Autor Wątek: artykuł : Test noży CRKT M16  (Przeczytany 10279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scar

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Odp: artykuł : Test noży CRKT M16
« Odpowiedź #20 dnia: 01-05-2007, 18:25:51 »
automatyczny LAWKS jest napędzany sprężynką, jeśli ją usuniesz będzie latał.
Ma inny sposób/mechanizm pracy i mocowania niż zwykły. Nic nie wskakuje, nie zahacza, nie zaczepia.
Umiejscowiony jest  w wyfrezowanej szczelinie okładziny 0,6mm.
W pozycji blokowania trzyma go sprężyna, nie zaś siła tarcia między blokadą a okładziną
 Istotą jego ruchu jest dokładność szczeliny liners/okładzina jak i idealna dokładność mechanizmu zaczepienia sprężyny.
Jak wyjmiesz sprężynę, nawet jak go zegniesz, czy cośtam to już nie będzie żaden LAWKS tylko kawałek pogniecionej blaszki.
co będzie, już było.
mieć władzę,
 to móc niektórym zrobić tak

Offline kon

• Opinii: (25)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 02-05-2007, 12:27:14 »
A da się z tym Auto wogóle żyć? Tzn.  chcę zamykać noż jedną ręką i to najlepiej bwz potrząsania. Da się palcem wskazującym ciągnąć Lawksa, kciukiem pchać linersa i np. palcem środkowym pchać klingę?(jak wcześniej wspomniełem przymierzam się do czegoś w rodzaju M21-14SF, tam można pchać górny jelec). 
A może da się palcem wskazującym ciągnąć Lawksa, a póżniej tym samym palcem po odgięciu linersa pchać górny jelec?
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead."

Online mtths

• Opinii: (8)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Niestety nóż to nie język i tępi się od używania.
« Odpowiedź #22 dnia: 02-05-2007, 15:25:01 »
M21-04 da się zamknąć w układzie: środkowy - autoLAWKS, wskazujący - popycha ostrze, kciuk - odblokowuje linersa.
Z nożem jest instrukcja żeby autoLAWKS odblokować wskazującym, a nóż ustawić tak by grawitacja go przymkneła. Uwaga - jak mamy luźną oś i nóż ładnie chodzi - trzeba trzymać go poziomo albo nawet lekko ostrzem w dół, bo inaczej może nam przyciąć kciuka.
Prawą ręką to idzie ok, ale lewą tragedia. Ale ja jestem wybitnie praworęczny, może jakiś sprawny manualnie mańkut sobie poradzi mimo tego.
Pozdrawiam mtths
Svord Peasant Knife Fanboy
moja skromna kolekcja

Offline Scar

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: 02-05-2007, 15:35:31 »
wygląda tak

[youtube=425,350]9g7xKHZ6B8A[/youtube]

z lewej łapki też nie ma największego problemu, wtedy linera odbijasz wskazującym
co będzie, już było.
mieć władzę,

Offline petelicki

• Opinii: (136)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 03-05-2007, 21:48:58 »
Początkowo wydaje się trochę dziwna obsługa AutoLawks'a, ale po chwili klikania zamyka sie go prawie tak samo szybko jak zwykłego folderka (co i tak nie zmienia faktu, że wolałbym normalnego LAWKS). Chyba tylko chęć zrobienia czegoś czego nie ma konkurencja, skłoniło CRKT do tego systemu. Przecież sam liner jest na tyle masywny, że nie wyobrażam sobie, żeby nóż sie samoczynnie złożył, więc zmuszanie mnie do dodatkowego zabezpieczenia za każdym razem jest lekkim przegięciem.
"Kiedy ty odpoczywasz, twój przeciwnik trenuje"

"Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc sobie za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby." - Miyamoto Musashi, Gorin no Sho - Zwój czwarty: Krąg Wiatru

Offline Scar

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 04-05-2007, 12:20:33 »
autoLAWKS z lewej ręki
po odblokowaniu kciukiem auto, wskazujący odpycha linera.

[youtube=425,350]Arx4ZP63l4c[/youtube]

co będzie, już było.
mieć władzę,