Autor Wątek: Liner lock w SERE 2000 - po co ta dziura?  (Przeczytany 2110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gilotyna

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
Liner lock w SERE 2000 - po co ta dziura?
« dnia: 18-02-2005, 00:42:04 »
Witam.
Ostatnio szukając zdjęć mojego przyszłego "kandydata" natknąłem się na taki mały szczegół:

Wie ktoś po co ta dziura w środku? Czy przypadkiem ten patent nie osłabia blokady? Czy to ma ułatwic operowanie linersem?
"Bywają bowiem trzy rodzaje umysłów: jeden rozumie sam przez się, drugi rozumie to, co mu inni pokazują, trzeci nie rozumie ani sam przez się, ani gdy mu inni pokazują; pierwszy jest najwyborniejszy, drugi wyborny, trzeci do niczego [...]"
Nicollo Machiavelli "Książę"

Offline logan

• FT Member
  • Opinii: (85)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 18-02-2005, 07:27:16 »
IHMO co najwyzej zmniejszenie wagi nozyka odrobine,wyciecie na palec jest troche od otworu w linersie.Tak przypuszczam ze to po to wlasnie
Los sprzyja gotowości umysłu.......

Offline bodo

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 18-02-2005, 07:44:19 »
dziura a takze podciecie widiczne na zdjatku t o po prostu wymuszenie zawiasu - w tym miejszu ma sie odgiac i potrzeba na malej dlugosci mozno go pocienic - podobnie jak frez na frame w striderach, dziura  pozwala zmniejszyc ilosc materialu nie slabiajac sztywnosci

Offline bodo

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 18-02-2005, 07:45:45 »
kurna - pisze ja k listonosz (allo allo) :D

Offline kostek.ok

• Opinii: (58)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 18-02-2005, 10:05:46 »
Miałem sere 2k krótko w ręku ale od razu dało się zauważyć że liners odgina (odblokowuje) się bardzo mięciutko właśnie dzięki tej dziurze i podcięciu mimo dośc pokaźnej grubości moim zdaniem miodzio . Wykonanie całości także perfekcja i ergonomia i klinga  świetna ale coś jednak  mu brak może takie odczucie miałem bo akurat macałem wersję z czarnym ostrzem które moim zdaniem do tego noża wybitnie nie pasuje ale mogę śmiało stwierdzić że sere 2k  mógłby  być moim jedynym nożem do wszystkiego i nie trzeba by mi było nic innego no chyba że bym musiał biegać z nim w spodniach na gómce to by mi swoim ciężarem najpierw  użytkowo jajca poobijał a potem pewnie glebe bym taktycznie zaliczył

Offline TloluviN

• Tlolopitek
  • Szef
  • Opinii: (26)
  • *
  • ULTRALIGHT SOFTIE
    • Knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 18-02-2005, 10:09:15 »
mialem okazje pobawic sie sere WARa - ten folder jest naprawde zacny i w 100% godzien uwagi.
I'm stronger than any and every enemy, predator, virus, disease or sickness.