Autor Wątek: Niesymetryczny Manix  (Przeczytany 2411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
Niesymetryczny Manix
« dnia: 25-06-2006, 13:42:12 »
No właśnie... Wczoraj w wolnej chwili stwierdziłem, że sobie podostrzę Manixa i zlikwiduję pierwszą szczerbę.
Wziąłem Lanskiego i zabrałem się do roboty. Po jakichś 30 minutach okazało się, że szlif jest niesymetryczny, z jednej strony ma większy kąt niż z drugiej... :?
Trochę zdupy - pomyślałem, no i się zastanawiam czy wy (użytkownicy i posiadacze Manixa) też mieliście fabrycznie nierówne szlify??

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
Odp: Niesymetryczny Manix
« Odpowiedź #1 dnia: 25-06-2006, 13:56:49 »
ja sie zastanawiam, czy mialem noz, ktorego szlif byl symetryczny ;) BM ostrzy z reki, pajaki na pewno tez. roznice w katach beda zawsze, czasem mniejsze, a czasem wieksze.   
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline przeszczep

• knifemaker
  • Opinii: (109)
  • *
  • stal biter
    • Rubcyk Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 25-06-2006, 14:05:31 »
Aha, no to spoko. Nie wiedziałem, myślałem, że to wszystko to jakieś CNC, które czasem ma babola w programie.To był w sumie drugi nóż jaki kupiłem firmowy, a w poprzednim jak naostrzylem raz to się wyrównał, w Manixie pewnie za następnym ostrzeniem problem zniknie...
Dzinks

Offline Heimdall

• Moderator
  • Opinii: (67)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 27-06-2006, 10:50:30 »
ja sie zastanawiam, czy mialem noz, ktorego szlif byl symetryczny ;) BM ostrzy z reki, pajaki na pewno tez. roznice w katach beda zawsze, czasem mniejsze, a czasem wieksze.   

Dokładnie, chyba nie miałem noża, którego krawędzi nie musiałbym poprawiać.

Zbyt duży kąt, brak stałego kąta / kąt zmienny ;), każda strona pod nieco innym kątem, lekki recurve tam gdzie go być nie powinno, drut...to standardowe choroby wieku dziecięcego 90% produkcyjnych noży. Leczy się ja na płaskiej osełce, najlepiej diamentowej (polecam DMT lub Eze-Lap 2x6 cali, koszt około 120zł).

Pozdrawiam
Wracam online, stopniowo będę odpisywał na zaległe wiadomości, wybaczcie brak kontaktu.

Offline MichaelD

• Opinii: (49)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pluję jadem, sieję nienawiść i pożeram dzieci ;)
    • Mój kanał z nożami na YT
« Odpowiedź #4 dnia: 01-07-2006, 08:26:28 »
w Microtech'ach czy Sebenzie jakos niezauwazyłem problemu z niesymterycznym szlifem  :-)
www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 01-07-2006, 09:34:25 »
no i teraz wiadomo za co biorą te 100$ więcej ;)
na serio - da się ostrzyć z dużą dokładnością symetrycznie, ale z wolnej ręki zawsze będą jakieś błędy. może robią to w inny sposób? ostrzenie u BM (Strykera o ile pamiętam) można obejrzeć na filmie, który jest do ściągnięcia na stronce, więc w tym wypadku jestem pewien metody.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 01-07-2006, 10:39:10 »
kaligula ujął to dosnonale, ujmując całą rozciągłość tematu. :/
Co prawda przez moje rączki przewinęło się kilkanaście nowitkich noży (co prawda nie najdroższych), ale nie było wśród nich osobnika idealnego. :?
Na szczęście wszystkie odchylenia były też akceptowalne i podejrzewam, że po kilku ostrzeniach można by wyjść na prostą.  :cheesey:
Dotyczy to również Microtecha, którego miałem przez rok (MT Mini Socom Elite), który miał wyraźną różnicę w szlifie czubka w odniesieniu do pozostałej części klingi.
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20