Autor Wątek: Iwie - fot kilka (dokładnie 10).  (Przeczytany 1590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silurus

• knifemaker
  • Opinii: (21)
  • *
Iwie - fot kilka (dokładnie 10).
« dnia: 18-06-2006, 20:16:09 »
Witajcie.

Przedstawiam Wam kilka fotografii które zrobiłem dziś w puszczy.
Pierwsze to klimaty z mchu i paproci:

Poniżej Starzec oddający swą energię ziemi...

Zapach butwiejącego drewna i wilgoć.
To tutaj jest kres i początek...

Na koniec Uroczysko Iwie. Wody są stosunkowo niskie więc nie widać bagna w pełnej krasie. Ale jest malowniczo.

Mam nadzieję że obrazy powyższe umilą Wam wieczór, zwłaszcza tym którzy nie mieli okazji być w lesie.

Pozdrawiam Serdecznie.

« Ostatnia zmiana: 18-06-2006, 21:16:10 wysłana przez Silurus »
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline yossar

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
Odp: Iwie - fot kilka (dokładnie 10).
« Odpowiedź #1 dnia: 19-06-2006, 00:43:00 »
mi się od razu do lasu zachciało - najlepsze moim zdaniem ostatnie zdjęcie

z tym 1 coś nie tak z ostrością,

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 19-06-2006, 10:48:49 »
W pierwszym robionym bez statywu z preselekcją najmniejszej przesłony drgnęła ręka, niestety (kładę to na karb ogromnej ilisci komarów nie dających się skupić na fotografowaniu, rejon wszak to bagienny).
W kolejnych, w większości wspomagałem się statywem aby przy długim czasie naświetlania (dającym głębię ostrości tła) uzyskać właściwy efekt.

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć dlaczego, ale ofiara hipnotycznie urzekającego majestatu pustyni, kosmicznej pustki i martwej ciszy, tak głębokiej, że słychać własny oddech i bicie serca, nie ma innego wyboru: nie oprze się wyzwaniu i w poszukiwaniu absolutu dodającego życiu smaku, zawsze tam wróci.

Offline yossar

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 19-06-2006, 13:11:51 »
nie wiem jakim sprzętem dysponujesz, ale przy braku statywu polecam wysoką czułość (u mnie przy ISO 800 szumów nie ma prawie wcale) a efekty są nieraz lepsze od stabilizacji obrazu i dłuższego czasu naświetlania

a tak nawiasem to ładne rejony - gdzie to?

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 19-06-2006, 20:02:36 »
Sprzęt to Olympus C4000.
Gdy fotografuję na zewnątrz pomieszczeń staram się używać czułości 100 i długi czas naświetlania plus statyw.

Rejony piękne i zróżnicowane - Puszcza Kampinoska.

Pozdrawiam.

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
« Odpowiedź #5 dnia: 19-06-2006, 20:14:34 »
Fotki klimatyczne, las piękny.

PS: Te Iwie na Białorusi? Bo innego nie znam?

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #6 dnia: 19-06-2006, 20:22:20 »
nad fotkami musisz jeszcze troszke popracowac, jedyna ktora jest dla mnie akceptowalna to 3 od dolu.
jak robisz w bardzo sloneczny dzien to postaraj sie robic  tak zeby slonce nie walilo na klinge, kadry tez sa srednie - noz w nich ginie. i jesli ten Twoj olek ma ustawiany balans bieli to  tez troche nad tym popracuj.

a nozyk jest piekny jak diabli !!

Offline Silurus

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 19-06-2006, 20:44:30 »
Wysz.

Iwie (uroczysko) które  przedstawiłem na fotografiach znajduje się pomiędzy Palmirami (miejscowością a nie cmentarzem) a Mogilnym Mostkiem.
Jest masa klimatycznych miejsc w Puszczy. Przy okazji prezentowania nowych noży postaram się je przedstawić.

Trollsky.

Niewątpliwie mój warsztat nie jest doskonały (aczkolwiek w miarę robienia kolejnych zdjęć poprawia się sukcesywnie), braki techniczne mam nadzieję rekompensowane są pasją tworzenia...
Odnośnie kadrów.
Jak niezaóważyłeś niestety tylko część moich fotografii dotyczy ściśle prezentacji noża/noży.
W cześci poświęcone są natomiast prezentacji tła (tu nóż jest pretekstem jedynie, ale nawiązującym stylistycznie).
Przy założeniu które przedstawiłem niewatpliwie stwierdzenie ze nóż ginie w planie jest zasadne.
Jest to jednak działanie zamierzone.
Z tej sesji zdjęciowej powstały dwie propozycje do kalendaża, są ładnie wykadrowane i dotyczą wyłącznie noży (sam zobaczysz).
Dla każdego coś miłego.
Gdyż jak napisał Króg że nie samym nożem człowiek żyje...

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2006, 20:46:01 wysłana przez Silurus »

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (101)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #8 dnia: 19-06-2006, 20:54:15 »
sam plener piekny, mozliwe ze troche "onanistycznie" podszedlem do zdjec kolego :)

pozdrawiam i czekam na zdjecia w kalendarzu :)