Autor Wątek: recenzja kabury do kukri made in Super (dużo zdjeć)  (Przeczytany 6026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • Opinii: (83)
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
Zapewne już wszyscy wiedzą o kaburkach Supera – zwłaszcza tych do bodaj najpopularniejszego noża na knivesach – do kukri. Dostałem takową na początku wakacji do potestowania i zrecenzowania. Trochę czasu minęło ale przetestowana kaburka była wszechstronnie i przeze mnie i przez moich kumpli.
Oryginalna pochewka do w.w. kukri nawet nie zasługuje na komentarz – dno kompletne i kupując nożyk od razu trzeba pomyśleć o kaburce nowej.

Pochewkę dostałem od Supera tuż przed wyjazdem na obóz z dzieciakami.
Pierwsze wrażenie było takie że się prawie posikałem z radochy i oglądając stwierdziłem, że wszystkie tego typu kabulki które miałem, oglądałem czy choć bawiłem się nimi to pikuś przy tej.

Zdjęcie z książkami:

Kilka zdjęć z „terenu”

Konstrukcja naprawdę przemyślana do tego stopnia że mocno mnie to zdziwiło. Na początku dziwiłem się „ po cholerę ta gumka tutaj ? do czego te tasiemki ?”. Okazało się że każda gumka czy tasiemka ma konkretne zastosowanie na, które wpadłem dopiero oglądając to wszystko na spokojnie i kombinując co do czego.
Patenty są świetne i wyjątkowo praktyczne – ciężko by było coś jeszcze w tym projekcie poprawić czy udoskonalić.
Po kolei te „patenty” omówię przy okazji zdjęć bo pewnych rzeczy nie da się opowiedzieć – trzeba pokazać.
Teraz przejdźmy do użytkowania – cóż mogę powiedzieć ? dwa słowa – zajebiste i rewelacja.
Kabure dopinamy do pasa oczywiście bez potrzeby zdejmowania go i zmieści się nawet na gruby pas taktyczny. Siedzi sobie na pasku pewnie choć trochę się przesuwa ale to normalne, ba nawet praktyczne przy kucaniu czy czołganiu się bo kabura ustawia się optymalnie i nie przeszkadza w ruchu.

Na dole kabury mamy pas udowy którym dopinamy kaburkę do nogi. Pas szeroki zapinany na klamrę fastex– wyjątkowo łatwy w obsłudze i wygodny. Oczywiście taśma udowa jest w pełni regulowana a jak już wyregulujemy do swojej nóżki to dodatkowo mamy „patent” do napinania tej taśmy coby nam nie latała na nodze ale i uda nie obciskała za mocno.

Przy długich spodniach rewelacja, przy krótkich trochę po kilku godzinach marszu podciągało do góry taśmę udową razem z nogawką ale przy krótkich badejach to nieuniknione (próbuje się do czegoś przyczepić ;-) ).
Co było dla mnie kolejnym zaskoczeniem – taśma udowa przechodząc od wewnętrznej części pochwy przechodzi pod taśmami które mają wszyte rzepy – taśma udowa też – Dzięki temu rozwiązaniu ustawiamy sobie taśmę tak żeby mieć wygodny dostęp do fastexa a w czasie używania taśma udowa nie jeździ dookoła nogi i zapięcie mamy zawsze w tym samym miejscu (fajne bo w nocy po ciemku nie szukamy tego cholernego zapięcia tylko na ślepo łapa na fastexa i odpinamy)

Kabura ma wewnątrz wkładkę z ABSu dopasowaną do ostrza. Nic nie lata, nie klekocze nie przesuwa się. Słowem nóż siedzi pewnie i stabilnie, spokojnie można by nosić rękojeścią w dół. Nie dość że ABS trzyma pewnie mamy dodatkowo taśmę z napem trzymającym rękojeść.
Wyciąganie noża – z lekkim oporem ale nie uciążliwe – czyli dokładnie tak jak być powinno.
Wkładkę można wyciągnąć – na dole kabulki odkręcamy śrubkę i wyciągamy wkładkę którą można przepłukać pod kranem czy w potoku jeśli do środka się dostał piach czy inne błoto, samą pochewkę można uprać spokojnie. Wielce to praktyczne.

Na kaburce mamy poucha – kieszonkę znaczy, Kieszonka posiada również ciekawe „patenty” – pierwszy to regulowana gumka którą regulujemy pojemność poucha i dociskamy noszony tam szpej coby nie odstawało i nie latało nic. Rozwiązanie świetne i praktyczne.

Ale to jeszcze mało – co mnie „zabiło” a czego przyznam w pierwszych chwilach używania nie załapałem. W środku poucha jest wszyta gruba guma która nam stabilizuje sprzęt w środku – czyli jak wrzucamy coś niewielkiego to stabilizujemy to gumką i nie lata nam to po puchu tylko siedzi sobie stabilnie w miejscu dociskane gumką. No patent zajebisty strasznie.

Pojemność – pouch może i nie wygląda ale bydle pojemne strasznie. W swoim spokojnie nosiłem Swiss Toola, latarkę 3 watową na dwie CR123 i folderka – S2 albo manixa. Mieściło się to wszystko bez problemów przy okazji odciążając mi kieszeń i pasek (dwa pouchy na toola i latarkę mniej na pasie).

Pouch zapinany fastexem z regulacją (w zależności czy zapinamy na płasko czy wypychamy na maxa) a do tego żeby było pewniej na rzep. Bardzo pewne zapięcie i wbrew pozorom bardzo szybkie do otwarcia i „intuicyjne” nawet przy szybkiej obsłudze.

Strona wewnętrzna kaburki – czyli ta od naszej nogi jest poprzeszywana taśmami tak więc kabure można troczyć w zasadzie w dowolną stronę do paneli udowych, kamizelek taktycznych, plecaków, szelek i czego tam nie wymyślimy – w zasadzie chyba nie da się już zrobić więcej możliwości troczenia.

Ogólne wykonanie – największa zaleta chyba – wykonanie cholernie solidne. Szwy podwójne a i potrójne i więcej czasami, wszystko idealnie równo szyte, brzegi obszyte taśmą dodatkowo. Precyzja i solidność jakiej naprawdę trudno szukać nawet w markowych wyrobach.
Nie ma się do czego przyczepić – no za cholerę nie ma choć próbowałem z całego serca.

Kabure przetestowałem na dwóch wyjazdach i kilku mniejszych wypadach, jestem naprawdę bardzo zadowolony. Produkt zdecydowanie pierwszej klasy i najwyższa półka.
Dostawała kaburka w dupe bardzo i specjalnie była traktowana raczej kiepsko i bez dbania i pieszczenia – zniosła wszystko a nosiłem ją prawie codziennie na wyjazdach – nawet łażąc po ośrodku. Przyrasta do nogi i nie czuć jej zupełnie, w niczym nie przeszkadza, „wtapia” się w nogę i jest wygodna czy to przy kilkugodzinnych marszach, bieganiu, czołganiu się czy przedzieraniu przez chaszcze wszelakie.
Nie wyobrażam sobie żeby można było zrobić lepszą i bardziej przemyślaną kaburkę.
Jeśli ktoś ma kukri a nie ma jeszcze tej kaburki to niech natychmiast zamawia póki Superowi chce się jeszcze nad tym siedzieć.
Czasem wstyd mi było że w takiej zajebistej kaburze mam tylko kukri za 50 pln ale jak kupie jakiś lepszy nóż terenowy to od razu idzie do Supera na kaburkowanie (RTAK pojedzie też).

Polecam wszystkim jak nie wiem co.

« Ostatnia zmiana: 26-08-2006, 00:50:52 wysłana przez Blacha »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
Odp: recenzja kabury do kukri made in Super (dużo zdjeć)
« Odpowiedź #1 dnia: 25-08-2006, 23:42:17 »
jak nie przepadam za tak "taktycznymi" rzeczami tak musze przyznac, ze ta kaburka jest poprostu dobrze pomyslana
gratuluje pomyslowosci super :]
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline qlfi

• Pan Od_czasu_do_czasu
  • Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Knife-o-holic
« Odpowiedź #2 dnia: 26-08-2006, 00:23:48 »
no piękna sprawa panie Piotrze, takie coś to naprawdę rzecz godna uwagi, zwłaszcza jeśli to custom i to naszego forumowicza. Bardzo kusząca alternatywa dla mega-full-taktycznego-czoko sprzętu z zagramanicy którego to używają wszyscy komandosi i operatorzy  ;) ;) ;)

podejżewam że jest z nieco tańszych materiałów niż jakieś kosmosy od choćby maxa ale jak Blacha mówi że katował niemiłosiernie, to katował. I jak mówi że działa, to działa  :shades: i chyba to najlepsza reklama jaką można dać sprzętowi od Supera. Swoją drogą może Super zainteresuje się produkcją plecaków, to by było ciekawe. Przemyślane konstrukcje "from users for users" a nie jakiś pseudo taktyczny szit  :D
ostrze noże i nożyczki, halabardy i pilniczki

Offline Ripper

• Kolekcjoner myśli
  • Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie karmić psychopaty.
« Odpowiedź #3 dnia: 26-08-2006, 11:59:27 »
Kurde mam smaka na taką kaburkę  ale cholera dzinegów brak. Co do wytrzymałości to skoro największy psuj na forum(pozdrawiam Blacha) mowi ze sie zepsuc nie moze to ja mu wierze.
Free men own guns. Slaves don't.
Ponad 1/3 życia w tym grajdołku :}

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
« Odpowiedź #4 dnia: 26-08-2006, 16:26:24 »
Hej, ale kukri nosi się z przeciwnej strony niż ręka, którą nim władasz... ;)
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline michomir

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 26-08-2006, 18:01:16 »
Hej, ale kukri nosi się z przeciwnej strony niż ręka, którą nim władasz... ;)

A ja u żołnierzy nepalskich widziałem z tyłu na kręgosłupie ,rękojeścią w prawą strone.A byli w mundurach.
Więc jak to sie nosi , chyba tak jak komu poprostu wygodnie?
Volenti non fit iniuria.....

Offline Lothian

• Quis ut Deus ?!
  • Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Quis ut Deus ?!
« Odpowiedź #6 dnia: 26-08-2006, 20:26:32 »
Wiesz, a ja widziałem różowe malutkie słoniki ;) Easy man, nie bulwersuj się :-)
"I nastąpiła walka na niebie" (Ap 12, 7)
"A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków."
(Ap 20, 10)

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #7 dnia: 27-08-2006, 13:52:10 »
Kaburka cacy i na pewno dość ciekawe rozwiązanie dla kukri....
Zabrakło mi tylko ceny... i słów że za te pieniądze warto brać...

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #8 dnia: 27-08-2006, 14:48:33 »
nosić na lewym udzie można w tej kaburce ale neiwygodnie by było

mcmario z tego co wiem ile Super bierze za te kanburkę to naprawde warto - a ile to pytaj go na priv ;-)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego -zapewnił go Puchatek. - Pamiętaj tylko, aby zginąć z mieczem w dłoni, inaczej nie dostaniesz się do Valhalli.

Offline Witia

• szlifierz...uliczny;)
  • Opinii: (33)
  • Użytkownik knives.pl
  • ...wierzchem na kocie...
« Odpowiedź #9 dnia: 28-08-2006, 09:20:05 »
Z tego, co zobaczyłem wynika, że dobrze zrobiłem zamawiając taką dla siebie :cheesey:
KAŻDA MODLITWA ZOSTANIE WYSŁUCHANA, Z ZACHOWANIEM KOLEJNOŚCI ZGŁOSZEŃ

Offline super

• Opinii: (79)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • szczęśliwy tato
    • Survivaltech
« Odpowiedź #10 dnia: 28-08-2006, 23:44:50 »

dziękuje Blaszanemu  za recenzję. Wiedze że sprawdziłeś pochewkę konkretnie. Nie ma to jak długotrwałe testy w ciężkich warunkach ;-)
Sam nigdy do końca nie jestem pewien swoich produktów dlatego dobrze mi się czytało i wiem na co musze zwrócić uwagę następnym razem ;-)
Co do materiałów.. tak, odbiegają właściwościami od oryginalnej cordury.. ale jest to najlepszy materiał dostępny w Polsce. Sam mam uszytych kilka kieszeni z tego materiału i ząb czasu nie zniszczył ich za bardzo.
Oczywiście dla chętnych mogę zrobić taką lub inną pochewkę z tej oryginalnej cordury ….ale cena rośnie prawie 100% (bo różnica w metrze to prawie 10 razy więcej za oryginalną cordurę)
Jednak zwracam uwagę że zawsze stosuję ten materiał podwójnie, laminatem do środka.
Zresztą zapytamy się Blachy za pół roku czy coś się potargało…bo o poprucie się nie martwię ;-)
Dlatego że stosuje najmniej potrójne przeszycia …dobrymi nićmi (pod taśmą którą jest obszyta pochewka są jeszcze 3 przeszycia +dwa na taśmie ..czyli łącznie 5 ..nie wierzycie ? poprujcie kawalek ;-)
a..jesli mimo wszystko cos się zniszczy to zawsze Wam to mogę naprawić ..nie ma problemu.
Jeśli chodzi o szycie innych rzeczy to niestety plecaki odpadają ..uszyłem kilka dla siebie i moich znajomych (jedną 80 litrówkę używałem kilka lat a później katowała ją moja siostra, druga wylądowała ostatnio na Alasce) niestety szycie tego towaru na sprzedaż jest strasznie nieopłacalne …..dla mnie to olbrzymia praca a cena wcale nie jest taka niska…
A czasu nie ma ….

Aha jeszcze jedna sprawa. Te wszystkie kaburki to modele Custom…zawsze będą się różnić jedna od drugiej. w ostatnich nie ma na przykład gumek w kieszeniach ..a wkładka ABS jest nitowana na stałe…
szkolenia survivalowe www.survivaltech.pl
szycie ekwipunku custom www.supertac.pl

Offline Harry

• czysty
  • Opinii: (226)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.
    • Tu znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
« Odpowiedź #11 dnia: 29-08-2006, 00:34:15 »
Niezła recka i super kaburka.

P.S.
Blacha, co za zegarek na fotkach tak ładnie się prezentuje przy tej kaburze?
PROSZĘ WYSTAWIAĆ KOMENTARZE PO PRZEPROWADZONYCH TRANSAKCJACH! DZIĘKUJĘ!

"The tree of liberty must be refreshed from time to time with the blood of patriots and tyrants. It is its natural manure."

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #12 dnia: 29-08-2006, 01:09:32 »
zegarek to jakiś casio
pamiątka po żonie ...... kolegi ..... ;-) - ale to długa i dziwna historia ;-)

co do kaburki
cięzko mi sobie wyobrazić że sie popruje bo łaziłem z nią po krzaczorach wszelakich, jezynach i innym gównie gdzie prawie mi spodnie popruło a o kaburkę wiadomo że zachaczało i targało wszystko bo odstajaca - baburce nic

ostatnio kaburka była na 2 wyjazdach z moim kolegą
on potrafi spierdolić wszystko
kukri mi wyszczerbił, wróciło zasyfiałe i pordzewiałe a kabura brudna i ujebana strasznie, pozaginana i cholera wie co jeszcze - nawet nie wyobrażam sobie co on z tym robił bo wróciło po tygodniu w gorszym stanie niż u mnie po prawie 2 miesiacach.

Teraz tylko wrzucić do pralki i uprać (zdam relacje) - gorzej bedzie doprowadzić do używalnosci kukri ;-)

Offline super

• Mieszkaniec knives.pl
  • szczęśliwy tato
    • Survivaltech
« Odpowiedź #13 dnia: 29-08-2006, 11:39:56 »
teraz walne poważnego offaaa
Blacha ..masz wszytskie cześci krucjaty ? czytam ją od kilku lat ale do dziś nie skończyłem ..brakuje mi chyba trzech ostatnich  ;-)

Offline Blacha

• heretyk
  • japonskienoze.pl
  • *
  • cham i prostak
    • moje filmiki z nożami
« Odpowiedź #14 dnia: 29-08-2006, 14:54:10 »
chcesz papierowe czy e-booki ? ;-)

mam wszystkie - nie numerowane też (mid wake i legenda)
dostałem zresztą od "darczyńcy" z forum bo w klubie prowadze akcje zmuszania swoich dzieci do czytania ;-)

Offline cromtang

• Szczęśliwy Tatuś :-)
  • Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • zarobiony maniak
« Odpowiedź #15 dnia: 29-08-2006, 15:00:49 »
... w klubie prowadze akcje zmuszania swoich dzieci do czytania ;-)

OT:

Pompuch - Pompulinkom
Much - Muszynkom
Świn - Świninkom
Pies - Piesynkom
...

Blacha - Blachówkom  8D
Pozdrawiam

Cromtang
9/22

Offline super

• Mieszkaniec knives.pl
  • szczęśliwy tato
    • Survivaltech
« Odpowiedź #16 dnia: 29-08-2006, 15:13:41 »
 :slini: