Autor Wątek: MOD ATFK [Fundusz Testerów]  (Przeczytany 6282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
MOD ATFK [Fundusz Testerów]
« dnia: 01-06-2006, 00:58:27 »
Zapraszam do lektury testu przygotowane przez kolegę psawidmo

Mod ATFK

Dziękujemy :-)
« Ostatnia zmiana: 14-07-2006, 14:33:53 wysłana przez pecado »
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline wilkacy

• E36 & GR fan
  • Opinii: (4)
  • Nowy użytkownik
  • *
    • rai.xt.pl
Odp: MOD AFTK [Fundusz Testerów]
« Odpowiedź #1 dnia: 01-06-2006, 03:32:13 »
Super, długo czekałem na test AFTK (szczególnie blokady). Byłem bardzo nagrzany jakiś czas temu (w sumie nadal jestem, ale po przeczytaniu tekstu mniej) ale tak wyszło że nie wyszło.
 :shades:

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #2 dnia: 01-06-2006, 08:00:29 »
A nie jest to przypadkiem ATFK?
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline wojtekn

• knifemaker
  • *
  • ciulkwens zmienilem nicka
    • NIE ROBIE NOZY NA ZAMOWIENIE
« Odpowiedź #3 dnia: 01-06-2006, 08:43:16 »
NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
Odp: MOD ATFK [Fundusz Testerów]
« Odpowiedź #4 dnia: 01-06-2006, 09:13:46 »
dzieki, sorry
pozdrawiam
pecado

Offline graf

• Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #5 dnia: 01-06-2006, 11:48:45 »
Nie było informacji w recenzji, ale czy ATFK dobrze trzyma się w pozycji zamkniętej? bo miałem doczynienia z jednym ATFK, który otwierał się kiedy mu się podobało. Jak to ejst w tym egzemplarzu?
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #6 dnia: 01-06-2006, 11:54:12 »
O ile pieswidmo mnie nie uprzedzi to będę w stanie odpowiedzieć na to pytanie dopiero wieczorem ;-)
pozdrawiam
pecado

Offline pieswidmo

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 01-06-2006, 11:55:13 »
Nie było informacji w recenzji, ale czy ATFK dobrze trzyma się w pozycji zamkniętej? bo miałem doczynienia z jednym ATFK, który otwierał się kiedy mu się podobało. Jak to ejst w tym egzemplarzu?

A zgadza się, zapomniałem o tym wspomnieć. W pozycji tip down, nie było z tym problemów, a tylko w tej pozycji go nosiłem. Natomiast noszenie go tip-up to moim zdaniem duże ryzyko, gdyż tak jak napisałeś ATFK nie ma żadnego mechanizmu który trzymałby głownię w pozycji zamkniętej. Też minus.
pozdrawiam
pieswidmo

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 01-06-2006, 12:33:42 »
Mój ATFK otwierał się dość ciężko co zmniejszało ryzyko przypadkowego otwarcia.

Z tego co sobie przypominam, to dla mnie największymi wadami tego noża były:
- zbyt gruba klinga i bardzo niski szlif, co jak napisał pieswidmo bardzo źle wpływa na własności tnące,
- blokada plunge-lock była dla mnie niewygodna, źle mi się otwierało i zamykało ten nóż, ale to trochę kwestia upodobań.

Wśród plusów które miał ATFK podkreślić należy jeszcze bardzo dobrą powłokę na ostrzu. W nożu tym, krawędź przeszlifowałem na 25° na stronę (orginał ma ponad 30°  8D). Podczas ostrzenia kilkukrotnie zaczepiłem prętem ostrzącym o powłokę, a mocowanie Lansky System nieźle ocierało grzbiet, ale nie pojawiła się nawet najmniejsza ryska. To mi się podobało.  :D
Jak dla mnie, to nóż ten całkiem dobrze i pewnie układał się w łapce, ale to moje odczucie. :idea:

edyta estetka
« Ostatnia zmiana: 01-06-2006, 14:55:10 wysłana przez Kotwic »
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline Ogi

• FT Member
  • Opinii: (11)
« Odpowiedź #9 dnia: 01-06-2006, 13:40:03 »
Nic dodać, nic ująć. Bardzo udana recka. Zwłaszcza o pracy w kuchni. Spokojnie można określić MODa w kuchni jako słonia w składzie porcelany ;) Odchudzenie klingi byłoby dobrym pomysłem dla tego noża, poszeszyłoby zdecydowanie zakres jego możliwości, choć zabieg Kotwica z przeszlifowaniem znacznie zmniejszył ten dyskomfort. Ale i tak lubię ten nóż :) Podobno trudne dzieci bardziej się kocha ;)
Odwieczna tęsknota za wędrówką
Szarpie łańcuchem przyzwyczajeń...

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #10 dnia: 01-06-2006, 19:44:50 »
ja mam pytanko co do blokady

rozumiem że żeby otworzyć nóz trzeba wcisnąć przycisk i wtedy otwierać nóż??
wtedy skoro kciukiem otwieramy kołek to czym wciskamy guzik ?
bo chyba da sie otwieraćgo jednąręką ??
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #11 dnia: 01-06-2006, 20:26:21 »
Otwierasz normalnie, z kołka. Tak jak napisał pieswidmo - ostrze nie jest blokowane w stanie zamkniętym. Można je otworzyć "strzepując" i nie wymaga to szczególnej energii.
I ma BP pionowy po otwarciu :P
pozdrawiam
pecado

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
« Odpowiedź #12 dnia: 01-06-2006, 23:37:11 »
Piękna rzeczowa recenzja i śliczne zdjęcia. Ci tu ukrywać. Pieswidmo przesuwa się na szczyt listy moich ulubionych testerów. Dzięki  :grin:
The skyline was beautiful on fire / all twisted metal stretching upwards / everything washed in a thin orange haze
I said: "kiss me, you're beautiful - these are truly the last days"

Offline lepermessiah

• Małpa z lasu
  • Opinii: (82)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię słowo "pierś"
« Odpowiedź #13 dnia: 03-06-2006, 00:08:43 »
Jak Pieswidmo zrobi recenzje to nie ma chuja we wsi :)

PS. Nic chyba nie pobije relacji z zimowego spaceru i testów "cebulowych" 8D
Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
« Odpowiedź #14 dnia: 12-06-2006, 10:52:24 »
To ja dopiszę parę słów na temat nożyka...

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu - Ale festyn!!! Pudełko powala pretensjonalnością, mamy i zdjęcia żołnierzy i znaczek kółeczka na trójkąciku z krzyżykami i "for professionals by professionals" a wielkość jest taka, że ze 30szt by tam weszło. W środku pudełka jest nawet instrukcja jak je zamykać i otwierać. W sam raz dla średnio-inteligentnego Amerykanina. Ale co tam pudełko - o nóż  przecież chodzi

No to wyjmujemy - zacinając się lekko przy okazji, bo nóż przyjeżdża w stanie półotwartym wsunięty klipsem w wycięcie w tekturce. No jest w ręku. Zamykamy, otwieramy...... zaraz zaraz otwieramy??? Boże, jakie to szczęście, że nóż chodzi dość ciężko na osi, bo gdyby chodził tak jak moja sebenza, to po prostu ostrze by chodziło jak wahadełko zegara u mich rodziców. Cyk cyk...cyk cyk  na szczęście chodzi ciężko i nawet się nie otwiera w kieszeni. Ale tylko dlatego, że klip jest umieszczony od strony osi. Klipa można przełożyć, ale robicie to na własne ryzyko, podobno MOD nie płaci za zszywanie palców. Tak więc wszelkie myśli o czyszczeniu i smarowaniu osi noża przed użyciem odłożyłem na poduszkę, niech się wyśpią.

No to w łapki nożyk i do roboty. Wielkość noża jest (dla mnie) dziwna. Bo to ani mały (porównywalny z Mini SOCOMem) nożyk który świadomie wybieramy jako mały i lekki kosztem wygody, ani duży (porównywalny z SOCOMem) który daje pewne trzymanie w dłoni. MOD ATFK nie jest ani mały, ani wygodny (podkreślam że w moich rękach). W chwycie młotkowym przeszkadza mocno odgięty koniec klipsa. W chwycie floretowym jest za krótki, tak samo w chwycie odwrotnym. W chwycie "sztućcowym" jest fajnie i wygodnie.

Blokada.. hmmm jaka blokada??? Nazwanie tego czegoś blokadą to pomyłka. Plung locka wystarczy wcisnąć ok milimetra (na płasko z rękojeścią, może troszkę głębiej) i nóż się składa. zero wysiłku, można to zrobić najmniejszym palcem w chwycie odwrotnym. Zapomnijmy o blokadzie, w każdym razie ja tego noża nie wbijałbym bez stalowej rękawicy Blachy z blachy :) .

To kroimy, nóż jest wystarczająco ostry, ale ze względu na grubość ostrza i niskość szlifu jabłko jest łupane, cytrynę też da się ukroić więc mamy herbatkę, to robimy kanapki... Kurde, kto wymyślił takie beznadziejne ostrze!!! Recurve uniemożliwia dociągnięcie ostrza do końca deski, trzeba dydolić. Ale to nie nóż do krojenia przecież. To może posmarować chlebek... Najlepiej pasztecikiem... A potem poświęcić 10 minut na czyszczenie, bo w ZBROCZE ostrza wszystko wchodzi ale wyleźć już nie chce. A nie daj Boże niech się trochę paszteciku dostanie do kołeczka do otwierania. Kołeczki są śliczne, mają śliczne dziurki które się ślicznie zapychają. Bez wykałaczki nie wyczyścisz. Nie jest to również nóż do robienia kanapek.

To do czego ten nóż się nadaje?
Jak na nóż utylitarny - jest zdecydowanie przekombinowany
Jako nóż taktyczny - brak blokady (będę uparty przy tym stwierdzeniu) odpada kompletnie
Jako nóż do podziwiania - hmmm spasowany jest dobrze OPRÓCZ wkładek wing-walk które z jednej strony odstają, ostrze nie uderza o rękojeść w trakcie zamykania (przypadki znane z MSE), ma lekki blade play góra-dół wynikający z rodzaju nie-blokady, ma niewygodny klips do noszenia przy spodniach (zrobiony chyba do noszenia na pasie taktycznym, bo na spodniach to klips w ogóle nie utrzymuje noża). W dodatki jest niebezpieczny przez brak utrzymania złożonego ostrza.

Same wady?
Nie, zdecydowanie ten nóż przoduje w kategorii "miodność". I nie chodzi o napisy na pudełkach i żołnierzyków, Ten nóż wygląda profesjonalnie i gdyby dodać mu to co mu zabrali, czyli automatykę otwierania ostrza, to byłby to naprawdę fajny nóż. Nie na co dzień, nie do robienia jedzenia, ale do  szybkiego użycia w zaskakującej sytuacji. A tak została biedna sierotka, która oprócz miodności ma niewiele zalet (eufemistyczne określenie).

Jeszcze co do mnie przemówiło, otwierać spokojnie mogą osoby leworęczne, nóż oprócz klipsa i blokady jest symetryczny. Niech będzie na plus.

Mógłbym ze spokojnym sumieniem oddać ten nóż następnej osobie w PA i o nim zapomnieć... Mógłbym, ale on ciągle siedzi w mojej głowie. Do tego stopnia, że jeśli będzie mnie stać, to go kupię. Bo miodność tego noża jest naprawdę wielka. Szkoda, że to nie automat...

« Ostatnia zmiana: 12-06-2006, 10:58:14 wysłana przez bagnet »
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • *
    • Knives.pl na FB
« Odpowiedź #15 dnia: 12-06-2006, 11:03:03 »
W jednym zgodzę się z Bagnetem - w kategorii miodność, taktyczność, nieakceptowalność społeczna ten nóż wiedzie prym ;-)

Dzięki za Twoje uwagi! :-)
pozdrawiam
pecado