Autor Wątek: Kershaw Leek G10, s30v, 1660G10 [Fundusz Testerów]  (Przeczytany 5260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Kershaw Leek G10, s30v, 1660G10 [Fundusz Testerów]
« dnia: 01-06-2006, 00:20:21 »
http://www.knives.pl/www/artykuly/testy/kershaw_leek_g10_s30v_1660g10_fundusz_testerow.html

Zapraszam do lektury nowego testu zleconego przez Fundusz Testerów  :grin:
« Ostatnia zmiana: 01-06-2006, 00:33:59 wysłana przez pecado »
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
Odp: Kershaw Leek G10, s30v, 1660G10 [Fundusz Testerów]
« Odpowiedź #1 dnia: 01-06-2006, 00:44:02 »
nie przyjrzalem sie dokladnie, czy na listku linersa jest stalowa kuleczka dociskajaca ostrze ?
jesli nie to mamy tarcie stal o stal i niszczenie blokady w miejscu styku z klinga

nozyk ogolnie jest bardzo fajny, milo lezy w lapie, super teksturowane g10, mniamusny profil ostrza
tylko kurde takie "pierdoly" jak niemoznosc otwarcia przy uzyciu kolka, grubosc ostrza/linersa, speedsafy rozniaste i blokady speedsafow (nie przekonuje mnie ten gadzet, wole uczciwe strzelenie z nadgarstka, w tym nozu mozliwe, ale dosc trudne)

ciekawe jak wypada avalanche z s30v w porownaniu z leekiem, materialy te same tylko filozofia jakby nieco inna
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline StaszeK

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 01-06-2006, 11:04:56 »
Dzięki za fajną recenzję i dobre zdjęcia.

Uważam, że bardzo ciekawe jest to porównanie S30V do Carbon V. Ja uważam na podstawie własnych doświadczeń z S30V (w Spyderco Native) do Carbon V i do 0170-6C Beckera, że CPM S30V przewyższa owe stale (przynajmniej w tych wymienionych firmach) trochę lepszym trzymaniem ostrza i oczywiście nierdzewnością. Ale nie jest to jakaś duża przewaga. Natomiast pod względem wytrzymałości na wykruszenie zdecydowanie stawiam na 0170-6C.

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #3 dnia: 26-06-2006, 08:45:39 »
Powiem tak... Ten nóż kompletnie mi nie przypasował. Ma dobre materiały, niezłą ergonomię, ale wskaźnik podobania ma na poziomie noża stołowego ze stołówki przyzakładowej.

I nie ratuje go ani przyśpiesznik, ani zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem.

Kulkę w linersie ma, chodzi gładko, G10 jest co najmniej tak ostre jak w Stiderze albo ostrzejsze - nawet nie próbowałem go nosić w kieszeni.

Kształt ostrza wyjątkowo nie budzi zaufania, bardzo delikatny czubek, jego wąskość utrudnia zrobienie z tego noża typowego EDC. Killer to on też nie jest, bo co najwyżej  obezwładni śmiechem taka zabawka. Rękojeść dla mnie trochę za krótka a i tak jest sporo dłuższa niż wynikało by to z potrzeb ostrza - przez to, że musi być zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem.

No właśnie - zabezpieczenie... Tandeta! Dobrze, że jest, ale nie trudno sobie wyobrazić jak nóż się sam odbezpiecza w kieszeni jeśli mamy jeszcze kilka przedmiotów.

Klips jest do bani, bardzo łatwo zgubić nożyk bo przytrzymuje przy smamym końcu klipsa czyli na wysokości 2/5 noża... 3/5 już będzie wystawało z kieszeni.

Nie podoba mi się ten nóż, nie pomaga S30V i G10, nie pomaga dobre wykonanie, nie pomaga uznana marka.

Leek nie pozostawi po sobie żadnego wrażenia, ani złego (bo nie ma sie tak naprawdę do czego doczepić - wszystko co opisałem negatywnie to tak naprawdę świadomy wybór przyszłego klienta) ani dobrego (bo nie pozostawił we mnie pozytywnego wrażenia). Ot... po prostu nóż nie dla mnie.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #4 dnia: 26-06-2006, 13:31:31 »
A tu muszę polemizować.
Czy klips jest do bani? Być może - jednakże faktura okładzin powoduje, że wyjęcie go z kieszeni jest ani tak proste, ani przyjemne jak możnaby sądzić po Twojej opinii. Owszem klips dociska w jednym miejscu, ale po drugiej stronie materiału rezyguje regularna tarka (vel destruktor tkanin wszelakich), ktora moim zdaniem doskonale utrzymuje nóż na miejscu. Czasami nawet za bardzo :/
Zabezpieczenie ostrza - nie wiem co trzeba byłoby nosić w kieszeni i jak, żeby odbezpieczyć tą beleczkę. Owszem rozwiązanie jest bolesnie prymitywne, ale moim zdaniem to nie jest wada - proste rzadziej się psuje. Przesuwa się za lekko? A co za problem mocniej skręcić śrubkę?

Kształt ostrza, delikatny czubek. Nie wiem dlaczego kształt ostrza nie budzi zaufania? Owszem, klinga jest cieniutka, czubek delikatny, ale czego się spodziewałeś? 6.3 mm? Nie ta marka ;-)
To szybki, elegancki (dość) nóż do codziennych miejskich zastosowań. Owszem, nie porąbie lasu, nie wyjmie zamka razem z szufladą, ale to urządzenie do cięcia. Tylko i wyłącznie. Warncliff ma swoje zalety i tych bronić będę.

Abstrahując od współczynnika podobania się, z którym się nie dyskutuje to zaskakuje mnie krytyka jego właściwości. Nie wiem czego się spodziewałeś, ale ujmujesz mu wszystkiego tak jakby był to niedorobiony Strider. To nie jest Strider. To jest mały, zgrabny Leek do prac lekkich, z wyraźnym wskazaniem na cięcie :-)
pozdrawiam
pecado

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #5 dnia: 26-06-2006, 13:37:53 »
Oj pecado, chyba emocje wzięły górę...

A gdzie ja go tak bardzo skrytykowałem, że aż go skrzywdziłem? Wykonanie, materiały, ergonomia świetne... Toż o tym napisałem... Chyba nie posądzasz mnie o  uprzedzenie do marki? Zresztą o tym również napisałem... Bardzo cenię firmę Kershaw.

A reszta to świadomy wybór klienta. Mi się po prostu ten nóż nie spodobał. Ale nie widzę abym mu krzywdę jakowąś czynił.
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #6 dnia: 26-06-2006, 13:39:29 »
Oj pecado, chyba emocje wzięły górę...

ależ nie emocje, starałem się po prostu dyskutować na temat punktów, w których się z Tobą nie zgadzam... :/
pozdrawiam
pecado