic stal np u melona? :dodge:


Jumbo

Cytat: Guldan w 17-05-2006, 21:28:29

naprawde nie prosciej kupic stal np u melona? :dodge:

Guldan, ale to stal z IVECO!!! Coś jak wymarzona stal z resora od Maybacha! :)

A'te, jak dasz radę to przerobić na ludzki grubości - działaj. Ale jak koszt materiałów ściernych będzie wyższy niż kawałek stali od Melona - chyba lepiej dać se spokój.

Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
<a href="http://www.frihet.pl/gal/">Zdjęcia z gór</a>

podrywacz85

stali na kilka niezlych tasakow i toporkow :D


Misza

#7

Guldan... ty masz freestyle knifemaking w podpisie i nie akceptujesz takich akcji?  ;)
Mysle zeby zrobic noz z jednego kawalka. Wytoczona rekojesc i wyfrezowane ostrze...

Albo pojsc na calosc i zrobic powyższe za pomocą kątówki....

edyta:

Juz sie boje odpuszczania... Chyba dwa tygodnie w moim 2kW piecyku bede to odpuszczal.
Trzeba bedzie palenisko zbudowac... Hmmmm

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Guldan

ja mysle raczej o przyszlej obrobce termicznej, a taki freestyle knifemaking w najczystszej formie juz jakis czas temu ustapil na rzecz w miare przemyslanych projektow.


Misza

Sprawa łatwa nie będzie, ale nie odpuszczę! W końcu to resor od IVECO  :cheesey:

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

podrywacz85


Marecki

E tam Guldan się starzejesz.  A'te dasz rade z tego cieńszego kawałka zrobić co zechcesz ja ostatnio pilnikami wyciołem kształt noża ze starego kutego tasaka do mięsa fakt faktem pilniki są w stanie agoni ... a ja jestem zadowolony bo kształt mi ładny wyszedł.

Powodzenia

"Nóż nie hałasuje"

Łot ewer

<a href="http://punktg.fotolog.pl">punktG</a>

MOCNE

Misza

No, zobaczymy. Mam nadzieje, ze poradze, bo bardzo mnie to zainteresowało. Jak do tej pory zrobilem tylko pobieżny rysunek i wymyslam jakby tu to wyżarzyć.

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Marecki

najlepiej owy rysunek nakleić klejem epoxydowym

"Nóż nie hałasuje"

Łot ewer

<a href="http://punktg.fotolog.pl">punktG</a>

MOCNE

Misza

Tzn. jak nakleje rysunek epoxą to będę miał już wyżarzone?  :?  ;)  :cheesey:

MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?