Autor Wątek: Techniki rzucania nożem. Co i jak od początku  (Przeczytany 103100 razy)

Offline Andipole

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
Odp: Techniki rzucania nożem. Co i jak od początku
« Odpowiedź #300 dnia: 31-07-2016, 17:48:34 »
No coz, Specnaz ma duzo do rzucania nozem gdyz bylo to ich jednym z elementow szkolenia. Ale to akurat sprawa drugorzedna, pierwsza to taka ze gosciu jest dobry, rzucac potrafi na wiele roznych sposobow i styli. Kal. 22 , no coz bardzo wielu ludzoi tu rozne teorie pisze i filmiki wrzuca, a wystarczylo przyjechac na zawody do stargardu i jak brat z bratem, porozmawiac, pokazac a i zobaczyc. Pozdrawiam tych co tu duzo pisza a nic w temacie tego sportu nie robia ;)

Offline kal.22

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #301 dnia: 01-08-2016, 19:26:13 »
Przepraszam . Na zawody nie mogłem przyjechać. Niestety jestem z Lublina. Praca. Nikt nie szkoli wojska w rzucaniu nożem. Jest to patent filmowy. Jeżeli znajdziesz jakiś przypadek skutecznego  użycia noża na odległość przez żołnierzy w internecie lub w gazetach to chętnie przeczytam. To taki sam patent,
 że górale dobrze machają ciupagami. Z tego co widziałem twoi  koledzy rzucają lepiej niż górale. A swoją drogą kilka dni temu Adam Celadin z Czech wygrał zawody we Włoszech w rzucaniu na odległość i nie tylko. Był przed Rosjanami. Możesz znaleźć jego stronę na youtube. Rzuca też wszystkimi stylami. Wystarczy wpis Adam Celadin. Pozdrawiam. Marek Barczak.
« Ostatnia zmiana: 01-08-2016, 19:33:57 wysłana przez kal.22 »

Offline Słoń

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #302 dnia: 02-08-2016, 07:55:21 »
Szkolą nie szkolą - do rozstrzygnięcia. Myślę, że na forum jest kilku wojskowych.
Mam dziwne wrażenie, że akurat w zawodach we Włoszech Andrzej brał udział, ale to już sam się pochwali.
Moja wiedza w temacie jest żadna, ale to nie zmienia faktu, że mi się to podoba i lubię pokibicować, a nie zauważyłem nigdzie na forum napisu : tylko dla profesjonalistów, głupie wypowiedzi będą karane.
Za rok wybieram się do Stargardu, zatem ja Ciebie Marek zepsuje i pokażę Ci jak nożem się nie rzuca, a Ty mi pokażesz jak się rzuca :)
Ostatnio był taki kolega (przepraszam, że zapomniałem imienia  ...chyba Darek ), któren był płytę OSB nożem na wylot przebił, więc jakąś wartość bojowa nóż jednak może mieć.
Pozdrawiam
Grześ

Offline Słoń

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #303 dnia: 07-08-2016, 08:39:40 »
Zapytałem jednego z forumowych kolegów, który jest komandosem, o szkolenie w rzucaniu nożem. Oto odpowiedź: Nie, nie szkolimy. Mamy tłumiki do karabinków i do pistoletów.
Szkolenie z rzucania nożem zakończyło się z chwilą uzawodowienia jednostki. Eksperymentowano jeszcze przez jakiś czas z kuszami i łukiem, ale po zakupieniu nowoczesnej broni z dobrymi tłumikami straciło to jakikolwiek sens poza pokazami... rzucasz nożem - zostajesz z gołymi rękami....  ;)"
Zatem domniemanie jest takie, że kiedyś być może szkolono.
Pozdrawiam

Offline Redsxx

• Opinii: (6)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #304 dnia: 07-08-2016, 15:00:50 »
Na wschodzie chyba tego uczą:
https://www.youtube.com/watch?v=D9fKwjN8cvc

Offline Słoń

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #305 dnia: 08-08-2016, 14:08:44 »
Nie dojdziesz... Ale filmik fajny. Nie spodziewałem się, że cokolwiek zrozumiem ale szacuję, że 80% dotarło. Są jednak trochę inni, niemniej taki ich urok :)

Offline Andipole

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #306 dnia: 12-08-2016, 21:59:08 »
Sloniu, w Polsce nawet za czasow sowieckich nie szkolili wszystkiego. Dla nich bylismy jednak krajem podbitym, wrogim. Po co uczyc wszystkiego , w Rosji natomiast naukowo podeszli do tematu, nawet jest uniwersytet gdzie szkola instruktorow.  Do kal22, znam Celadnina i oprocz 2 fajny chlopak i fajne filmiki robi. Ale na zywo i na zawodach jest troszke inaczej jak mozna 10 razy powtorzyc. Zapraszam w Dolnoslaskie , organizujemy w wrzesniu zawody :).

Offline Słoń

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #307 dnia: 13-08-2016, 06:32:28 »
Jak mi styknie termin to przyjadę choć popatrzeć. Kiedy temat dojrzeje zapodaj proszę jakieś ogłoszenia.
Pozdr
S

Offline wrapper

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #308 dnia: 15-10-2019, 12:45:45 »
Ja dopiero rozpoczynam przygodę z nożami… Podekscytowany kupiłem noże do rzucania w jednym z internetowych sklepów…z zaciekawieniem przeczytałem ten wątek na forum…chciałbym kiedyś wziąć udział w profesjonalnych zawodach…