Autor Wątek: Czemu czasem warto wydac te pare euro...  (Przeczytany 3164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
Czemu czasem warto wydac te pare euro...
« dnia: 27-05-2006, 14:44:57 »
OT, bo nie nozy dotyczy, ale nie do konca, bo Wam jedno narzedzie chcialem pokazac.

Rower do roboty zabieram, a, ze sie okazalo, ze platfusa zlapalem, to trzeba bylo cos z tym zrobic. Tak wyglada klucz "rowerowy" uniwersalny do osi po probie odkrecania nakretki...

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

Chyba trzeba bedzie w jakies porzadne klucze zainwestowac...  :special:
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
Odp: Czemu czasem warto wydac te pare euro...
« Odpowiedź #1 dnia: 08-06-2006, 19:05:26 »
Nie wiem, czemu to wyladowalo w knifemakingu, ale kiedys musialem 3 takie zlamac, zeby mi wreszcie leszcze z marketu oddali te 10 zl czy costam za ten pierwszy... Bo najpierw mowili, ze moge sobie wymienic... klucz z lekkiego odlewu to lekka pomylka...

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
« Odpowiedź #2 dnia: 08-06-2006, 19:26:15 »
I widaćna przełomie, że odlew chujowy. Niedopuszczalna jest taka ilość bąbelków gazu. To aluminium jakieś, nie?
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline KrzysT

• weirdo
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • weirdo
« Odpowiedź #3 dnia: 09-06-2006, 08:43:56 »
Heh... ja do dziś, jak muszę coś przy rowarze poważniejszego zrobić, to korzystam z kluczy do rowerku "Reksio", który posiadałem dziecięciem będąc. Jakość bije na głowę wszystkie późniejsze wynalazki.

Offline Diabelek

• bez rogow
  • FT Member
  • Opinii: (79)
  • Predator killer
« Odpowiedź #4 dnia: 09-06-2006, 09:43:46 »
za kase na nowy klucz wywal osie na nakretki i wstaw puste w srodku na motylki ;) latwiejszy serwis i do tego znacznie wytrzymalsze, no chyba ze u Was tez tak kradna kola i rowery jak u nas :D
"Wciąż zadziwia mnie, czemu ktokolwiek, kiedykolwiek mógłby chcieć czegoś więcej niż SOCOM"
Microtech: Socom, M-Socom Combo; ER Shrapnel; Joah; PiTiN; LM Wave
SF: M6, Kroma, HS2, L1; HDS U60; Inova: X5, X0, X1 SSC&lambda

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #5 dnia: 09-06-2006, 17:44:52 »
za kase na nowy klucz wywal osie na nakretki i wstaw puste w srodku na motylki ;) latwiejszy serwis i do tego znacznie wytrzymalsze, no chyba ze u Was tez tak kradna kola i rowery jak u nas :D

Jeszcze jak.

Kiedys kolega stwierdzil, ze tu nie istnieje cos takiego, jak "za gruby lancuch do roweru", po tym, jak mu ktos zwinal trzeci z kolei w ciagu roku.

A jeszcze dawniej piwo raz pilem w takim towarzystwie w Polsce, gdzie sie dwoch kolesi chwalilo, ze kradzione rowery z Niemiec przewoza przez granice, taaki biznes, KIM.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline ov_Darkness

• Wujek Zwyrol
  • Opinii: (16)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • już tak nie wyglądam
    • fejs (tak mnie najszybciej można złapać)
« Odpowiedź #6 dnia: 10-06-2006, 02:46:54 »
Jesli chodzi o zapięcia, to jest coś takiego, jak Kryptonite New York lock. waży ze 4 kilo i bez nożyc hydraulicznych nie razbierosz...
A podstawa, to nie zostawiać roweru, albo mieć bardzo (z wyglądu) chujowy, albo na ostrym kole ;) wtedy, nawet jak Ci podpieprzą, to się zabiją szybko...
I never wanted to be different. I just wanted to be me.
8.5/20

Offline Tui

• knifemaker
  • Opinii: (6)
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 12-06-2006, 14:41:14 »
ocho ostre kolo to kurierzy lubią mieć a tak na prawdę to szkoda zdrowia na to (stawy lecą szybko no i spróbuj hamować z góry jak się rozbujasz :-)
lepiej dobrego ulocka alob łańcuch kryptonite sobie kup.

Offline Misza

• Raczej cienki
  • knifemaker
  • Opinii: (9)
  • *
  • ---- Dawniej A`te ----
« Odpowiedź #8 dnia: 12-06-2006, 15:27:25 »
"ostre koło" ?
MBR Custom Knives   ][   Knives 4 fun, not 2 kill.  ][   StoPoWUz ][ TKLM ][- Jestem z TEGO Świebodzina. Komu autograf?

Offline Petro

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 12-06-2006, 16:55:33 »
ostre koło jak rozumiem to takie że łańuch stale pracuje z tylnym kołem  :dodge: aby zahamować to trzeba to poprostu zatrzymać  albo krecic do tyłu i jedziesz w tył

o to chyba chodziło ov_Darkness
A z miecza twego żyć będziesz, i bratu twemu będziesz służył...

Offline trkz

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 12-06-2006, 16:58:28 »
"ostre koło" ?

Ostre Koło, czyli brak wolnobiegu. Jak chcesz jechac to musisz non stop pedałowac. Czyli na przykładzie. Jak prowadzisz rower z wolnobiegiem to korby sie nie kręcą a z tyłu 'cos'  ;) tak ładnie cyka. to jest własnie wolnobieg. W przypadku ostrego koła podczas prowadzenia roweru korby sie obracaja.  :-) taki system jest uzywany w kolarstwie torowym,ale jak ktos juz wspomniał bardzo lubują sie w nim kurierzy. Czesto w takich rowerach nie ma hamulców, bo do zatrzymania wystarczy zaprzestanie pedalowania i "przeciwstawienie sie" obracającym korbom.

Pozdrawiam :-)

Edyta: Petro mnie uprzedził :)

Offline Petro

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 12-06-2006, 18:41:43 »
a czemu akurat kurierzy bo nie bardzo rozumiem w czym takie rozwiązanie jest lepsze od normalnego bajka i jak do ostrego koła maja sie przerzutki ??

Offline trkz

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 12-06-2006, 19:39:57 »
a czemu akurat kurierzy bo nie bardzo rozumiem w czym takie rozwiązanie jest lepsze od normalnego bajka i jak do ostrego koła maja sie przerzutki ??

Mój dobry znajomy pracujący dla X-Press ma w swoim rowerze ostre koło. Z tego co mówi takie rozwiazanie pomaga w utrzymaniu jednej predkosci, co znacznie wpływa na czas dostarczenia przesyłki. Ma to tez wpływ na utrzymanie kondycji. W koncu ma do wyboru 2 opcje. Jedzie i pedałuje, albo stoi... nie mozna jechac bez wprawiania korby w ruch.
Przerzutki do ostrego koła maja sie zupełnie nijak  ;)  Zasada ostrego koła to jedna zebatka z tyłu i maxymalne napiecie łancucha [ nie mylic z Single Speed ]. Taki mechanizm wymusza własnie ciągłe pedałowanie, w przypadku wolnobiegu / kasety ciagłe pedałowanie nie jest potrzebne bo mechanizm zapadkowy [ wydający to charakterystyczne cykanie podczas prowadzenia roweru ] odpowiada za to zeby ruch koła nie przekłądał sie poprzez łancuch na ruch korby w momencie zaprzestania pedałowania.

mam nadzieje ze troche to wyjasniłem :)

Pozdrawiam

Edit: Cholera,zrobił sie z tego całkiem spory OT. Przepraszam najmocniej, ale rowery to mój drugi konik i moge o tym gledzic godzinami :) Sorry jeszcze raz, w razie watpliwosci zapraszam na priv.

EOOT
« Ostatnia zmiana: 12-06-2006, 19:41:43 wysłana przez trkz »

Offline Petro

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 12-06-2006, 20:19:38 »
no to ja przepraszam za ostatni off top

no to ja bym sie na takim ostrym kole albo zabił albo zajeb... na śmierć :cheesey:

Pozdro

Offline Mat S

• Oberfeldfebel sztabowy
  • Niezlot PGK 2019
  • Opinii: (11)
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 14-06-2006, 17:10:18 »
Eeee... a czemu "maxymalne napiecie lancucha"? Chyba powinno byc takie "akurat" - bez luzow, ale tez bez robienia struny z lancucha... Zeby nie bylo jalowego skoku kola przy zaprzestaniu pedalowania. OK, dla mnie ostre kolo jest zdecydowanie zbyt hardkorowym rozwiazaniem, ale na ulicach WAW widzialem juz kuriera na rowerze torowym - male kolo z przodu, duze PELNE z tylu, ostre kolo, brak hamulcow, bullhorn... wypas :)

Offline pete

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 06-04-2007, 17:32:40 »
Kolejny powód ezdy na ostrym kole i bez hamulców to koszty :)

Jak kazdy wie czesci sie miszcza i zuzywaja a taniej np wymienic jedna zembatke niz 8 :). Tak samo z hamulcami. Wogole ich nie masz to ci sie nie zuzywaja.

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #16 dnia: 06-04-2007, 23:01:12 »
Co do pancernych zabepieczeń rowerów - w Berlinie widzałem świetne rozwiązanie. Wielka blokada leżała sobie przypięta pod miejscem pracy, czekając aż właściciel przyjedzie i zaparkuje rower - dzięki temu nie trzeba wozić regularnie używanej blokady w plecaku - na prawdę sprytne.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline pete

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 06-04-2007, 23:20:19 »
Dla porownania w japonii nie znalazlem motoru ktory by mial grubszy lancuch niz ja mam do roweru ;)
A rowery sa tam przypinane na linkii grubosci 2mm badz tylko przekreca sie kluczyk w zameczku zamontowanym przy tylnym kole i cos ala klodka zapina sie na obreczy (cos jak bys patyk w szprychy wsadzil) i nie da sie jechac.

W holandii ludzie tez nie przypinali rowerow az polacy przyjechali. ;(
« Ostatnia zmiana: 07-04-2007, 15:37:54 wysłana przez pete »