Autor Wątek: Typhoon?  (Przeczytany 5103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tryglaw

• Gbur
  • Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Typhoon?
« dnia: 05-06-2006, 22:23:45 »
Witam, to mój pierwszy post na forum ;-)
Zastanawiam się nad kupnem Typhoona i złożeniem go... Jak wiadomo dobre balisongi zaczynają sie od okolo 500 zł, niby jest spyderfly ale on mi wybitnie nie pasuje. Mysle nad kupnem Typhoona - na edc knives kosztuje 70$ a wiec cena przyzwoita http://www.edcknives.com/vcom/product_info.php?cPath=9_41&products_id=99&osCsid=  Co sadzicie o tym balku, warto kupowac czy lepiej w bólach zbierac na BM? (roznica w cenie jest niestety widoczna)

BTW. Mozna gdzies kupic Typhoona w Polsce? Ile wynosi clo i ubezpieczenie paczki w przypadku sprowadzania noza z USA?

Pozdrawiam
Większość pieniędzy wydałem na noże i alkohol. Resztę po prostu zmarnowałem ;-)

Offline pecado

• Wsparcie techniczne
  • Szef
  • Opinii: (165)
  • *
  • clava curva pie vinco in spelunca
    • Knives.pl na FB
Odp: Typhoon?
« Odpowiedź #1 dnia: 05-06-2006, 22:29:32 »
Odpowiem na temat kosztów, bo moja wiedza na temat balków jest.. nikła :? Więcej odpowiedzi znają kaligula, Vince, Blacha (kolejność losowa).

Koszty
Ubezpieczenie paczki jak i shipping zależą od sklepu - koszty te poznasz na stronie danego sprzedawcy.
Cło nie przekracza 20% (z mojej praktyki) + vat 22% (jeśli nóz ma napis made in USA, w innych przypadkach mniejsze lub w ogóle).
Można próbować technik omijania cła (przez zaniżenie wartości lub zmianę deklaracji na liście przewozowym), ale jest to praktyka mimo wszystko dość ryzykowna (aczkolwiek Blacha na pewno zaraz Ci napisze ile paczek przesłał w ten sposób i nic się nie stało ;-) )
Generalnie na cło wpadają paczki o wartości zadeklarowanej powyżej $50, czasami (losowo) i o mniejszej, ale to sporadycznie. Paczki o wartości >$100 zawsze wpadają na cło. Paczki przesyłane kurierem zawsze idą przez cło (firmy kurierskie mają swoje agencje celne i rąbią wszystko jak leci).

Witaj na forum :-)
pozdrawiam
pecado
Fanklub Taktycznej Rusałki |#| Barankom mówię moje stanowcze nie :mad:
hokka hey hadree hadree succomee succomee

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #2 dnia: 05-06-2006, 22:30:46 »
Polecam ten wątek
http://www.knives.pl/forum/index.php?topic=44620.0
poświęcony właśnie knifekits'om - czyli nożom do składania

A tu
http://www.knifekits.com/store/s-pages/kk_store_1mainframe.htm?kk_products_folderkits_main.htm~smain jest strona producenta tego kits'a.

A swoją drogą to na edcknives mają tą samą czcionkę co knives.pl
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline Vince

• Moku Addict
  • Opinii: (59)
  • Użytkownik knives.pl
  • May thy knife chip and shatter
« Odpowiedź #3 dnia: 05-06-2006, 22:59:44 »
Typhoony sa naprawde ok balki.

BM to klasyka i chyba najlepsze balki produkcyjne - nie od parady jest logo motylka :) Ale tez najdrozsze wiadomo.

Jak masz ograniczony budzet, moze warto przyjrzec sie Spyderfly ? Jak dla mnie super design!
Maverick Translations - Biuro tłumaczeń specjalistycznych

Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #4 dnia: 06-06-2006, 01:59:02 »
Vince a machałeś spajderkowym motylkiem ??
ja probowałem i dla mnie tragedia i porażka okropne

już wolałbym chyba machać nożyczkami

fajny motylek - przyzwoity bardzo i sam sie nad nim zastanawiam

zamawiaj z knifekits - jak ładnie poprosisz to zaniżą Ci wartość przesyłki na paczce i opiszą jako "gift" a wtedy cło i vat masz z głowy
zamawiałem od nich szpeja ostatnio i szybko wysyłają, miła obsługa i znaiżają wartość także cło nie grozi raczej.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 06-06-2006, 06:28:41 »
Typhoon jest dla mnie super, ma kilka wad kotre mozna poprawic:
-ostre 'uszy/ pseudojelec - skora peka - trzeba zeszlifowac
-szeroka glownia+sandwich - przy zamknietym istnieje mozliwosc zaciecia
-sruby nie sa wciskane ani blokowane w zaden sposob, lubia sie odkrecac - loctite
-ciezki jak cholera
-trzeba go zlozyc
BM to klasyka, nie ma wiekszosci wad Typhoona, ale ma fatalny stosunek dl. calkowitej do dl. glowni, a sama glownia jest waska i cienka. do machania jest lepszy, ale do uzywania wybieram Typhoona.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Vince

• Moku Addict
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 06-06-2006, 10:29:27 »
Vince a machałeś spajderkowym motylkiem ??
ja probowałem i dla mnie tragedia i porażka okropne

Niestety nie machalem. Design mi sie jednak bardzo podoba - ot taka mucha :)

BM to klasyka, nie ma wiekszosci wad Typhoona, ale ma fatalny stosunek dl. calkowitej do dl. glowni, a sama glownia jest waska i cienka. do machania jest lepszy, ale do uzywania wybieram Typhoona.

tzn znaczy sie ze ostrze jest krotsze od rekojesci o sporo ? Bo jak mialem swoje BM-ki to jakos tego nie zauwazylem. Imho nieprodukowany juz niestety 43 to najlepszy produkcyjniak jaki mialem.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #7 dnia: 06-06-2006, 11:32:47 »
co do pseudojelca mam takowy w swoim chińskim balku 0 przyznam że w pierwszej chwili "przyszczypnął" mi skóre niemiło ale to nauczyło mnie trzymać ciut dalej łape i już nie ma z tym problemów

co do ciężaru to do machania za lekki też średnio moim zdaniem

a co do BMek to klinga owszem wąska strasznie ale ja też nie zauważyłem ałego stosunku długości klingi do rekojeści - aż z ciekawości jutro u Jarka sie przyjżę

Vince mi spajder sie podobał strasznie dopóki nie wziołem go do łapy, wtedy przestał, jak pomachałem nim chwile to powiedziałem że więcej go w łape nie wezme.
Najbardziej dziwne że rozłożónego nie zamkniesz a pozatym fatalna ergonomia (zdaniem mojej łąpki) i moim zdaniem tragiczne wyważenie.

Do BMki to nawet nie powinien startować - nie powinno sie ich w tej samej gablocie w sklepie kłąść ;-)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Vince

• Moku Addict
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 06-06-2006, 11:42:50 »
Bede musial w takim raziekiedys pomachac. No i jest jeszcze Szabofly - nowosc w sumie na rynku, tez moze byc ciekawy.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 06-06-2006, 13:07:33 »
tzn znaczy sie ze ostrze jest krotsze od rekojesci o sporo ? Bo jak mialem swoje BM-ki to jakos tego nie zauwazylem. Imho nieprodukowany juz niestety 43 to najlepszy produkcyjniak jaki mialem.
ostrze jest za krotkie i ma waskie w porownaniu do rekojesci (ze spring latchem, po w t-latchach bylo jeszcze znosnie z dlugoscia). typhoon tu zdecydowanie wygrywa (najlepiej ilustrowalaby to wspolna fotka, dlugosci glowni sa takie same, a dlugosc calkowita rozni sie o... sporo). no ale BM42 to balek z zalozenia 'sportowy' ;)
« Ostatnia zmiana: 06-06-2006, 13:12:24 wysłana przez kaligula »
FP

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 06-06-2006, 17:50:47 »
uzupelnienie:
                 dl. calk.  dl. glowni  max. szer. glowni gr. glowni   
BM42:       240       107           18                        3.15
Typhoon:   230       107           21                        3

czyli Typhoon ma szersza glownie zamknieta w mniejszym opakowaniu, i to mi bardziej pasuje :)
FP

Offline Tryglaw

• Gbur
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 06-06-2006, 20:12:59 »
Ok,  dzieki za odpowiedzi ;-) Balisongi Spyderco (Spyderfly i Szabofly) odpadaja z gory, maja jak dla mnie tragiczny design :-P W sumie coraz bardziej skłaniam się do kupna Typhoona, ma mi sluzyc jako edc, wiec moze bedzie nawet lepszy do tego celu od BM.... Czy obnizac wartosc paczki to sie zastanowie, musze przekalkulowac co mi sie bardziej oplaca ( przy obnizonej wartosci jakby nie bylo jest pewne ryzyko :/ ) Kaligula, jak mocno ostrze wystaje przy zamknietym typhoonie? Mozna je zeszlifowac aby nie bylo z tym problemu, a klinga w dalszym ciagu bedzie sie nadawac do ciecia?

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 06-06-2006, 20:40:48 »
nie bedzie z tym problemu - nie wystaje wogole, po prostu jesli jest zamkniety to jest zbyt plytko schowane, mozna sie zaciac, ale tylko, gdy naprawde mocno sie zlapie i pociagnie. ile spilowac - nie mam pojecia, podobno mozna to tez poprawiac dopasowujac otwory w glowni do pinow. a moze juz poprawili?
FP

Offline Seiken

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 06-06-2006, 20:48:39 »
Mam na swoim koncie 4 Typhoony , z mniejszymi lub wiekszymi modifikacjami .
Jak dla mnie podstawowa wada to srubki, locktite jest niezbedzny i zalatwia problem, sam balek chodzi bardzo dobrze , i jak dla mnie lepije niz np. BM42 , ale ja po prostu lubie ciezsze rekojesci ,dla tych co za  tym  nie przepadaja , sprawa prosta , wywiercic wiecej otworow.
Uwazam ze BM ( te stalowe ) chodza  lepiej , jednak Typhoon , z racji na ksztalt glowni spisuje sie lepiej jako po prostu noz.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wystajacym "ostrzem" w Typhoonie

PS
Ciekawy jestem jak  lata nowy Tsunami z KK

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 06-06-2006, 20:56:33 »
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym wystajacym "ostrzem" w Typhoonie
w moim nozu, gdy jest zamkniety ostrze jest minimalnie pod plaszczyzna ramienia - jesli balek jest zamkniety (koniecznie na latch, wtedy ramiona sa blizej siebie) mocno nacisne palcem, i przeciagne - mozna sie plytko zaciac.
byc moze to wada indywidualna mojego egzemplarza, wynikajaca z ulamkow mm w wielu miejscach, i nieslusznie oczenialem Typhoony - niestety nie mialem kontaktu z wieksza iloscia tych nozy.
tsunami mi sie nie podoba, ale podobno niedlugo ma wyjsc kolejny balek z KK.
FP

Offline Seiken

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 06-06-2006, 21:17:01 »
Tzn, ze glownia wchodzi zbyt gleboko w rekojesc , i przechodzi na druga strone ?
Jakos nic takiego nie pamietam , ale moze sie zdarzyc jezeli wglebiania na piny w okladzinach zostaly za gleboko spilowane.
Ponizej 2 sztuki lekko zmodernizowane
W pierwszym glownia zrobiona z treningowego ostrza z KK o podwyzszonym szlifie , polerowana na lustro , okladziny to mozolne urzywanie pilnika do inalays .
Drugi (ktory notabene jest gdzies tam w Polsce ) , wiercony wzorek ktory nazwale lucky five , jak widac mozna uzyc weikszego wirtal i wyraznie zmniejszyc ciezar.
Polecam zabawa przednia.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 06-06-2006, 21:31:02 »
Tzn, ze glownia wchodzi zbyt gleboko w rekojesc , i przechodzi na druga strone ?
dokladnie :)
FP

Offline Tryglaw

• Gbur
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 06-06-2006, 21:50:39 »
Ok, czekam na wyplate i jak nie bedzie zadnych problemow to zamawiam Typhoona :] Chyba ze Spyderco wypusci  byrd-balisong ;-) Seiken, te inalays z KK sa juz odpowiednio wyprofilowane? czy trzeba sie meczyc z pilnikiem?

Offline Seiken

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 06-06-2006, 22:34:47 »
Ja akurat meczylem sie sam (  mozna tez kupic taka wzorcowa ze stali i robic na wzor ) , ale te z KK sa juz wyprofilowane , trzeba tylko doszlifowac po mocowaniu.

Offline aredhel

• Halinka
  • Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 10-05-2009, 14:31:31 »
Witam.  :)
Od jakiegoś czasu chcę spróbować moich sił w machaniu balkiem. Nie chcę go jako EDC, nie chcę, żeby był ostry, od tego mam M21-04.
Z tego co poczytałam, wychodzi, że najlepiej BM42, ale na to mnie nie stać. A z chińczykami jest loteria, bo mogą się rozjechać w ciągu kilku minut.
Dlatego skłaniam się ku Typhoonowi. Bo jest lepszy, jak najsłabsze, a cenowo jeszcze przyzwoicie stoi.
Tylko pytania. Przeczytałam, że Tyohoon jest dość ciężki. Skoro więc zdaniem faceta nóż jest ciężki, to czy ja, jako słabe dziewczę, sobie z nim poradzę? Poza tym, czym się to składa i czy trudne to jest? I w końcu, którą odmianę Typhoona polecacie? :dodge:
I have no idea about it, but I do love little kittens.