Autor Wątek: Bardzo mocne tarcie w folderze  (Przeczytany 2396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
Bardzo mocne tarcie w folderze
« dnia: 16-08-2006, 20:30:07 »
Ostatnio rozkręciłem swojego Desert Cruisera (przegląd i konserwacja) i po skręceniu pojawiło się bardzo znaczące tarcie przy otwieraniu i zamykaniu. Tak duże że nie można swobodnie otworzyc noża z flipera, to tarcie słychać jako chrobot.
Oczywiście nóż rozkręciłem ponownie, wyczyściłem podkładki, potraktowałem odrobiną smaru silikonowego, ale problem nie znknął.

Macie pomysł co to może być, podejrzewam że to kulka, jest dość mocno starta i nie trafia w "kanał" po którym poruszała się po ostrzu. Mam pytanie, czy ona powinna się toczyć(wydaje mi się że nie)? I czy po jakimś czasie dopasuje się?

Dodam jeszcze że nóż rozkręcałem i skręcałem wcześniej bez żadnych problemów.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline mossberg

• Michał SP7MM
  • Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
  • RAKANISZU
Odp: Bardzo mocne tarcie w folderze
« Odpowiedź #1 dnia: 16-08-2006, 20:47:33 »
dokładnie to jest kulka
miałem to samo w Pumie
próbowałem nawet odgiąć frame-a(!!!) i złapałem go kombinerkami i....   strzelił/złamał sie
na szczęście przysłali mi nowego z Pumy wraz z nową, nie startą kulką i już jest OK

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 16-08-2006, 21:17:39 »
kulka sie juz starla i wzroslo tarcie?
hmm... najczesciej jest tak, ze kulka i powierchnia po ktorej sie slizga wymagaja dotarcia na samym poczatku, im pozniej tym noz plynniej dziala. taka kulka lozyskowa powinna sie zetrzec po wielu latach uzytkowania. znaczy sie pisz do CRKT, wysla Ci kulke do wymiany ;) na serio, to moze bedzie trzeba im wyslac noz zeby sie pozbyc tego efektu. a ogladales ta kulke? nie wypadla? moze CRKT nie wstawia tam kulek tylko ze wzgledow oszczednosciowych jakies inne, mniej symetryczne wynalazki, i moze sie taki wynalazek przekrecil w gniezdzie? do diagnozy przydala by sie wizja lokalna. :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
« Odpowiedź #3 dnia: 16-08-2006, 21:46:36 »
Ostatnio rozkręciłem swojego Desert Cruisera (przegląd i konserwacja) i po skręceniu pojawiło się bardzo znaczące tarcie przy otwieraniu i zamykaniu. Tak duże że nie można swobodnie otworzyc noża z flipera, to tarcie słychać jako chrobot.
Oczywiście nóż rozkręciłem ponownie, wyczyściłem podkładki, potraktowałem odrobiną smaru silikonowego, ale problem nie znknął.

Macie pomysł co to może być, podejrzewam że to kulka, jest dość mocno starta i nie trafia w "kanał" po którym poruszała się po ostrzu. Mam pytanie, czy ona powinna się toczyć(wydaje mi się że nie)? I czy po jakimś czasie dopasuje się?

Dodam jeszcze że nóż rozkręcałem i skręcałem wcześniej bez żadnych problemów.

Miałem dokładnie ten sam objaw ,po kilkukrotnym złożeniu i rozłożeniu nie znikał . Głupie to jak but ,ale po kilku takich operacjach połączonych z totalnym zalewaniem noża wd40 -znikł . Do dziś nie mam pojęcia co to było !

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 16-08-2006, 21:56:28 »
jesli z kulka wszystko jes ok - nastepny pomysl - po rozkreceniu i skreceniu wszystko zostalo spasowane nieco inaczej i kulka porusza sie po troche innej sciezce, i wymaga dotarcia. :)
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Harry

• czysty
  • Opinii: (226)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
« Odpowiedź #5 dnia: 16-08-2006, 22:06:30 »
Rozkręć cały nóż, wszystko dokładnie umyj, pozbądź się brudu i resztek smaru. Potem tylko na powierzchnie biorące udział w tarciu polej po kropelce oliwki do broni lub maszyn precyzyjnych; ewentualnie trochę oleju zegarmistrzowskiego. Smary silikonowe (zależnie od ich rodzaju) prędzej czy później powodują takie tarcie i nie są za dobre do folderów. Czyli oliwka na podkładki oraz na powierzchnię ślizgu kulki + dobre i nie za mocne skręcenie = OK :)
PROSZĘ WYSTAWIAĆ KOMENTARZE PO PRZEPROWADZONYCH TRANSAKCJACH! DZIĘKUJĘ!

"The tree of liberty must be refreshed from time to time with the blood of patriots and tyrants. It is its natural manure."

Offline NAZIR

• Moderator
  • Opinii: (25)
  • *
    • knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 16-08-2006, 22:21:36 »
Miałem podobny objaw w CRKT Prowler. Oliwka słabo pomagała. Gorąco polecam Militec.
uważam, że powinno się robić tak, ażeby nie było krytyki, tylko aplauz i zaakceptowanie

"A blade with no tip is like a breast with no nipple -- its pointless." - Michael Burch

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #7 dnia: 17-08-2006, 20:52:37 »
Harry - dzięki, zrobiłem jak poradziłeś. Kąpiel w wodzie z mydłem, a potem zamiast silkonowego smaru w sprayu dałem jakąś h'amerykańską armijną oliwkę do konserwacji broni. Nie dość że tarcie znikło to można skręcić nóż mocniej i dalej chodzi jak ta lala.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline Harry

• czysty
  • Opinii: (226)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
« Odpowiedź #8 dnia: 18-08-2006, 02:43:00 »
Cieszę się, że rozwiązałeś problem. Niech nożyk służy długo i niezawodnie... :badass:
PROSZĘ WYSTAWIAĆ KOMENTARZE PO PRZEPROWADZONYCH TRANSAKCJACH! DZIĘKUJĘ!

"The tree of liberty must be refreshed from time to time with the blood of patriots and tyrants. It is its natural manure."