Autor Wątek: Churchil  (Przeczytany 2478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline exStudent

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Churchil
« dnia: 29-05-2006, 21:42:45 »
Zaczęło się od Wysza, który zamieścił zdjecie nowego "starego" kozika na wzór XIX wiecznego trapera. Generalnie lubuje się w w takich starociach. Więc  mam do was małe pytanie, czy ktoś z Was wie, gdzie można dostać w dobrym stanie tzw "churchila"? To brytyjski wojskowy scyzoryk rodem z II wojny.Wygląda mniej więcej tak
http://www.bushcraftuk.com/gallery/showphoto.php?photo=1082&limit=recent   (to ten z przyczepionym kablem od telefonu)
 Ostrze typu sheepfoot, otwieracz do konserw, szpikulec.

Szukałem swego czasu w Krakowie w sklepie z militariami na ul. Felicjanek, ale niemieli

Offline simon

• prawie jak Scrimshander
  • knifemaker
  • Opinii: (12)
  • *
  • nożorób na odwyku :/
    • Simon Knives
« Ostatnia zmiana: 29-05-2006, 21:46:59 wysłana przez simon »
Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
Odp: Churchil
« Odpowiedź #2 dnia: 29-05-2006, 22:28:46 »
Na Reconie tez nagle ludzie odkryli noże bosmańskie. Wielki powrót noża  po latach? :)
Brytyjski wzór noża z marszpiklem do prac bosmańskich jest stary jak wyspiarskie żeglarstwo i zagłębie w Sheffield. W polsce się zrobił popularny po  II WŚ i  po powrocie DiPisów z osprzetęm do kraju. Nawet Gerlach produkował całkiem udane kopie tego modelu. Czasami obok sheepfoota i marszpikla pojawia się też otwieracz do konserw. Jako gówniarz miałem takiego strychowca, ale oczywiście zamieniłem za kulki czy inne głupoty. Tak, żałuję.

Z tego co pamiętam, to Aambeeld ma kilka takich do sprzedania.