Reklama

noze na rozmowe wstepna

Zaczęty przez Guldan, 16-06-2006, 12:34:57

Guldan

jak pewnie wielu juz wie, guldan chcialby sie dostac na Akademie Sztuk Przepieknych na wzornictwo przemyslowe.

procz prac rysunkowych i malarskich, ktore wezme, zamierzam oczywiscie wziac tez noze. wyciagnalem wszystkie moje dziwne twory i przeprowadzilem selekcje, co powinienm wziac jako sztandarowe przyklady mojego stylu i upodoban do wzornictwa postindustrialnego. nie moge wziac tez za duzo nozy zeby nie zanudzic ani nie przytloczyc egzaminatorow. wybralem wiec te:

myslalem nad zabraniem rowniez Zeglarza, ale nie pasuje on do reszty. moze dorobie mu kydex i wezme go na pasku zeby ewentualnie moc pokazac. w koncu powstal on na dyplom, wiec tez moge o tym opowiedziec.

ale pojawil sie zasadniczy problem: jak je zabrac.

tradycyjne Tarnschlupfjacke Wehrmachtu odpada. musze miec jakies pudelko. myslalem nad jakism standartowym, ale kusi mnie aby zrobic samemu, takie pasujace stylistyka do tych nozy.

ma ktos jakies sugestie i rady?


Wiko

Nie wiem, czy będę umiał to wytłumaczyć, ale w wyobraźni zobaczyłem coś takiego - rura metalowa o średnicy powiedzmy 12-14 cm, błyszcząca i przecięta wzdłuż na 2 połówki. Na końcach nagwintowana i zakręcona dwiema zaślepkami. Dospawana podstawka utrzymująca orientację. W rurze czarna gąbka wycięta w półokrąg i wypełniająca dolną połówkę rury. W gąbce wycięte 4 protopadłościenne otwory na noże. Pokazanie noży wymaga na odkręcenia zaślepek i zdjęcia górnej połówki rury.

W wersji prostszej do wykonania dowolne prostopadłościenne, płaskie pudełko metalowe (takie jak na niektóre torciki Wedla), z czarną gąbką w środku i wycięciami na noże. Pożądany wygląd industrialny.


qkiel

pokazalbys im ten, ktory Jumbo sprezentowales (rog/kosc+pilnik :])
pojemnik najfajniejszy bylby okragly, do gory wyciagasz nakretke do ktorej przytwierdzone sa rurki stanowiace stojaki dla nozy
(tak jak w filmach wyciagaja z glowic jakas bron chemiczna - np. The Rock)
oczywiscie wszystko w stylu guldanowym, zamiast raczki kawalek przyspawanej rury, wszedzie rdza (nie brud) i zielone swiecidelko promieniotworcze :]

"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

simon

ja bym do tej rury dorobil zawias(y), ulatwi to zlozenie i rozlozenie

Jestem żonaty 8D i mam syna!!!
Aambeld pokazał nóż (swój) ;P

Guldan

na razie wsadzilem w drewniana walizeczke wylozona pianka do wygluszania i jako takie jest dobre.

a rury... przypomnieliscie mi o starych, szarych, niemieckich pojemnikach na soczewki do lasera, ktore wlasnie sa w ksztalcie rury. pasowalyby idealnie gdyby nie to ze predator jest o jakies 10 mm za dlugi :(


Wiko

Cytat: Guldan w 16-06-2006, 13:15:38

na razie wsadzilem w drewniana walizeczke wylozona pianka do wygluszania i jako takie jest dobre.

To jest też pomysł - noże bronią się same ;) i opakowanie nie musi klimatem do nich nawiązywać,
może być stonowane, eleganckie, a w środku surowa stal.

AvalancheX

Guldan twoje noże mają niepowtarzalny falloutowy klimat  i opakowanie musi do tego nawiązywać  :kosunia: :kosunia: , ładna skrzynka tutaj nie pasuje.

Ostateczne zdanie jest twoje ale looknij na to >>

http://www.allegro.pl/item109908966_skrzynia_na_8cm_wgr_34_o_m_.html#photo
http://www.allegro.pl/item109751250_skrzynia_do_mg_34_42_luftwaffe_cammo.html#photo
http://www.allegro.pl/item109350013_skrzynia_w_kamo_na_ladunki_do_haubicy.html#photo
http://www.allegro.pl/item109994649_us_army_skrzynia.html#photo
... bo ja widze to własnie w takim klimacie.
- i co teraz zrobimy?
- zakopiemy ich
- oszalałeś Wolf?!
- a co chcesz ich podwieźć do autobusu?
- nie pozwole ich pozabijać !!
- a kto tu mówi o zabijaniu ? zakopiemy ich żywcem

Guldan

nie mam juz czasu zeby kupowac przez allegro. moge pojechac do miasta jeszcze dzisiaj i na jarmarku swietojanskim czegos poszukac. jak nie to zostaje skrzyneczka.


Nukibo

Proponuję błyszczące białe pudełko z wielgachną różową wstążką - jak mają poczucie humoru i nie wyjmiesz ze środka lalki ani pączka tylko swoje dzieła, to jesteś przyjęty na bank :cheesey:

"Jeżeli stępi się siekiera, a ostrza się nie naostrzy, to trzeba wytężyć siły. Korzystniejszą jednak rzeczą byłoby posłużyć się mądrością." (Kazn. 10, 10)

"nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę" (Yossarian)

kroko

Guldan weż żeglaża,weż te grzeczniejsze,pokaż  że jesteś kreatywny,że możesz tak i tak,a jak się wk.....isz to nawet naczej
A może zawiń je w jakąś skóre ,jute,drelich i rozwiń to profesorkom na stole?