Autor Wątek: moj warsztat (shop tour)  (Przeczytany 7444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
moj warsztat (shop tour)
« dnia: 27-05-2006, 22:10:41 »
poniewaz mam nowa instalacje elektryczna, nowa wiertarke (a w zasadzie stara, ale dopiero teraz mam gniazdo sily, a wiertarka przeszla generalny remont) i zrobilem porzadek (generalny remanent) to postanowilem zrobic tzw shop tour :)

warsztat:

tasmowka, ktorej uzywam (bez najwiekszego kola na ktore czekam):

to ta wiertarka, mysle ze uzyje jej jako frezarki, bo bestia ciezka i mocna:

tutaj trzymam rozne materialy i narzedzia:

w tych szufladach mam materialy na rekojesci oraz rozne metalowe szpeje (prety na piny, aluminum, resztke tytanu itp):

a w tej szafce trzymam elektronarzedzia (gumowka, dremel, wiertarka reczna i kilka innych):

:)

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
Odp: moj warsztat (shop tour)
« Odpowiedź #1 dnia: 27-05-2006, 22:17:38 »
porzadek jest, i kazdy gadzet ma swoje miejsce. Znaczy podoba mi sie :)

Offline Pokim

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 27-05-2006, 22:18:55 »
Zazdroszczę Ci tego warsztatu, a z porządkiem nie przesadzaj.
Na przekór Hanysom, mieszkom za Brynicą

Offline Yahoo

• knifemaker
  • Opinii: (120)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 27-05-2006, 22:33:32 »
No to teraz tylko resztę lamp mocować, i goła laskę powiesić bo w warsztacie być musi i nie ma bata....
"knife makers don't make mistakes, they make smaller knives"

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 27-05-2006, 22:53:27 »
Zazdroszczę Ci tego warsztatu, a z porządkiem nie przesadzaj.

kopnac cie? poltora dnia sprzatalem zeby wygladalo jak wyglada...

Offline wojtekn

• knifemaker
  • Opinii: (57)
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
« Odpowiedź #5 dnia: 27-05-2006, 23:23:17 »
ty guldek, tak to ja mam w goscinnym posprzatane,
a gola baba musi byc, sluchaj sie jasia :)
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline Seiken

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 28-05-2006, 07:01:22 »
Tak wiec od poczatku czyli zdjecie #1 , zazdrosze warsztatu ktory ma kaloryfery ( co to za pomieszczenie , piwnica w domu - bloku ?) , zadroszcze wentylatora ( marze o takim malym , ale system odciagania pylu by sie jesze bardziej przydal) , zadroszcze maski do szlifowania  (ta po wentylatorem) , ja to zwykle okluray tylo mam.
Co mi nie pasi  ,muzyczki nie ma , jak ty bez muzyczki mozesz pracowac ????.SZlifierka......... , chyba za malo swiatla , wiesz jak zakupilem 200W halogeny zamiast swietlowek , przy szlifowaniu widzialem nawet "death people".
Nie widze drzwi naz djeciu , wiec wnosze ze sa z tylu , Guldek , to jest totalny blad i stracisz kiedys palca albo i co innego waznieszego przez to ( no chyba ze zamykasz drzwi na klucz jak szlifujesz ).
Zdjecie numer 4 , narzedzia mowisz,ale do czego przy robieniu nozy uzywsz szpachlowki  (nastepna tajemnica knifemakera )
Zdjecie #5 , fajne piny  , ale ten odwaznik pod nimi , czyzbys podczas szlifowania trenowal , stara sztuke chinska Gi - Gong

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #7 dnia: 28-05-2006, 08:54:02 »
i ta zaschnieta gesta krew na przedostatnim zdjeciu ...

Offline Guldan

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 28-05-2006, 10:36:22 »
Tak wiec od poczatku czyli zdjecie #1 , zazdrosze warsztatu ktory ma kaloryfery ( co to za pomieszczenie , piwnica w domu - bloku ?) , zadroszcze wentylatora ( marze o takim malym , ale system odciagania pylu by sie jesze bardziej przydal) , zadroszcze maski do szlifowania  (ta po wentylatorem) , ja to zwykle okluray tylo mam.

kaloryfery? z 6 lat temu moze dzialaly, teraz to zapomnij ;) wentylator rewelacja, choc jeszcze musze rozkuc dziure bo troche za mala z zewnatrz i odbija. a system odciagania pylu bedzie dzieki Jasiowi (przytargal odkurzacz). maska standardowa, nie ma co zazdroscic...

Co mi nie pasi  ,muzyczki nie ma , jak ty bez muzyczki mozesz pracowac ????.

juz o tym myslalem. wiesz, jak sie pracowalo gumowka to sie wlasnych mysli nie slyszalo, ale teraz by sie przydalo. musze kupic jakies tanie glosniki komputerowe coby do nich mp3 podlaczac.

SZlifierka......... , chyba za malo swiatla , wiesz jak zakupilem 200W halogeny zamiast swietlowek , przy szlifowaniu widzialem nawet "death people".

za malo swiatla? spytaj sie Jasia ile bylo przed wczorajszym dniem ;) a tak na powaznie to bedzie przykrecona lampa do szlifierki, ale takze na kaloryferze lezy jedna ktora oswietla miejsce pracy przy tasmie.

Nie widze drzwi naz djeciu , wiec wnosze ze sa z tylu , Guldek , to jest totalny blad i stracisz kiedys palca albo i co innego waznieszego przez to ( no chyba ze zamykasz drzwi na klucz jak szlifujesz ).

noooo, tu tez nad tym ubolewam :( zdjecie pierwsze robilem z drzwi, i fakt, stoje tylem do nich pracujac na szlifierce. wiem ze to zle, ale po prostu nie mam jak tego inaczej poustawiac :(

Zdjecie numer 4 , narzedzia mowisz,ale do czego przy robieniu nozy uzywsz szpachlowki  (nastepna tajemnica knifemakera )

caly syf za krata to pozostalosci po moim ojcu jak urzedowal w warsztacie. rozne lakiery do drewna, bejce, pedze itp itd sa z czasow jak budowal lodke. a szpachlowki uzywam do zeskrobywania stwardnialego pylu sciernicowego polaczonego z woda z ziemi. ;)

Zdjecie #5 , fajne piny  , ale ten odwaznik pod nimi , czyzbys podczas szlifowania trenowal , stara sztuke chinska Gi - Gong

panie, z moim kregoslupem takiego luja podnosci? zapomnij... stoi tam od czasow jak moj ojciec trenowal wg ksiazki "Jak byc silnym i sprawnym" (nie pytajcie ile to lat temu bylo... podejzewam ze mnie jeszcze na swiecie nie bylo)

i ta zaschnieta gesta krew na przedostatnim zdjeciu ...

barwiona zywica wyciekala spod prasy i tak pozaciekala..

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #9 dnia: 28-05-2006, 11:15:22 »
te guldek, ja zartowalem :)

Offline NAZIR

• Moderator
  • Opinii: (25)
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 28-05-2006, 11:33:28 »
a szpachlowki uzywam do zeskrobywania stwardnialego pylu sciernicowego polaczonego z woda z ziemi.

chciałbym upierdliwie zauważyć, że szpachlówka =/= szpachelka
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline Pokim

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 29-05-2006, 00:11:16 »
No co Ty, Guldek, na żartach się nie znasz? Zara kopać musisz!?
Na przekór Hanysom, mieszkom za Brynicą