Autor Wątek: Mamut - pierwsze kroki.  (Przeczytany 1989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
Mamut - pierwsze kroki.
« dnia: 06-06-2006, 08:05:55 »
Witajcie.

W dniu wczorajszym odebrałem zahartowany blank Mamuta. Ma on w tej chwili tak interesującą barwę, że postanowiłem Wam ją pokazać.

Jest to powłoka bardzo nietrwała. Pomyślałem jednak, że taki obraz Mamuta może być ciekawy w zestawieniu z gotowym nożem posiadającym lśniącą klingę.

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
Odp: Mamut - pierwsze kroki.
« Odpowiedź #1 dnia: 06-06-2006, 20:14:18 »
Już się nie mogę doczekać .... Napisz coś więcej (długośc, grubość klingi, stal, okładziny jakie?). Wiem, wiem wszystko w swoim czasie. Ale napisz...
The skyline was beautiful on fire / all twisted metal stretching upwards / everything washed in a thin orange haze
I said: "kiss me, you're beautiful - these are truly the last days"

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 06-06-2006, 22:00:44 »
Hey.

Garstka parametrów o które pytasz:
ov 248
długość klingi 125
wysokośc klingi 40
grubość klingi 3,5
stal N695 (440C).
twardość 57 hrc.

Okładziny, niech pomyślę...coś w barwie miodu... ;)
« Ostatnia zmiana: 06-06-2006, 22:28:21 wysłana przez Silurus »
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline Freeze

• Postperfekcjonista
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ukochany Przywódca
« Odpowiedź #3 dnia: 06-06-2006, 23:04:27 »
Parametry zbliżone do Elefanta. Jakie będą zatem główne różnice? Co do miodu - rzepakowy czy raczej gryczany?
The skyline was beautiful on fire / all twisted metal stretching upwards / everything washed in a thin orange haze
I said: "kiss me, you're beautiful - these are truly the last days"

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 07-06-2006, 08:34:58 »
Parametry zbliżone, jak najbardziej. Uważam że to bardzo udana linia.
Różnice wobec powyższego też nie są znaczne.
Klinga w wysokości ma 40 i jest wyższa o 2 mm. od tej zastosowanej w Elefancie. Przy zastosowanym pełnym płaskim szlifie zapewni to jescze lepsze właściwosci tnące.
Mniejsza twardość pozwoli na łatwe otrzenie na dowolnym w zasadzie materiale oraz zapewni większą elastyczność całości, szybciej się wygnie niż pęknie. Jest to o tyle istotne, że cały czas mam na myśli eksploatowanie noża w terenie.

Jak wytnę okładziny to wkleję fotografię. Sam zdecydujesz pod którą kategorię je podciągnąć ;)

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 07-06-2006, 09:00:15 wysłana przez Silurus »